25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

Sprawdzanie wtryskiwaczy piezoelektrycznych

Autor: Wiktor Janowski
Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.92

Wykonując sprawdzanie wtryskiwaczy piezoelektrycznych najważniejszymi parametrami, które powinno poddać się kontroli są:

  • dawkowanie paliwa,
  • szczelność wtryskiwacza,
  • wartość ciśnienia otwarcia rozpylacza,
  • indukcyjność i izolacja,
  • pojemność piezokryształu,
  • opór, inaczej rezystancja wtryskiwaczy piezoelektrycznych.

Sprawdzanie wtrysków powinno zawsze przebiegać przy jednakowych ustawieniach urządzenia testującego i takich samych warunkach testu. Chociażby różnice w temperaturze podczas badania mogą powodować znaczne rozbieżności wyników. Bardzo ważne jest także sprawdzenie charakterystyki podzespołów podczas pracy w różnych fazach wtrysku. Najbardziej rzetelne wyniki pomiarów otrzymuje się testując cały komplet wtrysków jednocześnie.

W autoryzowanych serwisach do badania wtryskiwaczy wykorzystuje się stoły probiercze, które pozwalają na szybkie otrzymanie kompletnych wyników. Samo posiadanie odpowiedniego sprzętu nie gwarantuje jednak sukcesu – diagnostyka wtryskiwaczy piezoelektrycznych wymaga ponadto odpowiedniej wiedzy i doświadczenia. Poprawne zdiagnozowanie usterek wtryskiwaczy jest zaś niezbędne do podjęcia właściwych kroków w kierunku naprawy i regeneracji podzespołu.

Sprawdzanie wtrysków piezoelektrycznych na specjalistycznych maszynach
Sprawdzanie wtryskiwaczy piezoelektrycznych


Regeneracja wtryskiwaczy piezoelektrycznych CR

W niektórych kręgach panuje przekonanie, że regeneracja wtryskiwaczy piezoelektrycznych jest niemożliwa, a uszkodzone wtryski nadają się tylko do wymiany. Chcielibyśmy więc rozwiać wszelkie wątpliwości mówiąc, że z wykorzystaniem odpowiednich maszyn i technologii naprawy, regeneracja wtrysków piezo jest jak najbardziej wykonalna, a fachowo przeprowadzona naprawa pozwala przywrócić wtryskom pełną sprawność. Jednym ze sposobów takiej regeneracji jest termochemiczne czyszczenie pod wysokim ciśnieniem, które umożliwia rozpuszczenie i wypłukanie zalegających osadów z wnętrza wtryskiwacza. Do pomyślnej regeneracji konieczny jest także dostęp do odpowiednich części zamiennych.

Wtryskiwacz piezoelektryczny CR po regeneracji
Regeneracja wtryskiwaczy piezoelektrycznych CR

Komentarze

Antoni Madej 2021-07-09 11:06:39

Oddałem wtryski do serwisu bo tam wiedzą jak zmierzyć rezystancję wtryskiwacza. Nie chcialo mi się bebrać w tym, wolałem już zapłacić i mieć temat z głowy

Michael 2021-07-08 11:31:15

No właśnie chciałem zregenerować swoje piezo, ale okazało się, że mechaniczne uszkodzenia wtryskiwaczy piezoelektrycznych wykluczają taką możliwość.

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO PROCEDURA ROZPATRYWANIA REKLAMACJI PRAWO ODSTĄPIENIA OD UMOWY ZAWARTEJ NA ODLEGŁOŚĆ GWARANCJA