25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

WTRYSKIWACZE PIEZOELEKTRYCZNE – ŻYWOTNOŚĆ

Autor: Wiktor Janowski
Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.92

Wielu kierowców ma nieraz wiele wątpliwości jeśli chodzi o wtryskiwacze piezoelektryczne, żywotność ich jest zaś jedną z kluczowych kwestii. Wtryskiwacze Common Rail piezoelektryczne do wytwarzania ciśnienia niezbędnego do poprawnego przepływu paliwa wykorzystują specjalny materiał piezoelektryczny. Nie posiadają one także trzpienia naciskowego występującego w wtryskach elektromagnetycznych, co eliminuje potrzebę wykorzystywania sił mechanicznych do podnoszenia igły rozpylacza. Dzięki tym rozwiązaniom wtryski piezo mogą pracować w warunkach jeszcze wyższego ciśnienia, sięgającego nawet ponad 2000 barów. Dodatkowo, pozwalają one stosować więcej dawek wtrysku co zapewnia niższe spalanie i wyższą kulturę pracy silnika. Niestety, wysoka precyzja wykonania niesie ze sobą także zwiększoną wrażliwość na zanieczyszczenia występujące np. w niskiej jakości paliwach. Ponadto, destrukcyjny wpływ na pracę tych wtrysków ma także uszkodzona pompa wysokiego ciśnienia, która produkuje opiłki. Wszystko to jest w stanie znacząco skrócić żywotność wtryskiwaczy piezoelektrycznych i sprawić, że granicą ich wytrzymałości będzie 150 tys. km.

 

Wtryskiwacz piezoelektryczny podczas regeneracji w naszym salonie
Wtryskiwacze piezoelektryczne – żywotność


Regeneracja wtryskiwaczy piezoelektrycznych – czy jest możliwa?

Powszechnie przyjęło się, że z reguły producenci nie przewidują opcji naprawy uszkodzonych wtryskiwaczy piezoelektrycznych i zalecają ich wymianę. Powodem tego ma być ich skomplikowana budowa uniemożliwiająca ich regenerację. Ma to oczywiście związek z tym, że awarie piezoelektryków są stosunkowo częste, co zapewnia olbrzymi popyt na nowe. Mimo wszystko, regeneracja wtryskiwaczy piezoelektrycznych Denso czy Bosch jest wykonalna i obecnie coraz więcej serwisów oferuje tą usługę. Wymagana jest jednak odpowiednia technologia i duże doświadczenie, jak i dostęp do oryginalnych części. Jeśli jesteś zainteresowany regeneracją wtrysków piezoelektrycznych, zapraszamy do skontaktowania się z naszym serwisem, który gwarantuje skuteczną i trwałą naprawę.

 

Przykładowy wtryskiwacz piezoelektryczny
Regeneracja wtryskiwaczy piezoelektrycznych – czy jest możliwa?

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO