Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Typowe przyczyny awarii pompy wtryskowej

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 1000 dostępnych pomp Common Rail
Cena Gotowe pompy Common Rail - od 350 zł
Regeneracja pomp Common Rail - 285 zł (netto) + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Awaria pompy wtryskowej Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Przyczynami awarii pompy wtryskowej mogą być: zużyte elementy wewnętrzne pompy, brak lub zanieczyszczenie oleju, uszkodzenie elektryczne, zanieczyszczenie paliwa, uszkodzenie zasilania paliwem, a także uszkodzenie systemu zasilania powietrzem. Zanieczyszczone paliwo, brud lub zanieczyszczenia w paliwie mogą powodować uszkodzenie pompy, podobnie jak problemy z dostarczaniem paliwa do pompy, takie jak zatkane lub uszkodzone przewody paliwowe. Problemy z dostarczaniem powietrza do silnika, takie jak zanieczyszczone filtry powietrza, również mogą prowadzić do awarii pompy wtryskowej. W przypadku awarii pompy wtryskowej zaleca się skonsultować się z doświadczonym mechanikiem, który dokładnie zdiagnozuje problem i przeprowadzi niezbędne naprawy.

Najczęściej diagnozowane awarie pomp wtryskowych i ich przyczyny
Typowe przyczyny awarii pompy wtryskowej

1. Awaria w układzie wtrysku | Objawy zepsutej pompy wtryskowej 1.9 TDI

Poszczególne rodzaje pomp wtryskowych występujące w obecnie eksploatowanych pojazdach, czyli pompy rzędowe i rozdzielaczowe, są uznawane zarówno przez mechaników, jak i przez użytkowników za trwałe elementy o niskim stopniu awaryjności. Mimo tego oczywiście zdarzają się awarie pompy wtryskowej, które bardzo często są bezpośrednio związane z usterkami wtryskiwaczy Common Rail. Sprawdzenie, regeneracja i regulacja pompy wtryskowej Bosch lub pompy innego producenta są konieczne, gdy dojdzie do mocnego zużycia eksploatacyjnego lub uszkodzeń mechanicznych pompy. Zanim samochód całkowicie przestanie jeździć, wykazuje on liczne objawy usterki pompy wtryskowej. Niektórzy mylą je z oznakami uszkodzonych wtrysków, ponieważ działająca nieprawidłowo pompa wtryskowa sygnalizuje awarię poprzez utrudniony rozruch jednostki napędowej, częste gaśnięcie pojazdu oraz szarpnięcia wynikające z nieharmonijnej pracy jednostki napędowej. Wystąpienie tych objawów wymaga podjęcia regeneracji, w ramach której przeprowadzana jest także – w razie potrzeb – wymiana elektrozaworu w pompie wtryskowej. Oczywiście sama regeneracja i wymiana zużytych lub niesprawnych elementów to nie koniec, gdyż zregenerowana pompa wtryskowa musi zostać poddana testom. Dopiero uzyskanie pozytywnego rezultatu weryfikacji kwalifikuje pompę do przekazania jej Klientowi lub do wskazanego przez Klienta warsztatu.

Oznaki usterki pompy wtryskowej Common Rail w silniku 1.9 TDI
Awaria w układzie wtrysku | Objawy zepsutej pompy wtryskowej 1.9 TDI


Profilaktyka pompy wtryskowej i wtryskiwaczy Common Rail

Aby nie przytrafiło się nam zatarcie pompy wtryskowej lub jakakolwiek inna związana z nią awaria, zalecamy staranność w eksploatacji pojazdu. Podobnie jak w przypadku turbo czy filtra cząstek stałych, w zachowaniu pompy wtryskowej w dobrej kondycji wystarczy nam stosowanie się do kilku nieskomplikowanych zasad. Pompy wtryskowe reagują źle nie tylko na pokonywanie samych krótkich tras, ale także na zbyt rzadkie wymiany oleju silnikowego czy filtrów. Prawdziwą zmorą pompy wtryskowej jest także zanieczyszczone lub rozwodnione paliwo. Obecność zanieczyszczeń w oleju napędowym przekłada się na niemalże natychmiastowe wystąpienie uszkodzeń mechanicznych w układzie wtryskowym, natomiast cząsteczki wody w paliwie obniżają jego właściwości smarne. Pompy wtryskowe, których części są zarysowane, wykruszone lub silnie zanieczyszczone, wymagają specjalistycznej regeneracji, z której możesz skorzystać właśnie u nas.

Sposoby na uniknięcie awarii pompy wtryskowej i wtryskiwaczy Common Rail
Profilaktyka pompy wtryskowej i wtryskiwaczy Common Rail
Udostępnij wpis

Komentarze

Bartek

Wystawiono Rok temu

Istnieje kilka typowych przyczyn awarii pompy wtryskowej: 1. Zużycie mechaniczne: Pompa wtryskowa jest skomplikowanym mechanizmem, który składa się z wielu ruchomych części. Te części mogą ulec zużyciu przez długi czas użytkowania, co może prowadzić do awarii pompy. 2. Zanieczyszczenie: Pompa wtryskowa jest narażona na zanieczyszczenia, takie jak piasek, błoto lub osad, które mogą uszkodzić poszczególne części pompy. 3. Brak smarowania: Pompa wtryskowa wymaga odpowiedniego smarowania, aby zapewnić płynny ruch części. Jeśli nie jest ono odpowiednie, może dojść do zużycia i awarii. 4. Złej jakości paliwo lub olej: Jeśli w układzie paliwowym jest złej jakości paliwo lub olej, może to prowadzić do zanieczyszczenia pompy wtryskowej i jej awarii. 5. Uszkodzenie elektroniczne: Pompa wtryskowa jest sterowana elektronicznie, awaria układu elektronicznego może prowadzić do awarii pompy. 6. Uszkodzenie mechaniczne: Pompa wtryskowa jest skomplikowanym urządzeniem mechanicznym i jak każde urządzenie mechaniczne może ulec uszkodzeniu na skutek np. uderzenia, czy też nieprawidłowego transportu.

Czy ta opinia była pomocna?

Mexol

Wystawiono 3 lata temu

Bujałem się po warsztatach z ewidentnie uszkodzonym układem paliwowym, ale objawy szybko wracały. Dopiero w Bosch Service Pawlik znaleźli prawdziwą przyczynę awarii - chodziło o pompę wtryskową. Wymienili elektrozawór i wszystko gra jak dawniej. Polecam

Czy ta opinia była pomocna?

Paweł

Wystawiono 4 lata temu

Wysłałem do sprawdzenie pompy wtryskowej, jednak okazało się że pompa nie jest jeszcze w złym stanie. Pompa została wyczyszczona, złożona na nowym uszczelnieniu.

Czy ta opinia była pomocna?

AllanK

Wystawiono 4 lata temu

Witam serdecznie, u mnie mechanik zdiagnozował, że uległ uszkodzeniu sterownik pompy wtryskowej objawy to dymienie auto oraz szarpanie mocne podczas przyspieszania. Jutro najpóźniej w poniedziałek wysyłam do Państwa pompę mam nadzieję,że przywrócicie jej pełną sprawność.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki