Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

TESTER WTRYSKIWACZY COMMON RAIL

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
CENA Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
CZAS REALIZACJI 24 - 48 godzin
GWARANCJA 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów

TESTER WTRYSKIWACZY COMMON RAIL

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Tester wtryskiwaczy Common Rail jest to urządzenie do sprawdzania wtryskiwaczy Common Rail i stanowi obecnie podstawowe wyposażenie diagnostyczne nowoczesnych serwisów samochodowych. Jednymi z często spotykanych modeli testerów są na przykład testery EPS 118 marki Bosch, czy też YDT-35 od firmy Delphi. YDT-35 służy do badania zarówno elektrycznych, jak i mechanicznych parametrów wtryskiwaczy, takich jak pojemność, objętość dawek czy opór indukcyjny. Co więcej, pozwala na wizualną ocenę rozproszenia strugi paliwa – wszystko by w krótkim czasie ustalić, czy wtrysk wymaga dalszej naprawy. Tester ten jest również prosty i intuicyjny w obsłudze. Nieco bardziej zaawansowany technologicznie tester wtryskiwaczy Diesla to stół probierczy EPS 118. Pozwala on na sprawdzenie wszystkich wartości, jakie tylko tyczą się wtryskiwaczy. Może być on wykorzystywany do badania każdego wtryskiwacza Common Rail, niezależnie od producenta, a sprawdzi się także jako tester wtryskiwaczy piezoelektrycznych.

Przykładowy tester wtryskiwaczy CR marki Bosch
Tester wtryskiwaczy Common Rail


Badanie wtryskiwaczy CR

Dlaczego tak ważne jest zbadanie wszystkich wtryskiwaczy w układzie Common Rail? Uszkodzone wtryskiwacze oddziałują negatywnie na pracę całego układu wtryskowego. Sterownik w celu utrzymania jednakowej pracy układu stosuje na bieżąco korekty wtrysku, które dodatkowo obciążają system. Tak więc zdarza się, że niedoświadczony mechanik, niewyposażony w odpowiedni sprzęt, przy podejrzeniu usterki wtrysków podejmuje się naprawy wszystkich podzespołów naraz. Mimo tego, że w rzeczywistości uszkodzeniu mógł ulec tylko jeden lub dwa wtryski na listwie. W takich sytuacjach, dzięki użyciu testera wtryskiwaczy Diesla można zaoszczędzić dodatkowych kosztów naprawy. Zdemontowane wtryskiwacze umieszcza się w maszynie sprawdzając ich dokładne parametry. Po otrzymaniu wyników i protokołów dla każdego wtrysku z badanego kompletu można dobrać odpowiedni sposób naprawy bądź wymiany.

Wyniki badań wtryskiwaczy Common Rail
Badanie wtryskiwaczy CR
Udostępnij wpis

Komentarze

Robert

Wystawiono Rok temu

Tester wtryskiwaczy Common Rail to specjalistyczne narzędzie, które pozwala na sprawdzenie pracy wtryskiwaczy w układzie Common Rail. Tego typu urządzenia diagnostyczne pozwalają na: 1. podłączenie do wtryskiwacza i pomiar parametrów pracy (np. ciśnienie, strumień paliwa, czas trwania impulsów) 2. diagnozowanie ewentualnych błędów i usterek 3. synchronizację wtryskiwaczy 4. programowanie nowo zainstalowanych wtrysków Testery Common Rail mogą być różne, ale najważniejsze aby były kompatybilne z danym typem auta oraz modelu wtryskiwaczy. Warto więc sprawdzić przed zakupem czy będzie on pasował do konkretnego samochodu.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki