Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

USZKODZENIA WTRYSKIWACZY PIEZOELEKTRYCZNYCH

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów

Uszkodzone wtryskiwacze Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Uszkodzenia wtryskiwaczy piezoelektrycznych to przede wszystkim zatarcia końcówki lub uszkodzenia cewki wtryskiwacza. Zwykle są one wynikiem zabrudzenia lub zablokowania wtrysku przez osad bądź opiłki. Co jest jednak ich przyczyną? Z uwagi na wysoką precyzję wykonania wtrysków piezo, są one bardzo podatne na wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia. Do ich uszkodzeń najczęściej dochodzi w wyniku stosowania kiepskiej jakości paliwa. Słabe właściwości smarne, niewłaściwy skład biochemiczny, jak i cząstki stałe powodują gromadzenie się osadu na jego częściach, co może prowadzić nawet do zapieczenia wtrysku w głowicy. Z tego powodu, jeśli chodzi o wtryskiwacze piezoelektryczne, żywotność ich jest częstym zmartwieniem kierowców. Powszechne stwierdzenie, że jest ona krótka nie jest jednak do końca prawdziwe. Oczywiście, wtryski piezo wymagają szczególnej uwagi i dbałości o ich dobre użytkowanie, co pozwoli na cieszenie się nimi nawet do 250 tys. kilometrów przebiegu.

Przykładowy wtryskiwacz piezoelektryczny marki Bosch
Uszkodzenia wtryskiwaczy piezoelektrycznych


Wtryskiwacze piezoelektryczne - regeneracja

Jedną z najbardziej istotnych kwestii dla wielu kierowców w kontekście wtryskiwaczy piezoelektrycznych jest ich ewentualna regeneracja. Wszystkie wtryskiwacze Common Rail często dzielone są na dwie kategorie – naprawialne i nienaprawialne, wtryski piezoelektryczne zaś z reguły należą do tej drugiej grupy. Jest to spowodowane trudnościami w dostępie do oryginalnych części zamiennych, jak i skomplikowaną technologią naprawy. W praktyce jednak, wtryskiwacze piezoelektryczne Siemens, Bosch, Denso lub jakiekolwiek inne można z powodzeniem regenerować. Wymaga to jednak od autoryzowanego serwisu dostępu do zamienników i posiadania własnej technologii regeneracji, gdyż producenci wtrysków piezo są z reguły niechętni w dzieleniu się informacjami na ten temat. Jeśli więc i Ciebie interesuje sprawdzenie wtryskiwaczy piezoelektrycznych pod kątem ich uszkodzeń, jak i ich regeneracja, zachęcamy do kontaktu z naszym serwisem.

Wtryskiwacz piezoelektryczny po regeneracji w naszym salonie
Wtryskiwacze piezoelektryczne | regeneracja
Udostępnij wpis

Komentarze

Maciek

Wystawiono Rok temu

Wtryskiwacze piezoelektryczne są bardziej zaawansowane i skomplikowane niż wtryskiwacze elektromagnetyczne, dlatego są bardziej podatne na uszkodzenia. Poniżej przedstawiono niektóre z najczęstszych uszkodzeń wtryskiwaczy piezoelektrycznych: Uszkodzenie mechaniczne - wtryskiwacze piezoelektryczne są bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne niż wtryskiwacze elektromagnetyczne, ponieważ ich elementy są bardziej skomplikowane i delikatne. Uszkodzenie elektroniczne - wtryskiwacze piezoelektryczne są bardziej skomplikowane pod względem elektronicznym, dlatego są bardziej podatne na uszkodzenia elektroniczne, takie jak awarie układów sterujących, problemy z zasilaniem, czy też uszkodzenia modułów elektronicznych. Zanieczyszczenie - wtryskiwacze piezoelektryczne są bardziej podatne na zanieczyszczenie niż wtryskiwacze elektromagnetyczne, ponieważ ich elementy są bardziej skomplikowane i delikatne. Uszkodzenie uszczelnień

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki