25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

USZKODZENIA WTRYSKIWACZY PIEZOELEKTRYCZNYCH

Autor: Wiktor Janowski
Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.90

Uszkodzenia wtryskiwaczy piezoelektrycznych to przede wszystkim zatarcia końcówki lub uszkodzenia cewki wtryskiwacza. Zwykle są one wynikiem zabrudzenia lub zablokowania wtrysku przez osad bądź opiłki. Co jest jednak ich przyczyną? Z uwagi na wysoką precyzję wykonania wtrysków piezo, są one bardzo podatne na wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia. Do ich uszkodzeń najczęściej dochodzi w wyniku stosowania kiepskiej jakości paliwa. Słabe właściwości smarne, niewłaściwy skład biochemiczny, jak i cząstki stałe powodują gromadzenie się osadu na jego częściach, co może prowadzić nawet do zapieczenia wtrysku w głowicy. Z tego powodu, jeśli chodzi o wtryskiwacze piezoelektryczne, żywotność ich jest częstym zmartwieniem kierowców. Powszechne stwierdzenie, że jest ona krótka nie jest jednak do końca prawdziwe. Oczywiście, wtryski piezo wymagają szczególnej uwagi i dbałości o ich dobre użytkowanie, co pozwoli na cieszenie się nimi nawet do 250 tys. kilometrów przebiegu.

 

Przykładowy wtryskiwacz piezoelektryczny marki Bosch
Uszkodzenia wtryskiwaczy piezoelektrycznych


Wtryskiwacze piezoelektryczne | regeneracja

Jedną z najbardziej istotnych kwestii dla wielu kierowców w kontekście wtryskiwaczy piezoelektrycznych jest ich ewentualna regeneracja. Wszystkie wtryskiwacze Common Rail często dzielone są na dwie kategorie – naprawialne i nienaprawialne, wtryski piezoelektryczne zaś z reguły należą do tej drugiej grupy. Jest to spowodowane trudnościami w dostępie do oryginalnych części zamiennych, jak i skomplikowaną technologią naprawy. W praktyce jednak, wtryskiwacze piezoelektryczne Siemens, Bosch, Denso lub jakiekolwiek inne można z powodzeniem regenerować. Wymaga to jednak od autoryzowanego serwisu dostępu do zamienników i posiadania własnej technologii regeneracji, gdyż producenci wtrysków piezo są z reguły niechętni w dzieleniu się informacjami na ten temat. Jeśli więc i Ciebie interesuje sprawdzenie wtryskiwaczy piezoelektrycznych pod kątem ich uszkodzeń, jak i ich regeneracja, zachęcamy do kontaktu z naszym serwisem.

 

Wtryskiwacz piezoelektryczny po regeneracji w naszym salonie
Wtryskiwacze piezoelektryczne | regeneracja

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO