Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

WADY COMMON RAIL I TRWAŁOŚĆ UKŁADU

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
CENA Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
CZAS REALIZACJI 24 - 48 godzin
GWARANCJA 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów

WADY COMMON RAIL I TRWAŁOŚĆ UKŁADU

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Niektóre z potencjalnych wad systemu Common Rail oraz czynniki, które mogą wpływać na trwałość tego układu to: koszty naprawy, wrażliwość na zanieczyszczenia. Awarie związane z ciśnieniem mogą prowadzić do utraty wydajności silnika lub całkowitego zatrzymania pracy. Utrzymywanie czystości - układ Common Rail wymaga czystego paliwa i odpowiedniego utrzymania. Filtry paliwa muszą być regularnie sprawdzane i wymieniane, a paliwo powinno być dobrej jakości. Elementy systemu Common Rail, takie jak wtryskiwacze, regulator ciśnienia i czujniki, są narażone na zużycie i starzenie się w wyniku eksploatacji. W zależności od warunków użytkowania i jakości paliwa, mogą wymagać regularnej konserwacji lub wymiany.

System Common Rail jest ogólnie uważany za zaawansowaną technologię zasilania paliwem, która oferuje wiele korzyści, jednak jak każda technologia, ma także pewne wady. Trwałość układu Common Rail zależy od wielu czynników, takich jak jakość paliwa, prawidłowa konserwacja, eksploatacja w odpowiednich warunkach oraz jakość i dokładność montażu. Jeśli system jest prawidłowo utrzymany i użytkowany zgodnie z zaleceniami producenta, może być trwały i niezawodny. Jednak w przypadku zaniedbań lub problemów związanych z jakością paliwa, może być bardziej podatny na awarie i uszkodzenia.

Zmagając się dłuższy czas z tematem, chcemy już na początkowo zapewnić, że nie jest to wielki problem, ale owszem zdarzają się dysfunkcje, dlatego zdradzimy, jakie są wady Common Rail. Zakładamy, że to głównie z powodu powszechności systemu jest to tak popularne zagadnienie, ponieważ układ ten jest obecnie najchętniej wykorzystywany w silnikach samochodowych, a w szczególności tych typu diesel.

Wady Common Rail i trwałość układu
Wady Common Rail i trwałość układu

1. Metody wtrysku paliwa

Rozważając sprawę, widzimy, że nie wszystkie zarzuty są zasadne, ponieważ w zasadzie stosowanie każdego rozwiązania, będzie się w prędzej czy później, wiązało z występowaniem dysfunkcji, a tym samym generowało te w naszym rozumieniu wady. W początkowym rozumowaniu warto skupić się nad tym, że nie zawsze winny będzie właśnie ten układ, ponieważ w silnikach naszych samochodów, nawet w tych samych silnikach, mogą być stosowane różne rozwiązania techniczne. Owszem to prawda, potocznie mówiąc, montuje się układ Common Rail w benzynie i nie jest to żadną ogromną tajemnicą. Jesteśmy w stanie o tym zapewnić, ponieważ pracujemy nad tym już jakiś czas, dlatego dowiedzieć się od nas można wiele o tym systemie. Jednak znacznie powszechniejsze jest sformułowanie, Common Rail diesel, ponieważ to w silnikach zasilanych przez ten typ paliwa układ ten występuje najliczniej. Bez dwóch zdań, należy mieć świadomość, że nie jest to jedyny układ stosowany w silnikach samochodowych czy to benzynowych, czy tych napędzanych za pomocą oleju napędowego. Weźmy dla przykładu taki typowy silnik, Common Rail 2.0 TDI oczywiście będzie w tym modelu występował ten układ. Jednak chcąc widzieć, więcej warto zgłębić temat szerzej, ponieważ wiedza jest szlachetną rzeczą, którą warto nabyć by w przyszłości móc wypowiadać się w danej dziedzinie. Niemniej rozumując w ten sposób, możemy również dość odważnie zauważyć, że w naszym przykładowym silniku 2.0 TDI, stosuję się także tak zwane pompowtryski. Jeżeli czujesz się zadziwiony tym faktem, to pewnie na samą myśl o tym zaczynasz mieć wątpliwości co do skuteczności, ponieważ skoro istnieje wiele rozwiązań, to w jaki sposób producenci samochodów mieli wybrać te najlepsze. Zresztą tych nurtujących pytań, może pojawić się więcej u żądnego wiedzy czytelnika i w następstwie zdarzeń zaraz zapragniesz się dowiedzieć jak rozpoznać silnik Common Rail od pompowtryskiwacza, a uwierz to już temat do dłuższych rozważań i niekoniecznie łączący się z tym tytułowym. Dlatego wracając, wiemy już, że modeli jest kilka i żaden z nich niestety nie jest bez pozbawiony wad, ale zastanówmy się, czy to faktycznie taki duży problem.

Metody wtrysku paliwa
Metody wtrysku paliwa

Wady i zalety konstrukcji Common Rail

Sądzimy bezsprzecznie, że autentycznie, co do Common Rail, tłumaczenie tego, jakie dysfunkcje występują nie będzie trwało wieki, ponieważ jak wspomnieliśmy wcześniej, nie ma tego aż tak wiele i precedens ten, jak zauważycie w dalszym rozważaniu, dość szybko się wyjaśni. To za zasługą tego, że owszem zespół ten, co należy mieć przede wszystkim na uwadze, jest bardzo precyzyjny i to właśnie ta drobiazgowość może powodować niedomagania w jego pracy. Chociaż faktem jest, że wykorzystanie właśnie tego systemu w silnikach jest najliczniejsze, bo posiada szereg nieocenionych zalet, jak na przykład sprawia, że silnik chodzi ciszej, wydziela mniej ciepła i z pewnością, co niesamowicie istotne w dzisiejszych czasach, wydziela mniej spalin. Zalet jest naprawdę wiele i ich szereg możemy jeszcze ubogacić o bardziej wyrównaną pracę silnika oraz zdecydowanie lepsze spalanie paliwa, co będzie wiązało się także z jego większą sprawnością termodynamiczną. Jednak niestety jest jedna wada, która niestety wpływa na trwałość całego układu i można ją zatem uznać, za jedną niezaprzeczalną wadę, czyli fakt, że stosowanie tego układu wiążę, się z występowaniem w silniku filtra DPF, a tutaj niestety, jak się domyślacie, problemów jest już znacznie więcej i systemy też przez wzajemne połączenie bywają wadliwe. Podsumowując, zespół, o którym mowa, zawiera w swej budowie niezwykle precyzyjne wtryskiwacze, które z powodu złożoności niestety często doznają usterek i to właśnie wpływa na nietrwałość układu. Poza tym, co do Common Rail, opinie nigdy nie były szczególnie zadowalające i to właśnie z powodu wtryskiwaczy, bywa on wadliwy. Jednak w naszym założeniu śmiało stwierdzamy, że jednak jego zalety przodują nad wadami i jest zdecydowanie nieocenionym dobrem, dlatego warto mu wybaczyć wszelkie wady.

Wady i zalety konstrukcji Common Rail
Wady i zalety konstrukcji Common Rail
Udostępnij wpis

Komentarze

Walery

Wystawiono Rok temu

Common Rail jest jednym z najnowocześniejszych rozwiązań stosowanych w silnikach diesla, jednak jak każde rozwiązanie, ma swoje wady. Oto niektóre z nich: 1. Wysoki koszt: Układy Common Rail są bardziej skomplikowane w budowie i działaniu niż tradycyjne układy wtryskowe, co skutkuje wyższymi kosztami produkcji i naprawy. 2. Wysokie wymagania dotyczące jakości paliwa: Układ Common Rail wymaga stosowania wysokiej jakości paliwa, co oznacza, że jego stosowanie jest mniej odpowiednie w krajach, gdzie paliwo jest gorszej jakości. 3. Delikatne podzespoły: Układ Common Rail składa się z wielu precyzyjnych i delikatnych podzespołów, które mogą ulec uszkodzeniu lub zużyciu, co może prowadzić do awarii i do kosztownych napraw. 4. Wysokie wymagania dotyczące ciśnienia paliwa: Układ Common Rail wymaga stałego wysokiego ciśnienia paliwa, aby działał prawidłowo, co oznacza, że jego praca może być trudniejsza w przypadku awarii pompy wysokiego ciśnienia lub innych elementów układu paliwowego. 5. Wymagania dotyczące konserwacji: Układ Common Rail wymaga regularnej konserwacji i czyszczenia, aby działał prawidłowo, co oznacza, że wymaga on więcej uwagi i dbałości niż tradycyjne układy wtryskowe. Pomimo tych wad, układ Common Rail jest uważany za bardziej trwały niż tradycyjne układy wtryskowe, ponieważ pozwala na lepszą kontrolę emisji spalin i poprawę osiągów silnika.

Czy ta opinia była pomocna?

Fabian@1

Wystawiono 3 lata temu

Osobiście spotkałem się tylko z pozytywnymi opiniami na temat układu common rail wśród mechaników. Sam też nie mogę narzekać, bo czyściłem wtryski dopiero po 350 tys. km

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki