25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

Typowe przyczyny awarii pompy wtryskowej

Autor: Anna Skalna
Czas przeczytania tekstu: 3 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.98

W chwili, gdy zalecona zostanie regeneracja pompy wtryskowej, u Klienta zazwyczaj przychodzi czas na refleksje w kwestii tego, jakie przyczyny awarii pompy wtryskowej okazały się decydujące. Z uwagi na fakt, że naprawa pomp wtryskowych jest jednym z obszarów naszego działania, chcemy poruszyć praktyczne aspekty zagadnień związane z realizacją usługi, jaką jest czyszczenie pompy wtryskowej, a także wcześniejsze gruntowne sprawdzanie pompy wtryskowej oraz objawy uszkodzenia pompy wtryskowej Diesel. Realizowana fachowo, szybko i niedrogo regeneracja pomp wtryskowych Podkarpacie słynie z autoryzowanej pracowni w Stalowej Woli, której usługi są dostępne na terenie całego kraju. Sprawdź, jak powinna przebiegać rekomendowana przez producenta regeneracja pomp wtryskowych Bosch, Delphi, Denso Common Rail.

 

Najczęściej diagnozowane awarie pomp wtryskowych i ich przyczyny
Typowe przyczyny awarii pompy wtryskowej

 


Awaria w układzie wtrysku | Objawy zepsutej pompy wtryskowej 1.9 TDI

Poszczególne rodzaje pomp wtryskowych występujące w obecnie eksploatowanych pojazdach, czyli pompy rzędowe i rozdzielaczowe, są uznawane zarówno przez mechaników, jak i przez użytkowników za trwałe elementy o niskim stopniu awaryjności. Mimo tego oczywiście zdarzają się awarie pompy wtryskowej, które bardzo często są bezpośrednio związane z usterkami wtryskiwaczy Common Rail. Sprawdzenie, regeneracja i regulacja pompy wtryskowej Bosch lub pompy innego producenta są konieczne, gdy dojdzie do mocnego zużycia eksploatacyjnego lub uszkodzeń mechanicznych pompy. Zanim samochód całkowicie przestanie jeździć, wykazuje on liczne objawy usterki pompy wtryskowej. Niektórzy mylą je z oznakami uszkodzonych wtrysków, ponieważ działająca nieprawidłowo pompa wtryskowa sygnalizuje awarię poprzez utrudniony rozruch jednostki napędowej, częste gaśnięcie pojazdu oraz szarpnięcia wynikające z nieharmonijnej pracy jednostki napędowej. Wystąpienie tych objawów wymaga podjęcia regeneracji, w ramach której przeprowadzana jest także – w razie potrzeb – wymiana elektrozaworu w pompie wtryskowej. Oczywiście sama regeneracja i wymiana zużytych lub niesprawnych elementów to nie koniec, gdyż zregenerowana pompa wtryskowa musi zostać poddana testom. Dopiero uzyskanie pozytywnego rezultatu weryfikacji kwalifikuje pompę do przekazania jej Klientowi lub do wskazanego przez Klienta warsztatu.

 

Oznaki usterki pompy wtryskowej Common Rail w silniku 1.9 TDI
Awaria w układzie wtrysku | Objawy zepsutej pompy wtryskowej 1.9 TDI

 


Profilaktyka pompy wtryskowej i wtryskiwaczy Common Rail

Aby nie przytrafiło się nam zatarcie pompy wtryskowej lub jakakolwiek inna związana z nią awaria, zalecamy staranność w eksploatacji pojazdu. Podobnie jak w przypadku turbo czy filtra cząstek stałych, w zachowaniu pompy wtryskowej w dobrej kondycji wystarczy nam stosowanie się do kilku nieskomplikowanych zasad. Pompy wtryskowe reagują źle nie tylko na pokonywanie samych krótkich tras, ale także na zbyt rzadkie wymiany oleju silnikowego czy filtrów. Prawdziwą zmorą pompy wtryskowej jest także zanieczyszczone lub rozwodnione paliwo. Obecność zanieczyszczeń w oleju napędowym przekłada się na niemalże natychmiastowe wystąpienie uszkodzeń mechanicznych w układzie wtryskowym, natomiast cząsteczki wody w paliwie obniżają jego właściwości smarne. Pompy wtryskowe, których części są zarysowane, wykruszone lub silnie zanieczyszczone, wymagają specjalistycznej regeneracji, z której możesz skorzystać właśnie u nas.

 

Sposoby na uniknięcie awarii pompy wtryskowej i wtryskiwaczy Common Rail
Profilaktyka pompy wtryskowej i wtryskiwaczy Common Rail

Komentarze

Mexol 2021-04-26 14:51:58

Bujałem się po warsztatach z ewidentnie uszkodzonym układem paliwowym, ale objawy szybko wracały. Dopiero w Bosch Service Pawlik znaleźli prawdziwą przyczynę awarii - chodziło o pompę wtryskową. Wymienili elektrozawór i wszystko gra jak dawniej. Polecam

Paweł 2020-11-05 11:30:35

Wysłałem do sprawdzenie pompy wtryskowej, jednak okazało się że pompa nie jest jeszcze w złym stanie. Pompa została wyczyszczona, złożona na nowym uszczelnieniu.

AllanK 2020-10-30 15:38:28

Witam serdecznie, u mnie mechanik zdiagnozował, że uległ uszkodzeniu sterownik pompy wtryskowej objawy to dymienie auto oraz szarpanie mocne podczas przyspieszania. Jutro najpóźniej w poniedziałek wysyłam do Państwa pompę mam nadzieję,że przywrócicie jej pełną sprawność.

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO