Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Wtryskiwacz BMW - część 3

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Wtryskiwacz BMW Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

W wypadku silników marki BMW, wtryskiwacze stanowią istotny element układu wtryskowego, zapewniający precyzyjne wtryskiwanie paliwa do komory spalania. W zależności od modelu i generacji silnika, BMW stosuje różne rodzaje wtryskiwaczy, w tym wtryskiwacze jednopunktowe, wielopunktowe oraz wtryskiwacze Common Rail. Jakimi cechami odznacza się wtryskiwacz BMW? Część 3 naszej serii artykułów na temat wtryskiwaczy montowanych w poszczególnych markach samochodów to opracowanie, w którym dowiesz się, jak sprawdzić wtryski BMW, ile kosztują wtryskiwacze BMW oraz czym charakteryzują się objawy uszkodzonych wtryskiwaczy BMW. Odniesiemy się także do ciekawostek z historii samej marki, akcentując wyjątkowość niemieckiego koncernu samochodowego, który jest doceniany przez szerokie grono miłośników motoryzacji. Mamy nadzieję, że informacje na temat tego, jak w BMW wtryskiwacze powinny pracować właściwie, przyczynią się do komfortu Twojej jazdy, a także umożliwią wybór najlepszego sposoby regeneracji wtryskiwaczy BMW.

Wtryskiwacz do samochodu BMW
Wtryskiwacz BMW - część 3

1. BMW - od silników lotniczych do luksusowych samochodów

Projekt nawiązującego do barw flagi Bawarii loga BMW został zrealizowany w 1920 roku, od tej pory charakterystyczny emblemat znajduje się na maskach hatchback’ów o dynamicznym wyglądzie, eleganckich sedanów, drapieżnych coupe-cabrio, przestronnych kombi czy imponujących crossoverów i SUVów rodem z niemieckiego koncernu. Jako datę założenia BMW (niem. Bayerische Motoren Werke) przyjmuje się rok 1916 i warto podkreślić, że liczne trudne momenty marki były spowodowane wybuchami I i II wojny światowej. Fabryka była o krok od upadku, a na przestrzeni lat koncern produkował nie tylko silniki lotnicze, samoloty wojskowe czy hamulce kolejowe, ale także narzędzia rolnicze czy... Garnki. Obecnie niemiecki koncern zajmuje się głównie produkcją samochodów, na rynku można znaleźć także motocykle, rowery, skutery oraz silniki z logo BMW, największą popularnością cieszą się jednakże samochody. W dalszych częściach naszego artykułu dowiesz się, jak zadbać o wtryskiwacze BMW, by mogły służyć nam jak najdłużej oraz co zrobić, jeśli dostrzeżemy stukanie wtryskiwaczy BMW bądź w samochodzie odczuwalne będą drgania od wtryskiwaczy.

Ciekawostki o niemieckim koncernie samochodowym BMW
BMW - od silników lotniczych do luksusowych samochodów

2. Wtryskiwacz BMW Common Rail – budowa

W wielu pojazdach marki BMW występują wtryskiwacze, dlatego też użytkownicy modeli bawarskiej marki dążą do tego, by wiedzieć jak najwięcej na temat tego, jak przedstawia się ogólna budowa układu zasilania Common Rail oraz jakie są rodzaje wtryskiwaczy. Jako modułem przykładowym posłużymy się tutaj układem CR firmy Bosch. Na cały system Common Rail instalowany między innymi w BMW składa się szereg elementów, których optymalna praca warunkuje otrzymywanie pożądanych parametrów i osiągów samochodu. Jeśli chodzi o to, jakie na temat Common Rail opinie przeważają wśród kierowców, zdania te są podzielone. Wiele osób docenia system CR ze względu na możliwości, jakie obecność układu rozwija przed poszukującym dynamiki jazdy kierowcą. Co prawda usterki Common Rail mogą wydawać się kosztowne i kłopotliwe, jednakże istnieją sposoby na ich solidną regenerację, o czym napiszemy w kolejnych częściach niniejszego artykułu. Ujmując sprawę najprościej, w układzie Common Rail koncentrujemy się na wspólnej szynie paliwowej (z języka angielskiego Common Rail – to właśnie od tego swoją nazwę wziął cały układ) oraz z kompletu wtryskiwaczy. W silnikach wysokoprężnych Diesla olej napędowy poprzez specjalną pompę paliwową jest wtłaczany do pompy wysokiego ciśnienia. Zanim paliwo się tam przedostanie, jest filtrowane. Kolejnym elementem układu jest wtryskiwacz BMW Common Rail. Zasada działania wtrysków w samochodach tej marki wyraża się w dostarczeniu paliwa pod wysokim ciśnieniem, aby wtryskiwacz w odpowiednim momencie mógł rozpylić olej napędowy w komorze spalania. To właśnie między innymi z uwagi na wysokie ciśnienie podawanego paliwa, a także możliwość przedostania się zanieczyszczeń do układu uznaje się, że wtryskiwacze mogą być podatne na uszkodzenia i awarie. Warto mieć jednak na uwadze, iż usterki Common Rail można zażegnać skutecznie, fachowo i niedrogo w porównaniu do opcji, jaką jest wymiana wtryskiwaczy BMW E90 320d lub innego modelu charakteryzowanej przez nas marki. Jeśli interesują nas konkretne dane techniczne wtryskiwaczy instalowanych w BMW, warto zapytać o wtrysk z poszczególnym numerem fachowca, jednakże ogólna budowa wtrysku to nieskomplikowane zagadnienie. Wtryskiwacz o niepozornym wyglądzie składa się z elementów, wśród których warto wyróżnić korpus wtrysku, króćce dolotu paliwa i przelewu, iglicę, korpus rozpylacza, sprężynę zaworu, zespół kulki zaworu, popychacz sterujący czy też elementy iglicy. Za szczelność wtryskiwacza odpowiadają różnorodne podkładki (katalog podkładek pod wtryskiwacze to zbiór szczegółowych instrukcji na ich temat), które są wymieniane w procedurze regeneracji. Więcej na temat tego, czym charakteryzują się objawy zabrudzonych wtryskiwaczy BMW oraz jak w modelach pokrewnych BMW E46 330d regeneracja wtrysków powinna fachowo wyglądać – dowiesz się z kolejnych akapitów artykułu. Szczegółowa charakterystyka elementów układu zasilania Common Rail to obszerny temat na kolejny artykuł, którym z pewnością niebawem się zajmiemy.

Budowa wtryskiwaczy Common Rail BMW
Wtryskiwacz BMW Common Rail – budowa

3. Awaria wtryskiwaczy BMW

Kiedy trzeba zregenerować lub wymienić wtryskiwacze BMW? Doświadczenie uczy nas, że określenie przybliżonego przebiegu lub czasu, po których wymiana wtryskiwaczy BMW E46 320d (oraz w innych modelach) będzie konieczna, zależy od wielu zróżnicowanych czynników. Warto podkreślić, że w zależności od sposobu użytkowania samochodu, jakości paliwa oraz oleju silnikowego czy chociażby częstotliwości wymian filtrów w pojeździe przekładają się na żywotność wtryskiwaczy. Jeśli te kwestie związane z wtryskami zostaną zaniedbane przez użytkownika samochodu, w niedługim czasie wystąpią objawy uszkodzonego wtrysku paliwa BMW, a wśród dostępnych rozwiązań znajdą się opcje takie jak wymiana lub regeneracja wtryskiwaczy. Cena za tę usługę będzie znacznie niższa od kosztu zakupu nowych wtrysków. W gronie najczęściej występujących usterek wtryskiwaczy BMW Common Rail wymienia się uszkodzony czujnik wzniosu końcówki wtryskiwacza BMW, za wysokie ciśnienie Common Rail, lejące wtryski czy też bliżej niezidentyfikowany problem, w którym pojazd z imponującej rodziny E46 nie odpala. W takich przypadkach w modelach pokrewnych BMW E46 bądź BMW E90 sprawdzenie wtryskiwaczy jest koniecznością, gdyż stanowi punkt wyjścia do dalszych działań naprawczych lub do wymiany wtryskiwaczy. Sprawdzenie wtrysków domowym sposobem może stanowić dla użytkownika pojazdu źródło bardzo ogólnych informacji. Test przelewowy wtryskiwaczy BMW wykaże ewentualne nieprawidłowości w funkcjonowaniu wtryskiwacza, nie da jednakże amatorowi precyzyjnych danych pomiarowych. Problemy z wtryskiwaczami samochodów wszystkich marek, w tym BMW, warto konsultować z fachowcami, dla których program do wtryskiwaczy stanowi podstawowe narzędzie badawcze. W przypadku BMW właściwym dodatkiem będzie program INPA. Jak sprawdzić wtryski za jego pomocą? To zagadnienie z pewnością jest od podszewki znane wszystkim specjalistom zajmującym się diagnostyką, regeneracją czy wymianą wtryskiwaczy. W przypadku użytkownika samochodu o wiele istotniejsze jest, by wiedział, jak rozpoznać lejące wtryski oraz inne objawy uszkodzeń wtrysku, gdyż awaria wtryskiwaczy BMW pozbawiona reakcji w krótkim czasie przełoży się na uszkodzenia wtórne innych, o wiele bardziej zaawansowanych elementów pojazdu. Jeśli samochód z rodziny BMW E90 320d ciężko odpala, a jego późniejsza praca jest nierówna, warto zareagować błyskawicznie. Uwrażliwiamy także na objawy wtrysków takie jak słyszalne stukanie wtryskiwacza BMW, białe lub czarne zadymienie, a także spadki mocy, aktywowanie check engine czy przybywanie oleju. Wszystkie te symptomy mogą wskazywać na to, że powinno nas zainteresować, jak przedstawia się koszt regeneracji wtryskiwaczy BMW E90 320d albo jaki jest koszt wymiany wtrysków BMW E46 bądź innego, posiadanego przez nas modelu.

Objawy uszkodzenia wtryskiwaczy BMW
Awaria wtryskiwaczy BMW

4. Regeneracja wtryskiwaczy BMW

Dla wielu osób termin regeneracja wtryskiwaczy nie jest do końca jasny. Osoby niezwiązane z tematami mechanicznymi często nie wiedzą, a nawet nie dociekają, co tak właściwie kryje się pod określeniem regeneracja. Zainteresowanie tą tematyką wzrasta zazwyczaj w sytuacji, gdy zetkniemy się z problemem uszkodzonych wtryskiwaczy w posiadanym samochodzie. Wówczas szukamy potwierdzonych informacji na temat tego, jak wyciągnąć wtryski BMW E46 lub innego modelu, gdzie kupić najlepszej jakości części wtryskiwaczy Bosch do BMW, a także ile kosztuje regeneracja wtryskiwaczy i ile trwa ten proces. Jeżeli w samochodzie wystąpi awaria wtrysku paliwa i jej objawy staną się uciążliwe (a co gorsza – niebezpieczne dla użytkowników samochodu), warto udać się do serwisu cieszącego się dobrymi opiniami, dobrze wyposażonego w specjalistyczne urządzenia i najlepiej – posiadającego autoryzację producentów wtryskiwaczy. Kierując się do pracowni realizującej tego typu standardy możemy być spokojni o jakość wykonania usługi, gdyż wykwalifikowani pracownicy będą wiedzieć, jak przeprowadzić demontaż wtryskiwaczy M57, jaki jest zalecany przez producenta moment dokręcania wtryskiwaczy BMW N47 oraz jak wyrównać za wysokie ciśnienie Common Rail w pojazdach z logo niemieckiego producenta. Jeżeli decydujemy się na wysyłkę zdemontowanych wtryskiwaczy do oddalonego serwisu, ich wcześniejszy demontaż warto powierzyć mechanikowi. Samodzielny demontaż wtrysków jest oczywiście możliwy, jednakże w sytuacji, gdy wtryskiwacz jest zapieczony, możemy uszkodzić nie tylko wtrysk, ale także sąsiadujące z nim elementy układu.

Skuteczne metody regeneracji wtryskiwaczy CR BMW
Regeneracja wtryskiwaczy BMW


BMW – jak jeździć z wtryskiwaczami CR?

Jazda samochodem z wtryskiwaczami Common Rail nie wymaga od nas dysponowania specjalistyczną wiedzą. Wystarczy, że użytkownicy BMW oraz innych samochodów z wtryskami będą o nie dbać tankując odpowiednie paliwo, wymieniając na czas filtry i olej, a także dostosowując jazdę samochodem do możliwości auta, warunków drogowych oraz swoich umiejętności. Wówczas spod maski nie będzie nas straszył wtryskiwacz BMW Common Rail. Cena za regenerację czy wymianę wtryskiwacza jest uzależniona od stopnia jego uszkodzeń. Jeśli podejmiemy szybkie działanie po zaobserwowaniu pierwszych objawów uszkodzenia, koszt regeneracji wtrysków BMW nie obciąży znacznie naszego budżetu. Wtryski w samochodach marki BMW to rozwiązanie o wiele bardziej ekologiczne niż wycofane już z produkcji pompowtryskiwacze. BMW obecnie stawia na rozwiązania w stu procentach eko, jednakże prognozujemy, że jeszcze przez wiele lat na drogach Polski w większości będą występować samochody z tradycyjnym układem wtryskowym. Wtryski BMW E91 320d 177 KM, wtryski BMW E46 330d – w obliczu objawów uszkodzenia diagnostyce warto poddać wtryskiwacze z każdego typu samochodu. Wtryskiwacze ulegają zużyciu eksploatacyjnemu, jednakże właściwe użytkowanie pojazdu opóźnia wystąpienie awarii. Zanim przekonasz się, ile kosztuje wymiana wtryskiwaczy BMW E46 320d na nowe, sprawdź równie skuteczną opcję regeneracji tego typu wtryskiwaczy paliwa.

Udostępnij wpis

Komentarze

Michał

Wystawiono 8 miesiecy temu

@Damian Dzień dobry, jeśli jest Pan zainteresowany regeneracją lub kupnem wtryskiwaczy do swojego auta, to zachęcamy do kontaktu telefonicznego.

Czy ta opinia była pomocna?

Damian

Wystawiono 8 miesiecy temu

Czy jest możliwość zregenerowania u Państwa wtrysków piezoelektrycznych bądź zakupienia już zregenerowanych do Bmw e91 320d 177km silnik n47. Jeśli tak to jaki jest koszt regeneracji?

Czy ta opinia była pomocna?

Valdek

Wystawiono Rok temu

Wtryskiwacze w samochodach BMW, podobnie jak w innych pojazdach, odpowiadają za wtryskiwanie paliwa do cylindrów silnika w odpowiednich ilościach i w odpowiednim czasie. Wtryskiwacze mogą ulec zanieczyszczeniu lub uszkodzeniu, co może prowadzić do problemów z silnikiem, takich jak brak mocy, nierówna praca lub wycieki paliwowe. W przypadku samochodów BMW, wtryskiwacze są często elektromagnetyczne, co oznacza, że ich praca jest kontrolowana przez elektroniczny układ sterowania silnika. Wtryskiwacze BMW mogą być różne w zależności od modelu i roku produkcji pojazdu, dlatego ważne jest użycie odpowiednich narzędzi i części zamiennych do ich naprawy lub wymiany. W przypadku problemów z wtryskiwaczami, zaleca się skonsultowanie się z autoryzowanym serwisem BMW, który będzie w stanie dokładnie zdiagnozować i naprawić problem.

Czy ta opinia była pomocna?

Misiek

Wystawiono 4 lata temu

Super, warto regenerować !!

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki