25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

Tester przelewowy wtryskiwaczy

Autor: Barbara Bolibok
Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 5.00

Czy wiesz, że tester przelewowy wtryskiwaczy to zamknięty w podręcznej walizce zestaw diagnostyczny dedykowany wtryskiwaczom silnika diesla. Jego posiadanie umożliwi sprawdzenie wszystkich elementów układu paliwowego pod kątem ich prawidłowego funkcjonowania, poprzez zobrazowanie i zmierzenie ilości paliwa odprowadzonego na przelewie badanych wtrysków. Występowanie za dużej lub za małej ilości paliwa wskazuje na wadę wtrysku i konieczność przeprowadzenia ich regeneracji, aby móc mówić o sprawnym działaniu silnika samochodowego diesla.

W jaki sposób możemy przeprowadzić test przelewowy tego typu podręcznym testerem? Jeżeli do czynności pomiarowych chcemy wykorzystać rurki pomiarowe, to test przelewowy wtryskiwaczy, krok po kroku, rozpoczynamy od wyciągnięcia potrzebnych elementów pomiarowych z walizki. Następnie pozbywamy się przewodów odpowiadających za transport paliwa z wtrysków i podpinamy rurki pomiarowe znajdujące się w komplecie testera do każdego podlegającego kontroli wtrysku. Kolejno wprawiamy w ruch silnik samochodowy do chwili zaobserwowania w rurkach pomiarowych cieczy i dokonujemy porównania poziomu paliwa nagromadzonego w małych zbiorniczkach. Wysoki poziom paliwa na przelewie to objaw uszkodzonego wtryskiwacza. Po dokonaniu działań diagnostycznych należy dokonać wyczyszczenia i wysuszenia wszystkich użytych elementów zestawu testerowego i umieścić je z powrotem w walizce.

Zastanawiasz się, gdzie możesz kupić urządzenie do sprawdzenia wtryskiwaczy Common Rail, jakim jest tester przelewowy wtryskiwaczy? Inter Cars, jako internetowy sklep motoryzacyjny dysponuje różnorodnym asortymentem motoryzacyjnym, w tym również urządzeniami obsługującymi układ paliwowy diesla, więc nabycie testera jest ogólnodostępne.

Do wyposażenia testera przelewowego, zaliczamy:

1. Złączki do wtryskiwaczy – Delphi, Denso, Siemens
2. Małe menzurki do systemu Bosch
3. Duże menzurki z przewodami i końcówkami do systemu Bosch
6. Próbniki do pompy

Wtryski przygotowane do testu przelewowego
Tester przelewowy wtryskiwaczy


Próbnik wtryskiwaczy – urządzenie pomiarowe

To specjalistyczne urządzenie, które wchodzi w skład wyposażenia pracowni serwisowej z zakresu regeneracji wtryskiwaczy. Przeznaczony zarówno do czynności pomiarowych w samochodach osobowych, jak i ciężarowych z silnikami diesla. Dzięki użyciu tego typu urządzenia, możliwa staje się weryfikacja stanu sprawności elementu układu paliwowego systemu CR, jakim jest wtryskiwacz. Do głównych funkcji próbnika należy:

  • nadzór otwarcia wtrysku
  • kontrola strugi rozpylacza paliwa
  • kontrola ciśnienia maksymalnego do 400 ba

Tego rodzaju tester charakteryzuje się występowaniem dużego manometru ułatwiającego odczytanie precyzyjnego pomiaru, wedle sugestii producentów aparatury. Cechą ułatwiającą pracę z próbnika jest możliwość jego montażu przy stole warsztatowym.

Element próbnika wtryskiwacza
Próbnik wtryskiwaczy - urządzenie pomiarowe

Komentarze

Mirosław 2021-08-13 11:40:52

Korzystam z usług Bosch service od lat, mają sprawdzony zestaw do diagnostyki wtryskiwaczy i czyszczenia. Polecam

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO PROCEDURA ROZPATRYWANIA REKLAMACJI PRAWO ODSTĄPIENIA OD UMOWY ZAWARTEJ NA ODLEGŁOŚĆ GWARANCJA