25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

Elementy pompy wtryskowej Delphi

Autor: Anna Skalna
Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 5.00

Poszczególne elementy pompy wtryskowej składają się na całość, dzięki której poprawnie może działać układ Common Rail. Części do pomp wtryskowych Bosch nieco różnią się od części do pomp wtryskowych Delphi, jednakże pełnią one niemalże identyczne funkcje w układzie CR. Jeśli po zdiagnozowaniu konieczne jest czyszczenie pompy wtryskowej, zostaje ona zdemontowana i rozłożona na poszczególne części, które prezentujemy na zamieszczonym poniżej zdjęciu wprost z pracowni regeneracji pomp wtryskowych Common Rail. Każdy z zaprezentowanych elementów pompy CR jest istotny, a jego uszkodzenie lub zużycie przekłada się na jakość pracy całego układu. W zależności od tego, jakie rodzaje pomp wtryskowych są w określonych pojazdach, koszt regeneracji pompy będzie się różnił, jednakże określone przyczyny awarii pompy wtryskowej są zbliżone. Zazwyczaj regulacja pompy wtryskowej Bosch, Delphi lub innych producentów jest konieczna, gdy do układu przedostanie się zanieczyszczone paliwo lub elementy nagromadzone w wyniku uszkodzeń mechanicznych innych części. Jeśli takie czynniki przysłużą się do wystąpienia awarii pompy, najbardziej typowym objawem jest utrudniony rozruch jednostki napędowej oraz gaśnięcie silnika (nawet rozgrzanego) bez wytłumaczalnej działaniami kierowcy przyczyny. Być może dzieje się tak, ponieważ nastąpił wyciek z pompy wtryskowej 1.9 TDI bądź zużyło się uszczelnienie pompy wtryskowej w takim lub w innym silniku. Aby z dokładnością i rzetelnością zdiagnozować przyczyny owych sytuacji, konieczne jest sprawdzenie pompy wtryskowej. Nieszczelna pompa wtryskowa i objawy innego rodzaju uszkodzeń, zatarcie pompy wtryskowej oraz inne awarie to kwestie, z którymi znakomicie radzimy sobie na co dzień w Autoryzowanym Serwisie Bosch Service Pawlik. Z jakich części składa się pompa wtryskowa Delphi?

 1. Korpus

 2. Zaworek

 3. Zawór IMV

 4. Pierścień dystansowy

 5. Czujnik temperatury paliwa

 6. Pompa wstępna

 7. Kosz z wałkiem

 8. Piasta

 9. Nakrętka piasty

 10. Głowica

 11. Podkładka zabezpieczająca

 12. Podkładka sprężynująca

 13. Łożysko duże

 14. Podkładki pod zaworki ssące

 15. Rolki

 16. Tłoczki

 17. Śruby głowicy

 18. Śruby zaworu IMV

 19. Śruba króćca

 20. Króciec wylotowy

 21. Sitko zaworu IMV

 22. Podkładka zabezpieczająca

 23. Króciec

 24. Śruba zwężki

 25. Zawór bezpieczeństwa

 26. Zaworki ssące

 27. Uszczelniacz

 28. Uszczelniacz

  Części pompy wtryskowej Common Rail Delphi
  Elementy pompy wtryskowej Delphi

Komentarze

Damian 2021-04-26 13:53:21

Artykuł przydał się do pracy zaliczeniowej pompa wtryskowa Delphi - budowa. Dzięki!! bo ciężko znaleźć takie dokładne informacje.

Wojtuś 2020-11-03 11:17:12

Zawsze mają pełen magazyn, z czym by nie zadzwonił. Wysyłka jeden dzień i to się chwali! Ostatnio regenerowaliśmy pompa wtryskowa delphi 1.5 DCI - klient był bardzo zadowolony.

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO