Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Rezystancja wtryskiwacza

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów

Rezystancja wtryskiwacza Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Rezystancja wtryskiwacza to wartość oporu elektrycznego cewki wtryskiwacza, która mierzona jest w omach. Jest to ważny parametr, który pozwala na sprawdzenie stanu elektrycznego wtryskiwacza oraz na wykrycie jego uszkodzeń. Standardowe wartości oporu cewki wtryskiwacza mogą się różnić w zależności od producenta i modelu wtryskiwacza. Prawidłowa rezystancja cewki wtryskiwacza, w zależności od modelu powinna wynosić ok. 0,2-0,4 oma. Bez względu na typ wtryskiwacza, rezystancja pomiędzy stykami cewki a korpusem powinna być za to większa od 1 kilooma. Z kolei rezystancja wtryskiwaczy piezoelektrycznych jest znacznie większa i w zależności od modelu wtrysku, może wynosić 180-200 kiloomów.

Maszyny do testowania wtryskiwaczy
Rezystancja wtryskiwacza


Doradzamy, jak zmierzyć rezystancję wtryskiwacza

Przy mierzeniu rezystancji wtrysków najpierw rozłącza się przewody od styków wtryskiwacza i mierzy rezystancję wewnętrzną za pomocą specjalnego miernika do pomiaru rezystancji izolacji. W tym celu podłącza się to urządzenie pomiędzy stykami elektrycznymi a korpusem wtryskiwacza. Jeżeli badana wartość wynosi 0 omów, mamy do czynienia ze zwarciem, gdy zaś stwierdziliśmy, że wartości rezystancji odbiegają od podanych przez producentów norm, może to wskazywać na usterkę wtryskiwacza. Niekiedy mówi się, że do tego badania wystarczy użycie zwykłego multimetru (omomierza), lecz nie zawsze jest on tak dokładny. Ponadto, należy pamiętać, że by otrzymać miarodajne wyniki pomiarów i móc je porównywać, trzeba zawsze przeprowadzać je w takich samych warunkach i ustawieniach testera. Przy badaniu rezystancji warto również wykonać sprawdzenie napięcia na wtryskiwaczach.

Wtryskiwacze podczas diagnostyki parametrów elektrycznych
Doradzamy, jak zmierzyć rezystancję wtryskiwacza
Udostępnij wpis

Komentarze

Maciek

Wystawiono Rok temu

Rezystancja wtryskiwacza to opór elektryczny, który jest przez niego generowany. Rezystancja wtryskiwacza jest ważnym parametrem, który ma wpływ na jego działanie. Wtryskiwacze są zasilane elektrycznie, a ich działanie polega na rozpylaniu paliwa pod wysokim ciśnieniem. W celu osiągnięcia tego celu, wtryskiwacze wykorzystują elektromagnes, który jest zasilany prądem elektrycznym. Im większa rezystancja wtryskiwacza, tym mniejsze ciśnienie jest generowane przez elektromagnes, co prowadzi do mniejszej ilości paliwa, która jest rozpylana. Rezystancja wtryskiwacza zależy od jego typu i konstrukcji. Wtryskiwacze elektromagnetyczne mają rezystancję w zakresie od 12 do 16 Ohm. Rezystancja wtryskiwacza może być sprawdzona przy pomocy specjalistycznego miernika lub przez komputer diagnostyczny. W przypadku wykrycia odchyleń od normy lub problemów z działaniem wtryskiwacza, konieczna jest jego wymiana lub naprawa.

Czy ta opinia była pomocna?

Jan

Wystawiono 2 lata temu

Mam zamiar to wykonać po przekroczeniu 120 skoda Fabia się dławi dodam że lpg ,pytanko czy zaklejone dysze , pompa nie daje rady lub ten opór????

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki