Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Sprawdzanie wtryskiwaczy piezoelektrycznych

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Sprawdzanie wtrysków

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Sprawdzanie wtryskiwaczy piezoelektrycznych polega na kontroli:

  • dawkowania paliwa,
  • szczelności wtryskiwacza,
  • wartości ciśnienia otwarcia rozpylacza,
  • indukcyjności i izolacji,
  • pojemności piezokryształu,
  • oporu, inaczej rezystancji wtryskiwaczy piezoelektrycznych.

Sprawdzanie wtrysków powinno zawsze przebiegać przy jednakowych ustawieniach urządzenia testującego i takich samych warunkach testu. Chociażby różnice w temperaturze podczas badania mogą powodować znaczne rozbieżności wyników. Bardzo ważne jest także sprawdzenie charakterystyki podzespołów podczas pracy w różnych fazach wtrysku. Najbardziej rzetelne wyniki pomiarów otrzymuje się testując cały komplet wtrysków jednocześnie.

W autoryzowanych serwisach do badania wtryskiwaczy wykorzystuje się stoły probiercze, które pozwalają na szybkie otrzymanie kompletnych wyników. Samo posiadanie odpowiedniego sprzętu nie gwarantuje jednak sukcesu – diagnostyka wtryskiwaczy piezoelektrycznych wymaga ponadto odpowiedniej wiedzy i doświadczenia. Poprawne zdiagnozowanie usterek wtryskiwaczy jest zaś niezbędne do podjęcia właściwych kroków w kierunku naprawy i regeneracji podzespołu.

Sprawdzanie wtrysków piezoelektrycznych na specjalistycznych maszynach
Sprawdzanie wtryskiwaczy piezoelektrycznych


Regeneracja wtryskiwaczy piezoelektrycznych CR

W niektórych kręgach panuje przekonanie, że regeneracja wtryskiwaczy piezoelektrycznych jest niemożliwa, a uszkodzone wtryski nadają się tylko do wymiany. Chcielibyśmy więc rozwiać wszelkie wątpliwości mówiąc, że z wykorzystaniem odpowiednich maszyn i technologii naprawy, regeneracja wtrysków piezo jest jak najbardziej wykonalna, a fachowo przeprowadzona naprawa pozwala przywrócić wtryskom pełną sprawność. Jednym ze sposobów takiej regeneracji jest termochemiczne czyszczenie pod wysokim ciśnieniem, które umożliwia rozpuszczenie i wypłukanie zalegających osadów z wnętrza wtryskiwacza. Do pomyślnej regeneracji konieczny jest także dostęp do odpowiednich części zamiennych.

Wtryskiwacz piezoelektryczny CR po regeneracji
Regeneracja wtryskiwaczy piezoelektrycznych CR
Udostępnij wpis

Komentarze

Maciek

Wystawiono Rok temu

Aby sprawdzić wtryskiwacze piezoelektryczne, potrzebny jest specjalistyczny sprzęt diagnostyczny, który pozwala na pomiar przepływu paliwa przez wtryskiwacz oraz na określenie jego pozycji otwarcia. W celu dokładnej diagnozy wtryskiwaczy piezoelektrycznych, należy skorzystać z usług specjalisty od wtryskiwaczy lub autoryzowanego serwisu. Specjalista może wykonać szereg testów, takich jak pomiar przepływu paliwa, pomiar ciśnienia paliwa, pomiar napięcia zasilania wtryskiwacza, pomiar pozycji otwarcia wtryskiwacza oraz pomiar ciśnienia pracy wtryskiwacza. Wszystkie te testy pozwolą na określenie stanu wtryskiwacza oraz na ustalenie, czy wymagana jest jego regulacja lub wymiana. Warto pamiętać, że wtryskiwacze piezoelektryczne są dość delikatnymi i skomplikowanymi urządzeniami, dlatego ważne jest, aby były one regularnie kontrolowane.

Czy ta opinia była pomocna?

Antoni Madej

Wystawiono 3 lata temu

Oddałem wtryski do serwisu bo tam wiedzą jak zmierzyć rezystancję wtryskiwacza. Nie chcialo mi się bebrać w tym, wolałem już zapłacić i mieć temat z głowy

Czy ta opinia była pomocna?

Michael

Wystawiono 3 lata temu

No właśnie chciałem zregenerować swoje piezo, ale okazało się, że mechaniczne uszkodzenia wtryskiwaczy piezoelektrycznych wykluczają taką możliwość.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki