Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Wtryskiwacz 1.6 TDI

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Wtryskiwacz Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Wtryskiwacz 1.6 TDI to element układu wtryskowego silnika o pojemności 1,6 litra, wyposażonego w technologię TDI (Turbocharged Direct Injection). Wtryskiwacz jest odpowiedzialny za dostarczenie paliwa do komory spalania w odpowiedniej ilości i w momencie, gdy jest potrzebne. Popularność zmniejszonego następcy 1.9 TDI sprawia, że do naszej pracowni trafia niejeden wtryskiwacz 1.6 TDI. Jednostka napędowa o pojemności 1.6 przyjęła się u miłośników samochodów z grupy VAG naprawdę dobrze. Małolitrażowy silnik generuje satysfakcjonującą moc przy niewielkim spalaniu, jest jednak bardzo wrażliwy na niskiej jakości olej. Z tej przyczyny awarii mogą ulegać właśnie wtryskiwacze. Czy wiesz, jak sprawdzić wtryski 1.6 TDI i co zrobić w przypadku zdiagnozowania usterki? Jeśli nie, zapraszamy do przeczytania artykułu poświęconego wtryskiwaczom 1.6 TDI. 

Wtryskiwacz Delphi Common Rail 1.6 TDI
Wtryskiwacz 1.6 TDI

1. 1.6 TDI | Wtryskiwacze | Objawy

W wysokoprężnej jednostce napędowej 1.6 TDI możemy spotkać zarówno wtryskiwacze Siemens (przykładowe numery 03L130277B/03L130277S), jak i wtryskiwacze Delphi Common Rail. Układ wtryskowy 1.6 TDI jest uznawany przez specjalistów za bardzo wrażliwy, bowiem wystarczy jednokrotne zatankowanie złej jakości oleju napędowego i wtryskiwacze mogą być uszkodzone. Jak zawsze, gdy piszemy o wtryskach paliwa, uczulamy na korzystanie z godnych zaufania stacji paliw, ponieważ chwilowa oszczędność na oleju napędowym może poskutkować wysokimi kosztami wymiany wtryskiwaczy. W przypadku silnika 1.6 TDI wtryskiwacze można także regenerować, regenerację wtrysków w silniku Diesla opisaliśmy w naszych wcześniejszych artykułach. Objawami, które mogą świadczyć o tym, że w 1.6 TDI korekty wtryskiwaczy są nieprawidłowe, a same wtryski noszą znamiona awarii, będzie świadczył chociażby wydłużony rozruch silnika. Innymi symptomami awarii wtryskiwaczy jest aktywacja check engine, dymienie na czarno podczas przyspieszania, dymienie na biało przy wolnych obrotach, a także przybywanie oleju. Oznaki te świadczą o tym, że w silniku z rodziny 1.6 TDI CAYC wtryskiwacze działają nie tak, jak powinny. Kolejną oznaką wtrysków w 1.6 TDI jest szarpanie silnikiem oraz spadki mocy – jeden ze znienawidzonych przez miłośników dynamicznej jazdy objawów.

Objawy awarii wtryskiwaczy 1.6 TDI
1.6 TDI | Wtryskiwacze | Objawy


1.6 TDI | Wymiana wtryskiwaczy | Czy jest konieczna?

Po prawidłowo przeprowadzonej diagnostyce wtrysków i wykryciu uszkodzeń stajemy przed decyzją w zakresie tego, co dalej zrobić z wtryskami. Wtryskiwacze 1.6 TDI można wymienić na nowe lub używane, można je także z powodzeniem regenerować. Polecamy tę opcję, ponieważ koszt regeneracji wtryskiwaczy 1.6 TDI stanowi ułamek ceny nowych wtrysków, a metoda ta jest skuteczna, co z zadowoleniem potwierdzają liczni klienci naszego serwisu. W ramach regeneracji uszczelnienie wtryskiwaczy 1.6 TDI jest wymieniane, podobnie jak inne niesprawne elementy. Zainteresowani mechaniką samochodową użytkownicy pojazdów z opisywaną jednostką napędową interesują się takimi zagadnieniami, jak popularna w 1.6 TDI CAYC adaptacja minimalnych odchyleń dawkowania paliwa. Z doświadczenia wiemy, że adaptacja dawki minimalnej w silnikach 1.6 TDI CR może okazać się kłopotliwa, dlatego też zapraszamy do korzystania zarówno z naszej pracowni regeneracji wtryskiwaczy, jak i z nowoczesnego serwisu samochodowego z doskonałym wyposażeniem.

Sposób na uszkodzone wtryski 1.6 TDI
1.6 TDI | Wymiana wtryskiwaczy | Czy jest konieczna?

Udostępnij wpis

Komentarze

Sara

Wystawiono 5 miesiecy temu

@Olek Dzień dobry, w zakładce „Kontakt” jest nasz numer telefonu, pod który należy się z nami skontaktować. Nasz Dział Obsługi Klienta udzieli szczegółowych informacji.

Czy ta opinia była pomocna?

Olek

Wystawiono 5 miesiecy temu

Dzień dobry, jaki jest koszt sprawdzenia i regeneracji wtryskiwacza w silniku 1.6 tdi cayc?

Czy ta opinia była pomocna?

Krzysztof

Wystawiono 7 miesiecy temu

@Mario Prosimy o kontakt telefoniczny z naszym działem obsługi klienta. Postaramy się pomóc najlepiej jak potrafimy.

Czy ta opinia była pomocna?

Mario

Wystawiono 7 miesiecy temu

Witam posiadam pojazd vw golf 1.6 tdi cr z wtryskiwacza i continental. Wtryskiwacze oddałem ostatnio do regeneracji w innym serwisie, gdzie nadano nowe kody i je wprowadzono do sterownik, jednak nie mam żadnych wydruków z parametrami. Auto słabiej teraz przyspiesza, podczas dodawania gazu syczy,(słychać świst jakby powietrza) a korekty wyglądają słabo. Oddawałem je w ramach gwarancji do poprawy ale nadal jest słabo. Czy takie wtryskiwacze można fachowo sprawdzić w firmie u Państwa, jaki koszt jest takiego sprawdzenia, jeśli się okaże, że końcówki są wymienione na nowe czy wystarczy je tylko wyregulować? Oraz czy Państwo takie coś wykonacie? Czy da się te wtryski przywrócić do fabrycznych parametrów? W interecie piszą że tych wtryskiwaczy nie można regenerować tylko nowe.

Czy ta opinia była pomocna?

Robert

Wystawiono 7 miesiecy temu

@Wiesław Dzień dobry, prosimy o kontakt telefoniczny i podanie numeru VIN. Po ustaleniu szczegółów, nasi specjaliści wycenią i dopasują części odpowiednie do danego modelu auta lub przedstawią szczegóły ewentualnej regeneracji Pana podzespołów.

Czy ta opinia była pomocna?

Wiesław

Wystawiono 7 miesiecy temu

Jaki koszt wtryskiwacza do Roomster 1.6tdi 66kw - regeneracja własnych lub kupno od Was?

Czy ta opinia była pomocna?

Ania

Wystawiono 8 miesiecy temu

@Krystian Dzień dobry, prosimy o kontakt telefoniczny i podanie numeru VIN w celu doprecyzowania podzespołów w Pańskim samochodzie. Po ustaleniu szczegółów, nasi specjaliści wycenią i dopasują części odpowiednie do danego modelu auta, a także opcje i koszt wysyłki zagranicę.

Czy ta opinia była pomocna?

Krystian

Wystawiono 8 miesiecy temu

Dzień dobry, potrzebuję jeden wtryskiwacz po regeneracji do 1.6tdi . Proszę podać także cenę za 4 z przesyłką do Wielkiej Brytanii

Czy ta opinia była pomocna?

Antoni

Wystawiono Rok temu

Wtryskiwacz 1.6 TDI to komponent układu wtryskowego silnika diesla 1.6 TDI. Służy do precyzyjnego dawkowania paliwa do silnika, co pozwala na lepsze osiągi, niższe zużycie paliwa i niższe emisje spalin. Wtryskiwacze 1.6 TDI mogą być różnych typów, np. wtryskiwacze Common Rail, które pozwalają na bardziej precyzyjne dawkowanie paliwa. Wtryskiwacze 1.6 TDI są skonstruowane tak, aby pracować z różnymi rodzajami paliw, w tym z biodieslem. Są one również bardziej odporne na zanieczyszczenia niż tradycyjne układy wtryskowe i mogą działać przez dłuższy czas bez konieczności czyszczenia. Jednak wtryskiwacze 1.6 TDI wymagają regularnego serwisu, co oznacza, że koszty eksploatacji mogą być wyższe niż tradycyjnych układów wtryskowych. Wymagają specjalistycznej wiedzy i narzędzi do naprawy i konserwacji.

Czy ta opinia była pomocna?

Bartek

Wystawiono 4 lata temu

Regeneracja wtryskiwaczy na najwyższym poziomie, nowe części, oryginalne, gwarancja, bardzo sprawna obsługa i szybka wysyłka, odbiór kurierski. Zdecydowanie polecam!

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki