25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

WTRYSK NIE CHCE WYJŚĆ

Autor: Wiktor Janowski
Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.81

Często zdarza się, że podczas usterki wtryskiwaczy dochodzi do sytuacji, gdy mocno zapieczony wtrysk nie chce wyjść. Zazwyczaj jest to spowodowane nagromadzeniem się zbyt dużej ilości osadu powstałego z niedopalonych resztek mieszanki paliwowej i sadzy, czy też przedostaniem się wody do wrażliwych części podzespołów wywołującym korozję. Na rynku istnieje kilka preparatów, które mogą pomóc w demontażu wtrysków. Jednakże, chcielibyśmy podkreślić, że nigdy nie należy wyciągać uszkodzonego wtrysku na siłę. Jest to szczególnie ważna informacja dla tych kierowców, którzy zastanawiają się nad tym, jak wyciągnąć wtryski domowym sposobem. Nieumiejętne przeprowadzenie takiego zabiegu bez użycia odpowiedniego sprzętu może grozić uszkodzeniem głowicy czy pokrywy zaworów, nie mówiąc już o ilości zmarnowanego czasu i wysiłku. Bywa również tak, że w wyniku użycia zwykłego młotka lub łomu wtrysk może się zwyczajnie złamać. Może to spowodować, że urwany wtryskiwacz będzie niemożliwy do usunięcia typowymi metodami. Co więc można zrobić w przypadku, gdy uszkodzonego wtrysku nie da się w żaden sposób ruszyć, a wszelkie zalewania go różnego rodzaju preparatami czy colą także nie przynoszą efektów?

Wtryskiwacze pod maską samochodu
Wtrysk nie chce wyjść


Doradzamy – sposób na zapieczony wtrysk

Znacznie bezpieczniejszym sposobem na rozwiązanie problemu ciężkich do wyjęcia, zapieczonych wtrysków jest skorzystanie z pomocy fachowców. Doświadczony mechanik będzie wiedział jak odkręcić i czym zalać zapieczone wtryski aby sprawnie przeprowadzić zabieg. Przy użyciu specjalistycznych narzędzi o napędzie hydraulicznym będzie on w stanie wyjąć każdy, nawet najbardziej uporczywy wtryskiwacz. Przy tym należy pamiętać, że nie każdy serwis jest wyposażony w taki sprzęt. Gdy przychodzi konieczność jego użycia, wiele serwisów korzysta z pomocy podwykonawców. Jeśli więc masz problemy z wtryskami, które nie dają się łatwo wyciągnąć, zachęcamy do kontaktu z nami – dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszych urządzeń i doświadczeniu gwarantujemy sprawne wykonanie tej i innych usług.

Przykładowy wtryskiwacz podczas regeneracji w naszym salonie
Doradzamy – sposób na zapieczony wtrysk

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO PROCEDURA ROZPATRYWANIA REKLAMACJI PRAWO ODSTĄPIENIA OD UMOWY ZAWARTEJ NA ODLEGŁOŚĆ GWARANCJA