25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

ZAPIECZONE WTRYSKI – OBJAWY

Autor: Wiktor Janowski
Czas przeczytania tekstu: 1 minuta
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.83

Awarie systemu paliwowego należą do dość powszechnego typu uszkodzeń samochodu, a częstym ich przykładem są zapieczone wtryski, objawy których widoczne są na pierwszy rzut oka. Najczęstszą przyczyną tej usterki jest kiepskie, zanieczyszczone paliwo. Niskiej jakości paliwo powoduje, że temperatura potrzebna do jego spalania jest wyższa, co w połączeniu z zanieczyszczeniami prowadzi do zwiększenia emisji spalin i nadmiernego gromadzenia się nagaru na elementach układu wtryskowego. Z czasem osadu jest tak dużo, że dochodzi do zablokowania przepływu wtrysku i jego zapieczenia. Efektem jest nierówna praca silnika, spadki mocy pojazdu, mocne dymienie, falujące obroty, stukanie czy też palące się kontrolki silnika. Wszystko to może powodować na przykład uszkodzona cewka wtryskiwacza. Objawy te są dość oczywiste, ale co możemy z tym zrobić?

Przykładowe wtryski marki BOSCH
Zapieczone wtryski – objawy


Doradzamy, jak sprawdzić, który wtrysk jest uszkodzony

Sposobem na to jak sprawdzić wtryski jest ich demontaż, dokładne umycie i wyczyszczenie myjką ultradźwiękową. Kolejnym krokiem jest ocena ich stanu technicznego pod kątem obecności potencjalnych uszkodzeń mechanicznych bądź też korozji. Następnie należy przeprowadzić test komputerowy w celu sprawdzenia poprawności działania wtrysków. Niestety, często bywa tak, że w przypadku mocno zapieczonych wtryskiwaczy usunięcie ich bez pomocy specjalistycznego sprzętu jest bardzo trudne, a próby dokonania tego na siłę mogą skończyć się uszkodzeniem innych części układu paliwowego, głowicy czy pokrywy zaworów. Dlatego też zalecany sposób na lejące wtryski to skorzystanie z pomocy profesjonalnego serwisu wyposażonego w odpowiedni sprzęt. Daje nam to ponadto gwarancję fachowej usługi i trwałych rezultatów. Jeśli masz problemy z usterką wtryskiwaczy w swoim samochodzie, czym prędzej skontaktuj się z naszym serwisem.

Wtryskiwacze po regeneracji
Doradzamy, jak sprawdzić, który wtrysk jest uszkodzony

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO PROCEDURA ROZPATRYWANIA REKLAMACJI PRAWO ODSTĄPIENIA OD UMOWY ZAWARTEJ NA ODLEGŁOŚĆ GWARANCJA