25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

TESTER WTRYSKIWACZY COMMON RAIL

Autor: Wiktor Janowski
Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.76

Tester wtryskiwaczy Common Rail stanowi obecnie podstawowe wyposażenie diagnostyczne nowoczesnych serwisów samochodowych. Jest to urządzenie do sprawdzania wtryskiwaczy Common Rail przeznaczone do korzystania przez warsztaty i specjalistyczne zakłady, nie tylko te zajmujące się na co dzień Dieslami. Jednymi z często spotykanych modeli testerów są na przykład testery EPS 118 marki Bosch, czy też YDT-35 od firmy Delphi. YDT-35 służy do badania zarówno elektrycznych, jak i mechanicznych parametrów wtryskiwaczy, takich jak pojemność, objętość dawek czy opór indukcyjny. Co więcej, pozwala na wizualną ocenę rozproszenia strugi paliwa – wszystko by w krótkim czasie ustalić, czy wtrysk wymaga dalszej naprawy. Tester ten jest również prosty i intuicyjny w obsłudze. Nieco bardziej zaawansowany technologicznie tester wtryskiwaczy Diesla to stół probierczy EPS 118. Pozwala on na sprawdzenie wszystkich wartości, jakie tylko tyczą się wtryskiwaczy. Może być on wykorzystywany do badania każdego wtryskiwacza Common Rail, niezależnie od producenta, a sprawdzi się także jako tester wtryskiwaczy piezoelektrycznych.

Przykładowy tester wtryskiwaczy CR marki Bosch
Tester wtryskiwaczy Common Rail


Badanie wtryskiwaczy CR

Dlaczego tak ważne jest zbadanie wszystkich wtryskiwaczy w układzie Common Rail? Uszkodzone wtryskiwacze oddziałują negatywnie na pracę całego układu wtryskowego. Sterownik w celu utrzymania jednakowej pracy układu stosuje na bieżąco korekty wtrysku, które dodatkowo obciążają system. Tak więc zdarza się, że niedoświadczony mechanik, niewyposażony w odpowiedni sprzęt, przy podejrzeniu usterki wtrysków podejmuje się naprawy wszystkich podzespołów naraz. Mimo tego, że w rzeczywistości uszkodzeniu mógł ulec tylko jeden lub dwa wtryski na listwie. W takich sytuacjach, dzięki użyciu testera wtryskiwaczy Diesla można zaoszczędzić dodatkowych kosztów naprawy. Zdemontowane wtryskiwacze umieszcza się w maszynie sprawdzając ich dokładne parametry. Po otrzymaniu wyników i protokołów dla każdego wtrysku z badanego kompletu można dobrać odpowiedni sposób naprawy bądź wymiany.

Wyniki badań wtryskiwaczy Common Rail
Badanie wtryskiwaczy CR

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO PROCEDURA ROZPATRYWANIA REKLAMACJI PRAWO ODSTĄPIENIA OD UMOWY ZAWARTEJ NA ODLEGŁOŚĆ GWARANCJA