Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Typowe przyczyny awarii pompy wtryskowej

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

W chwili, gdy zalecona zostanie regeneracja pompy wtryskowej, u Klienta zazwyczaj przychodzi czas na refleksje w kwestii tego, jakie przyczyny awarii pompy wtryskowej okazały się decydujące. Z uwagi na fakt, że naprawa pomp wtryskowych jest jednym z obszarów naszego działania, chcemy poruszyć praktyczne aspekty zagadnień związane z realizacją usługi, jaką jest czyszczenie pompy wtryskowej, a także wcześniejsze gruntowne sprawdzanie pompy wtryskowej oraz objawy uszkodzenia pompy wtryskowej Diesel. Realizowana fachowo, szybko i niedrogo regeneracja pomp wtryskowych Podkarpacie słynie z autoryzowanej pracowni w Stalowej Woli, której usługi są dostępne na terenie całego kraju. Sprawdź, jak powinna przebiegać rekomendowana przez producenta regeneracja pomp wtryskowych Bosch, Delphi, Denso Common Rail.

Najczęściej diagnozowane awarie pomp wtryskowych i ich przyczyny
Typowe przyczyny awarii pompy wtryskowej

1. Awaria w układzie wtrysku | Objawy zepsutej pompy wtryskowej 1.9 TDI

Poszczególne rodzaje pomp wtryskowych występujące w obecnie eksploatowanych pojazdach, czyli pompy rzędowe i rozdzielaczowe, są uznawane zarówno przez mechaników, jak i przez użytkowników za trwałe elementy o niskim stopniu awaryjności. Mimo tego oczywiście zdarzają się awarie pompy wtryskowej, które bardzo często są bezpośrednio związane z usterkami wtryskiwaczy Common Rail. Sprawdzenie, regeneracja i regulacja pompy wtryskowej Bosch lub pompy innego producenta są konieczne, gdy dojdzie do mocnego zużycia eksploatacyjnego lub uszkodzeń mechanicznych pompy. Zanim samochód całkowicie przestanie jeździć, wykazuje on liczne objawy usterki pompy wtryskowej. Niektórzy mylą je z oznakami uszkodzonych wtrysków, ponieważ działająca nieprawidłowo pompa wtryskowa sygnalizuje awarię poprzez utrudniony rozruch jednostki napędowej, częste gaśnięcie pojazdu oraz szarpnięcia wynikające z nieharmonijnej pracy jednostki napędowej. Wystąpienie tych objawów wymaga podjęcia regeneracji, w ramach której przeprowadzana jest także – w razie potrzeb – wymiana elektrozaworu w pompie wtryskowej. Oczywiście sama regeneracja i wymiana zużytych lub niesprawnych elementów to nie koniec, gdyż zregenerowana pompa wtryskowa musi zostać poddana testom. Dopiero uzyskanie pozytywnego rezultatu weryfikacji kwalifikuje pompę do przekazania jej Klientowi lub do wskazanego przez Klienta warsztatu.

Oznaki usterki pompy wtryskowej Common Rail w silniku 1.9 TDI
Awaria w układzie wtrysku | Objawy zepsutej pompy wtryskowej 1.9 TDI


Profilaktyka pompy wtryskowej i wtryskiwaczy Common Rail

Aby nie przytrafiło się nam zatarcie pompy wtryskowej lub jakakolwiek inna związana z nią awaria, zalecamy staranność w eksploatacji pojazdu. Podobnie jak w przypadku turbo czy filtra cząstek stałych, w zachowaniu pompy wtryskowej w dobrej kondycji wystarczy nam stosowanie się do kilku nieskomplikowanych zasad. Pompy wtryskowe reagują źle nie tylko na pokonywanie samych krótkich tras, ale także na zbyt rzadkie wymiany oleju silnikowego czy filtrów. Prawdziwą zmorą pompy wtryskowej jest także zanieczyszczone lub rozwodnione paliwo. Obecność zanieczyszczeń w oleju napędowym przekłada się na niemalże natychmiastowe wystąpienie uszkodzeń mechanicznych w układzie wtryskowym, natomiast cząsteczki wody w paliwie obniżają jego właściwości smarne. Pompy wtryskowe, których części są zarysowane, wykruszone lub silnie zanieczyszczone, wymagają specjalistycznej regeneracji, z której możesz skorzystać właśnie u nas.

Sposoby na uniknięcie awarii pompy wtryskowej i wtryskiwaczy Common Rail
Profilaktyka pompy wtryskowej i wtryskiwaczy Common Rail
Udostępnij wpis

Komentarze

Bartek

Wystawiono 2 miesiące temu

Istnieje kilka typowych przyczyn awarii pompy wtryskowej: 1. Zużycie mechaniczne: Pompa wtryskowa jest skomplikowanym mechanizmem, który składa się z wielu ruchomych części. Te części mogą ulec zużyciu przez długi czas użytkowania, co może prowadzić do awarii pompy. 2. Zanieczyszczenie: Pompa wtryskowa jest narażona na zanieczyszczenia, takie jak piasek, błoto lub osad, które mogą uszkodzić poszczególne części pompy. 3. Brak smarowania: Pompa wtryskowa wymaga odpowiedniego smarowania, aby zapewnić płynny ruch części. Jeśli nie jest ono odpowiednie, może dojść do zużycia i awarii. 4. Złej jakości paliwo lub olej: Jeśli w układzie paliwowym jest złej jakości paliwo lub olej, może to prowadzić do zanieczyszczenia pompy wtryskowej i jej awarii. 5. Uszkodzenie elektroniczne: Pompa wtryskowa jest sterowana elektronicznie, awaria układu elektronicznego może prowadzić do awarii pompy. 6. Uszkodzenie mechaniczne: Pompa wtryskowa jest skomplikowanym urządzeniem mechanicznym i jak każde urządzenie mechaniczne może ulec uszkodzeniu na skutek np. uderzenia, czy też nieprawidłowego transportu.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki