25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

Wtryskiwacz 1.6 TDI

Autor: Anna Skalna
Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.81

Popularność zmniejszonego następcy 1.9 TDI sprawia, że do naszej pracowni trafia niejeden wtryskiwacz 1.6 TDI. Jednostka napędowa o pojemności 1.6 przyjęła się u miłośników samochodów z grupy VAG naprawdę dobrze. Małolitrażowy silnik generuje satysfakcjonującą moc przy niewielkim spalaniu, jest jednak bardzo wrażliwy na niskiej jakości olej. Z tej przyczyny awarii mogą ulegać właśnie wtryskiwacze. Czy wiesz, jak sprawdzić wtryski 1.6 TDI i co zrobić w przypadku zdiagnozowania usterki? Jeśli nie, zapraszamy do przeczytania artykułu poświęconego wtryskiwaczom 1.6 TDI. 

 

Wtryskiwacz Delphi Common Rail 1.6 TDI
Wtryskiwacz 1.6 TDI

 


1.6 TDI | Wtryskiwacze | Objawy

W wysokoprężnej jednostce napędowej 1.6 TDI możemy spotkać zarówno wtryskiwacze Siemens (przykładowe numery 03L130277B/03L130277S), jak i wtryskiwacze Delphi Common Rail. Układ wtryskowy 1.6 TDI jest uznawany przez specjalistów za bardzo wrażliwy, bowiem wystarczy jednokrotne zatankowanie złej jakości oleju napędowego i wtryskiwacze mogą być uszkodzone. Jak zawsze, gdy piszemy o wtryskach paliwa, uczulamy na korzystanie z godnych zaufania stacji paliw, ponieważ chwilowa oszczędność na oleju napędowym może poskutkować wysokimi kosztami wymiany wtryskiwaczy. W przypadku silnika 1.6 TDI wtryskiwacze można także regenerować, regenerację wtrysków w silniku Diesla opisaliśmy w naszych wcześniejszych artykułach. Objawami, które mogą świadczyć o tym, że w 1.6 TDI korekty wtryskiwaczy są nieprawidłowe, a same wtryski noszą znamiona awarii, będzie świadczył chociażby wydłużony rozruch silnika. Innymi symptomami awarii wtryskiwaczy jest aktywacja check engine, dymienie na czarno podczas przyspieszania, dymienie na biało przy wolnych obrotach, a także przybywanie oleju. Oznaki te świadczą o tym, że w silniku z rodziny 1.6 TDI CAYC wtryskiwacze działają nie tak, jak powinny. Kolejną oznaką wtrysków w 1.6 TDI jest szarpanie silnikiem oraz spadki mocy – jeden ze znienawidzonych przez miłośników dynamicznej jazdy objawów.

 

Objawy awarii wtryskiwaczy 1.6 TDI
1.6 TDI | Wtryskiwacze | Objawy

 


1.6 TDI | Wymiana wtryskiwaczy | Czy jest konieczna?

Po prawidłowo przeprowadzonej diagnostyce wtrysków i wykryciu uszkodzeń stajemy przed decyzją w zakresie tego, co dalej zrobić z wtryskami. Wtryskiwacze 1.6 TDI można wymienić na nowe lub używane, można je także z powodzeniem regenerować. Polecamy tę opcję, ponieważ koszt regeneracji wtryskiwaczy 1.6 TDI stanowi ułamek ceny nowych wtrysków, a metoda ta jest skuteczna, co z zadowoleniem potwierdzają liczni klienci naszego serwisu. W ramach regeneracji uszczelnienie wtryskiwaczy 1.6 TDI jest wymieniane, podobnie jak inne niesprawne elementy. Zainteresowani mechaniką samochodową użytkownicy pojazdów z opisywaną jednostką napędową interesują się takimi zagadnieniami, jak popularna w 1.6 TDI CAYC adaptacja minimalnych odchyleń dawkowania paliwa. Z doświadczenia wiemy, że adaptacja dawki minimalnej w silnikach 1.6 TDI CR może okazać się kłopotliwa, dlatego też zapraszamy do korzystania zarówno z naszej pracowni regeneracji wtryskiwaczy, jak i z nowoczesnego serwisu samochodowego z doskonałym wyposażeniem.

 

Sposób na uszkodzone wtryski 1.6 TDI
1.6 TDI | Wymiana wtryskiwaczy | Czy jest konieczna?

Komentarze

Bartek 2020-10-09 13:16:39

Regeneracja wtryskiwaczy na najwyższym poziomie, nowe części, oryginalne, gwarancja, bardzo sprawna obsługa i szybka wysyłka, odbiór kurierski. Zdecydowanie polecam!

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO