Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

WTRYSK LEJE NA PRZELEW

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
CENA Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
CZAS REALIZACJI 24 - 48 godzin
GWARANCJA 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów

WTRYSK LEJE NA PRZELEW

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Często przy awarii układu paliwowego mówi się o tym, że wtrysk leje na przelew, co oznacza, że nagromadzony osad z sadzy i niespalonych resztek paliwa powoduje, że poprawny przepływ paliwa wewnątrz wtrysku jest utrudniony. Gdy zbierze się go zbyt duża ilość, może dojść do sytuacji, że mechanizm wtryskiwacza, a zwłaszcza zaworek przelewowy, zostanie zablokowany. Wtedy paliwo, które początkowo miało trafiać do komory spalania, jest nie tylko niepoprawnie rozpylane i dawkowane, ale też trafia ono z powrotem do przewodów przelewowych w znacznie zwiększonej ilości. To właśnie może powodować, że wtrysk przelewa – objawy tej usterki są z kolei dość uciążliwe. Zauważalny spadek mocy, dużo większe kopcenie przy przyśpieszaniu, czy nierówna praca silnika i trudności z odpaleniem pojazdu na mrozie, to tylko niektóre z nich. Skąd się jednak bierze ten typ usterki i jak sobie z nim poradzić?

Wtryskiwacz podczas diagnozy w naszym salonie
Wtrysk leje na przelew


Odpowiadamy dlaczego wtryskiwacz przelewa

To, że wtrysk puszcza na przelew może być spowodowane tankowaniem złej jakości paliwa. Nie tylko posiada ono słabe właściwości smarne, co wpływa na szybsze zużywanie się elementów układu paliwowego, ale i zanieczyszczenia, które się w nim znajdują, osadzają się na wrażliwych elementach wtryskiwacza. Ponadto, winę za tę usterkę często ponoszą także opiłki, które przedostając się do wtryskiwaczy na przykład z uszkodzonej pompy, blokują ich pracę. Prostym sposobem na to, jak sprawdzić czy wtrysk leje, jest wykonanie testu przelewowego. System komputerowy sterujący wtryskiwaczami cały czas kontroluje ich pracę, aby zapewnić prawidłowe działanie silnika. Jeśli jakaś część wtrysków ulega uszkodzeniu i na przykład z powodu zabrudzeń nie może podawać wystarczających ilości paliwa, system rekompensuje skutki zużycia wtryskiwaczy poprzez stosowanie dodatkowych dawek paliwa, zwanych korektami. Analiza tych korekt jest w stanie szybko dać miarodajne wyniki, jak i wskazać konkretne, uszkodzone podzespoły nadające się do regeneracji.

Przykładowy wtryskiwacz Denso podczas regeneracji w naszym salonie
Odpowiadamy dlaczego wtryskiwacz przelewa
Udostępnij wpis

Komentarze

Andrzej

Wystawiono Rok temu

Jeśli wtrysk leje na przewód przelewowy, oznacza to, że podczas pracy silnika paliwo przepływa przez wtrysk zamiast trafiać do komory spalania. Może to prowadzić do kilku niedogodności, takich jak: Spadek mocy silnika Wzrost zużycia paliwa Zwiększone emisje spalin Problemy z odpalaniem silnika Niestabilna praca silnika Wibracje silnika Przyczyny tego problemu mogą być różne, w tym: Uszkodzony lub zużyty wtrysk Zanieczyszczenie wtrysku Uszkodzony lub zużyty przewód przelewowy Uszkodzenie elektroniki kontrolującej dawkowanie paliwa Niewłaściwe ciśnienie paliwa Jeśli podejrzewasz, że twój wtrysk leje na przewód przelewowy, należy skontaktować się z mechanikiem, aby przeprowadzić odpowiednią diagnostykę i naprawę.

Czy ta opinia była pomocna?

Jakub

Wystawiono 3 lata temu

<p>No dobrze, ciekawe tylko czy jak jeden wtrysk przelewa to czy pozostałe są sprawne.. obawiam się, że konieczna będzie regeneracja wszystkich</p>

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki