Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Wtrysk puszcza na przelew

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Lejący wtryskiwacz Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Wtrysk puszcza na przelew to sytuacja, w której wtryskiwacz nie jest w stanie zamknąć zaworu iglicowego, co powoduje wyciek paliwa do przewodu przelewowego. Przyczyną może być uszkodzony zawór iglicowy lub zanieczyszczenia w układzie paliwowym, które utrudniają prawidłową pracę wtryskiwacza. Taka sytuacja skutkuje spadkiem wydajności silnika, ponieważ paliwo traci się na drodze do komory spalania. Problem ten można rozwiązać poprzez regenerację lub wymianę wtryskiwaczy, a także dokładne wyczyszczenie całego układu paliwowego, aby usunąć wszelkie zanieczyszczenia. Pojęcie bardzo często mylone jest z określeniem lejące wtryski. Objawy Diesel wykaże co prawda podobne w obu ewentualnościach, jednakże te awarie specyficznie różnią się między sobą. Z pewnością niektórym z naszych Czytelników w zupełności wystarczy komunikat, że w układzie nastąpiła awaria wtrysku, lecz niekiedy mamy do czynienia z Klientami, którym zależy na wnikliwej znajomości przyczyn i charakteru problemu. Czujemy się zobowiązani wyjaśniać owe kwestie związane z układami wtryskowymi Diesla, z tego powodu też chcemy dzisiaj przybliżyć Wam przyczyny mówiące, dlaczego wtryskiwacz przelewa oraz czy to, że wtrysk puszcza na przelew, trzeba traktować poważnie.

Puszczający na przelew wtryskiwacz Common Rail
Wtrysk puszcza na przelew

1. Dlaczego wtrysk leje na przelew?

Common Rail to układ wtryskowy Diesla, który ma zarówno szerokie grono zagorzałych zwolenników, jak i sporą grupę zaciętych przeciwników. Wykazywane przez nich liczne emocje bez problemu znajdują odzwierciedlenie w rzeczywistości, ponieważ z jednej strony Common Rail to często dynamiczne i oszczędne użytkowanie pojazdu, a z drugiej strony – liczne elementy i podzespoły, których wymiany i naprawy mogą przyprawić kierowcę o ból głowy z uwagi na ich koszty. Warto wiedzieć, że przed wieloma usterkami można się ustrzec, podejmując proste działania profilaktyczne, o których nieco więcej napiszemy w następnej części artykułu. Na chwilę obecną najbardziej interesuje nas to, kiedy warto wykonać test przelewowy wtryskiwaczy 1.9 TDI, test przelewowy wtryskiwaczy CDTI lub tego typu test wtryskiwaczy z innej, dowolnej jednostki napędowej. Taki test można przeprowadzić samodzielnie, można go także zlecić mechanikowi, który będzie dysponował wiedzę w zakresie tego, jak zdiagnozować przyczyny niesprawnych wtryskiwaczy Common Rail. O wiele bardziej wnikliwa diagnostyka wykonywana w autoryzowanym serwisie Bosch Service Pawlik pozwala na rzetelną weryfikację i sprawdzenie tego, czy tylko jeden wtrysk przelewa, czy też problem dotyczy większej ilości sztuk, a niekiedy nawet całego kompletu wtryskiwaczy CR. Wracając do meritum niniejszego artykułu, spróbujmy wyjaśnić, co to znaczy, że wtrysk leje na przelew i jakie są tego przyczyny. Potoczne określenie „wtrysk puszcza na przelew” dotyczy tak naprawdę tego, że pracujący w układzie Common Rail wtryskiwacz dawkuje paliwo, jednakże dawkowanie to odbywa się poza kontrolą układu sterującego. Z tego właśnie względu dawki są niewłaściwe i silnik nie może pracować zgodnie z zadanymi parametrami, gdyż ciśnienie oleju napędowego przyjmuje błędne wartości. Usterka definiowana jako wtrysk lejący na przelew ma swoją przyczynę zazwyczaj w uszkodzeniu zaworu sterującego podawaniem paliwa na iglicę wtrysku. Mamy świadomość tego, że dla naszych Czytelników może być to nieco trudna do przyswojenia wiedza teoretyczna często traktowana w ramach ciekawostki, dlatego też w obliczu diagnozy wskazującej na lejący na przelew wtrysk, najlepiej będzie pokierować się prosto do sprawdzonego serwisu, najlepiej mogącego pochwalić się autoryzacją chociażby jednego z producentów wtryskiwaczy Common Rail.

Przyczyny puszczania wtryskiwaczy na przelewy
Dlaczego wtrysk leje na przelew?


Inne problemy z wtryskami CR

Do pracowni regeneracji wtryskiwaczy Common Rail w ASO Bosch Service Pawlik trafiają tysiące wtrysków, dlatego też nasi mechanicy mogą godzinami opowiadać o rodzajach diagnozowanych w nich usterek oraz o przyczynach ich powstawania. Niekiedy jest to sprawa często mylona z awarią charakteryzowaną w niniejszym artykule, gdyż lejące wtryski – objawy 1.9 TDI lub innych dieslowskich jednostek napędowych są niekiedy mylnie określane jako wtryski puszczające na przelew, podczas gdy w okolicznościach tej usterki zazwyczaj uszkodzona jest zaledwie końcówka wtryskiwacza. Równie często o skierowaniu wtrysków do pracowni decydują nasilające się objawy zabrudzonych wtryskiwaczy czy też zawieszone wtryski. Z uwagi na nasze doświadczenie w weryfikacji, regeneracji i regulacji wtryskiwaczy, jesteśmy w stanie przywrócić im fabryczne parametry niezależnie od rodzaju uszkodzeń, który zostanie zdiagnozowany na specjalistycznych, nowoczesnych stołach probierczych. W praktyce niemalże każda awaria wtrysku jest możliwa do zażegnania, dlatego też rozważ tę opcję, zanim zdecydujesz się na zakup nowych wtryskiwaczy odznaczających się niebagatelnie wysokimi cenami.

Kłopoty z funkcjonowaniem wtryskiwaczy Common Rail
Inne problemy z wtryskami Common Rail
Udostępnij wpis

Komentarze

Kajtek

Wystawiono 11 miesiecy temu

Jeśli wtryskiwacz "puszcza na przelew" oznacza to, że paliwo jest wtryskiwane do silnika w nadmiarze, ponad to co jest potrzebne do prawidłowego funkcjonowania silnika. Może to prowadzić do: • znacznego zużycia paliwa • emisji szkodliwych substancji, • uszkodzenia katalizatora, • uszkodzeń świec zapłonowych, • utraty mocy silnika. Przyczyny mogą być różne, mogą to być np. problem z elektrozaworem wtryskiwacza, problem z ciśnieniem paliwa, uszkodzenie dyszy wtrysku lub zaworu regulującego ciśnienie. W celu dokładnej diagnozy konieczna jest wizyta u specjalisty.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki