25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

WTRYSK LEJE NA PRZELEW

Autor: Wiktor Janowski
Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.92

Często przy awarii układu paliwowego mówi się o tym, że wtrysk leje na przelew. Co to jednak oznacza? Mówiąc ogólnie, nagromadzony osad z sadzy i niespalonych resztek paliwa powoduje, że poprawny przepływ paliwa wewnątrz wtrysku jest utrudniony. Gdy zbierze się go zbyt duża ilość, może dojść do sytuacji, że mechanizm wtryskiwacza, a zwłaszcza zaworek przelewowy, zostanie zablokowany. Wtedy paliwo, które początkowo miało trafiać do komory spalania, jest nie tylko niepoprawnie rozpylane i dawkowane, ale też trafia ono z powrotem do przewodów przelewowych w znacznie zwiększonej ilości. To właśnie może powodować, że wtrysk przelewa – objawy tej usterki są z kolei dość uciążliwe. Zauważalny spadek mocy, dużo większe kopcenie przy przyśpieszaniu, czy nierówna praca silnika i trudności z odpaleniem pojazdu na mrozie, to tylko niektóre z nich. Skąd się jednak bierze ten typ usterki i jak sobie z nim poradzić?

 

Wtryskiwacz podczas diagnozy w naszym salonie
Wtrysk leje na przelew


Odpowiadamy dlaczego wtryskiwacz przelewa

To, że wtrysk puszcza na przelew może być spowodowane tankowaniem złej jakości paliwa. Nie tylko posiada ono słabe właściwości smarne, co wpływa na szybsze zużywanie się elementów układu paliwowego, ale i zanieczyszczenia, które się w nim znajdują, osadzają się na wrażliwych elementach wtryskiwacza. Ponadto, winę za tę usterkę często ponoszą także opiłki, które przedostając się do wtryskiwaczy na przykład z uszkodzonej pompy, blokują ich pracę. Prostym sposobem na to, jak sprawdzić czy wtrysk leje, jest wykonanie testu przelewowego. System komputerowy sterujący wtryskiwaczami cały czas kontroluje ich pracę, aby zapewnić prawidłowe działanie silnika. Jeśli jakaś część wtrysków ulega uszkodzeniu i na przykład z powodu zabrudzeń nie może podawać wystarczających ilości paliwa, system rekompensuje skutki zużycia wtryskiwaczy poprzez stosowanie dodatkowych dawek paliwa, zwanych korektami. Analiza tych korekt jest w stanie szybko dać miarodajne wyniki, jak i wskazać konkretne, uszkodzone podzespoły nadające się do regeneracji.

 

Przykładowy wtryskiwacz Denso podczas regeneracji w naszym salonie
Odpowiadamy dlaczego wtryskiwacz przelewa

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO