Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

JAK SPRAWDZIĆ CEWKĘ WTRYSKIWACZA CR

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
CENA Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
CZAS REALIZACJI 24 - 48 godzin
GWARANCJA 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów

JAK SPRAWDZIĆ CEWKĘ WTRYSKIWACZA CR

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

W pracowniach diagnostycznych to właśnie od pomiarów w obrębie cewki zaczyna się sprawdzanie wtryskiwaczy elektromagnetycznych, i aby tego dokonać, najpierw rozpina się wtyczkę elektryczną. Następnie wykonuje się pomiar na stykach cewki zaworu elektromagnetycznego i w ten sposób dowiadujemy się, jaka jest rezystancja cewki wtryskiwacza Siemens czy też tych innych marek. Uzyskana wartość powinna mieścić się około 0,3 Ω, a z kolei rezystancja pomiędzy stykami cewki a korpusem wtryskiwacza bezwzględnie musi być bezkreśnie wysoka, niemal nieskończona. Zazwyczaj inne niż wymagane wyniki sygnalizują problem, jakim jest uszkodzona cewka wtryskiwacza. Generalnie oględziny w obrębie cewki są w stanie bardzo dużo powiedzieć nam o użyteczności wtryskiwaczy. Podsumowując, czynność, jaką jest sprawdzanie cewki wtryskiwacza CR, możemy określić jako złożone, bo jest to możliwe tylko za pomocą specjalnych przyrządów diagnostycznych. 

Jak sprawdzić cewkę wtryskiwacza
Jak sprawdzić cewkę wtryskiwacza

Jak sprawdzić sygnał wtryskiwacza

Przydatne w badaniu wtryskiwacza, może się też okazać przeprowadzenie pomiarów prądu płynącego przez cewkę, a jest to możliwe przy pomocy pomocą oscyloskopu. Skrupulatnie przeprowadzona diagnostyka ukazuje pełen oscylogram prądu wtryskiwacza, na którym możemy zaobserwować interesujące nas parametry dotyczące sygnałów płynących z wtryskiwacza. Analizy wyników powinien podjąć się wykwalifikowany pracownik specjalistycznego serwisu, który wiedząc jaka jest rezystancja wtryskiwacza, oceni sprawność podzespołu. Jeżeli badanie diagnostyczne wykaże nieprawidłowości można od razu wprowadzić działania mające na celu szybką eliminację problemu. Przykładowo w naszym serwisie usługi naprawcze w obrębie układu zasilania trwają zazwyczaj jeden dzień. Zwłaszcza że najczęściej proponuje się zabieg regeneracji, który stosunkowo niedużym nakładem pieniężnym jest w stanie przywrócić wtryskiwacze do pełnej sprawności i pozwala zwiększyć osiągi silnika.

Jak sprawdzić sygnał wtryskiwacza
Jak sprawdzić sygnał wtryskiwacza
Udostępnij wpis

Komentarze

Andrzej

Wystawiono Rok temu

Aby sprawdzić cewkę wtryskiwacza CR, należy najpierw wyjąć wtryskiwacz z silnika i podłączyć go do specjalnego testera, który pozwoli na sprawdzenie jego pracy. Jeśli cewka jest uszkodzona, tester powinien pokazać odpowiedni błąd. Alternatywnie, można również sprawdzić cewkę za pomocą multimetru, mierząc rezystancję uzwojenia. Wartość powinna zawierać się w granicach podanych przez producenta.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki