Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

WTRYSKIWACZE PIEZOELEKTRYCZNE – ŻYWOTNOŚĆ

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

WTRYSKIWACZE PIEZOELEKTRYCZNE – ŻYWOTNOŚĆ

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Wtryskiwacze piezoelektryczne charakteryzują się wysoką żywotnością w porównaniu do tradycyjnych wtryskiwaczy mechanicznych. Wtryskiwacze piezoelektryczne wykorzystują zjawisko piezoelektryczne, które polega na przetwarzaniu energii elektrycznej na mechaniczną i odwrotnie. Dzięki temu, że wtryskiwacze te nie posiadają ruchomych części mechanicznych, takich jak elementy sprężyste i igiełki, które są narażone na zużycie i awarie, ich żywotność jest zwykle dłuższa. Wtryskiwacze piezoelektryczne są również bardziej precyzyjne i mogą wtryskiwać paliwo w krótszym czasie, co pozytywnie wpływa na wydajność silnika i emisję spalin.

Wielu kierowców ma nieraz wiele wątpliwości jeśli chodzi o wtryskiwacze piezoelektryczne, żywotność ich jest zaś jedną z kluczowych kwestii. Wtryskiwacze Common Rail piezoelektryczne do wytwarzania ciśnienia niezbędnego do poprawnego przepływu paliwa wykorzystują specjalny materiał piezoelektryczny. Nie posiadają one także trzpienia naciskowego występującego w wtryskach elektromagnetycznych, co eliminuje potrzebę wykorzystywania sił mechanicznych do podnoszenia igły rozpylacza. Dzięki tym rozwiązaniom wtryski piezo mogą pracować w warunkach jeszcze wyższego ciśnienia, sięgającego nawet ponad 2000 barów. Dodatkowo, pozwalają one stosować więcej dawek wtrysku co zapewnia niższe spalanie i wyższą kulturę pracy silnika. Niestety, wysoka precyzja wykonania niesie ze sobą także zwiększoną wrażliwość na zanieczyszczenia występujące np. w niskiej jakości paliwach. Ponadto, destrukcyjny wpływ na pracę tych wtrysków ma także uszkodzona pompa wysokiego ciśnienia, która produkuje opiłki. Wszystko to jest w stanie znacząco skrócić żywotność wtryskiwaczy piezoelektrycznych i sprawić, że granicą ich wytrzymałości będzie 150 tys. km.

Wtryskiwacz piezoelektryczny podczas regeneracji w naszym salonie
Wtryskiwacze piezoelektryczne – żywotność

Regeneracja wtryskiwaczy piezoelektrycznych – czy jest możliwa?

Powszechnie przyjęło się, że z reguły producenci nie przewidują opcji naprawy uszkodzonych wtryskiwaczy piezoelektrycznych i zalecają ich wymianę. Powodem tego ma być ich skomplikowana budowa uniemożliwiająca ich regenerację. Ma to oczywiście związek z tym, że awarie piezoelektryków są stosunkowo częste, co zapewnia olbrzymi popyt na nowe. Mimo wszystko, regeneracja wtryskiwaczy piezoelektrycznych Denso czy Bosch jest wykonalna i obecnie coraz więcej serwisów oferuje tą usługę. Wymagana jest jednak odpowiednia technologia i duże doświadczenie, jak i dostęp do oryginalnych części. Jeśli jesteś zainteresowany regeneracją wtrysków piezoelektrycznych, zapraszamy do skontaktowania się z naszym serwisem, który gwarantuje skuteczną i trwałą naprawę.

Przykładowy wtryskiwacz piezoelektryczny
Regeneracja wtryskiwaczy piezoelektrycznych – czy jest możliwa?
Udostępnij wpis

Komentarze

Andrzej

Wystawiono Rok temu

Żywotność wtryskiwaczy piezoelektrycznych zależy od wielu czynników, takich jak jakość paliwa, styl jazdy, regularność serwisowania czy też warunki eksploatacji. Producenci twierdzą, że żywotność wtryskiwaczy piezoelektrycznych jest zwykle dłuższa niż w przypadku wtryskiwaczy mechanicznych. Wtryskiwacze te mogą pracować poprawnie przez kilkaset tysięcy kilometrów. Jednakże, wtryskiwacze piezoelektryczne są bardziej skomplikowane niż wtryskiwacze mechaniczne, a ich naprawa i regeneracja jest trudniejsza i bardziej kosztowna. Dlatego też ważne jest regularne serwisowanie i konserwacja wtryskiwaczy, aby zapobiec problemom związanym z ich pracą. W przypadku wystąpienia problemów z wtryskiwaczami, konieczne jest skontaktowanie się z odpowiednim specjalistą, który przeprowadzi diagnostykę i wykona ewentualne naprawy.

Czy ta opinia była pomocna?

Gość

Wystawiono 3 lata temu

Moim zdaniem najlepszym sposobem na przedłużenie żywotności wtryskiwaczom piezoelektrycznym jest regeneracja

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki