Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Elementy pompy wtryskowej Delphi

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 1000 dostępnych pomp Common Rail
Cena Gotowe pompy Common Rail - od 350 zł
Regeneracja pomp Common Rail - 285 zł (netto) + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Elementy pompy wtryskowej Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

 • nowe
 • regenerowane na wymianę
 • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Pompa wtryskowa Delphi składa się z wielu elementów, które pracują wspólnie, aby umożliwić właściwy wtrysk paliwa do silnika. Tłoczek zębatkowy porusza się wewnątrz cylindra i jest napędzany przez wałek napędowy, który wytwarza wysokie ciśnienie niezbędne do wtrysku paliwa. Wielopłatkowa pompa ssąca pomaga w zasysaniu paliwa z zbiornika do pompy wtryskowej, a zawory sterujące kontrolują przepływ paliwa i regulują jego ciśnienie. Układ wysokiego ciśnienia zapewnia niezbędne ciśnienie do wtrysku paliwa do silnika, a filtr paliwa usuwa zanieczyszczenia z paliwa, zapobiegając uszkodzeniu pompy i wtryskiwaczy. Regulator ciśnienia kontroluje ciśnienie paliwa i utrzymuje jego stałą wartość. Dzięki pracy tych elementów pompa wtryskowa Delphi jest w stanie dostarczyć właściwe ilości paliwa do silnika, zapewniając jego odpowiednie działanie i wydajność. Części do pomp wtryskowych Bosch nieco różnią się od części do pomp wtryskowych Delphi, jednakże pełnią one niemalże identyczne funkcje w układzie CR. Jeśli po zdiagnozowaniu konieczne jest czyszczenie pompy wtryskowej, zostaje ona zdemontowana i rozłożona na poszczególne części, które prezentujemy na zamieszczonym poniżej zdjęciu wprost z pracowni regeneracji pomp wtryskowych Common Rail. Każdy z zaprezentowanych elementów pompy CR jest istotny, a jego uszkodzenie lub zużycie przekłada się na jakość pracy całego układu. W zależności od tego, jakie rodzaje pomp wtryskowych są w określonych pojazdach, koszt regeneracji pompy będzie się różnił, jednakże określone przyczyny awarii pompy wtryskowej są zbliżone. Zazwyczaj regulacja pompy wtryskowej Bosch, Delphi lub innych producentów jest konieczna, gdy do układu przedostanie się zanieczyszczone paliwo lub elementy nagromadzone w wyniku uszkodzeń mechanicznych innych części. Jeśli takie czynniki przysłużą się do wystąpienia awarii pompy, najbardziej typowym objawem jest utrudniony rozruch jednostki napędowej oraz gaśnięcie silnika (nawet rozgrzanego) bez wytłumaczalnej działaniami kierowcy przyczyny. Być może dzieje się tak, ponieważ nastąpił wyciek z pompy wtryskowej 1.9 TDI bądź zużyło się uszczelnienie pompy wtryskowej w takim lub w innym silniku. Aby z dokładnością i rzetelnością zdiagnozować przyczyny owych sytuacji, konieczne jest sprawdzenie pompy wtryskowej. Nieszczelna pompa wtryskowa i objawy innego rodzaju uszkodzeń, zatarcie pompy wtryskowej oraz inne awarie to kwestie, z którymi znakomicie radzimy sobie na co dzień w Autoryzowanym Serwisie Bosch Service Pawlik. Z jakich części składa się pompa wtryskowa Delphi?

 1. Korpus

 2. Zaworek

 3. Zawór IMV

 4. Pierścień dystansowy

 5. Czujnik temperatury paliwa

 6. Pompa wstępna

 7. Kosz z wałkiem

 8. Piasta

 9. Nakrętka piasty

 10. Głowica

 11. Podkładka zabezpieczająca

 12. Podkładka sprężynująca

 13. Łożysko duże

 14. Podkładki pod zaworki ssące

 15. Rolki

 16. Tłoczki

 17. Śruby głowicy

 18. Śruby zaworu IMV

 19. Śruba króćca

 20. Króciec wylotowy

 21. Sitko zaworu IMV

 22. Podkładka zabezpieczająca

 23. Króciec

 24. Śruba zwężki

 25. Zawór bezpieczeństwa

 26. Zaworki ssące

 27. Uszczelniacz

 28. Uszczelniacz

  Części pompy wtryskowej Common Rail Delphi
  Elementy pompy wtryskowej Delphi

Udostępnij wpis

Komentarze

Czajnik

Wystawiono Rok temu

Pompa wtryskowa Delphi składa się z kilku głównych elementów: 1. Zawór regulacyjny ciśnienia: Reguluje ciśnienie paliwa w układzie wtryskowym. 2. Elektrozawór: Kontroluje przepływ paliwa do wtryskiwaczy. 3. Wtryskiwacze: Wtryskiwacze służą do wprowadzania paliwa do komory spalania. 4. Układ napędowy: Układ napędowy pompy wtryskowej składa się z wałka napędowego, koła zamachowego i łożysk. 5. Układ smarowania: Układ smarowania zapewnia odpowiednie smarowanie elementów pompy wtryskowej. 6. Obudowa: Obudowa jest elementem nośnym pompy wtryskowej i chroni ją przed uszkodzeniem mechanicznym. 7. Płyta elektroniczna: Płyta elektroniczna odpowiada za sterowanie i kontrolę działania pompy wtryskowej. 8. Czujnik ciśnienia paliwa: Czujnik ciśnienia paliwa jest odpowiedzialny za pomiar ciśnienia paliwa w układzie.

Czy ta opinia była pomocna?

Damian

Wystawiono 3 lata temu

Artykuł przydał się do pracy zaliczeniowej pompa wtryskowa Delphi - budowa. Dzięki!! bo ciężko znaleźć takie dokładne informacje.

Czy ta opinia była pomocna?

Wojtuś

Wystawiono 4 lata temu

Zawsze mają pełen magazyn, z czym by nie zadzwonił. Wysyłka jeden dzień i to się chwali! Ostatnio regenerowaliśmy pompa wtryskowa delphi 1.5 DCI - klient był bardzo zadowolony.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki