25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

JAK SPRAWDZIĆ CEWKĘ WTRYSKIWACZA CR

Autor: Paulina Markowiak
Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.86

Działanie przedstawiające się jako to, jak sprawdzić cewkę wtryskiwacza CR, możemy określić jako złożone, bo jest to możliwe tylko za pomocą specjalnych przyrządów diagnostycznych. W pracowniach diagnostycznych to właśnie od pomiarów w obrębie cewki zaczyna się sprawdzanie wtryskiwaczy elektromagnetycznych, aby tego dokonać, najpierw rozpina się wtyczkę elektryczną. Następnie wykonuje się pomiar na stykach cewki zaworu elektromagnetycznego i w ten sposób dowiadujemy się, jaka jest rezystancja cewki wtryskiwacza Siemens czy też tych innych marek. Uzyskana wartość powinna mieścić się około 0,3 Ω, a z kolei rezystancja pomiędzy stykami cewki a korpusem wtryskiwacza bezwzględnie musi być bezkreśnie wysoka, niemal nieskończona. Zazwyczaj inne niż wymagane wyniki sygnalizują problem, jakim jest uszkodzona cewka wtryskiwacza. Generalnie oględziny w obrębie cewki są w stanie bardzo dużo powiedzieć nam o użyteczności wtryskiwaczy.

 

Jak sprawdzić cewkę wtryskiwacza
Jak sprawdzić cewkę wtryskiwacza

 

Jak sprawdzić sygnał wtryskiwacza

 

Przydatne w badaniu wtryskiwacza, może się też okazać przeprowadzenie pomiarów prądu płynącego przez cewkę, a jest to możliwe przy pomocy pomocą oscyloskopu. Skrupulatnie przeprowadzona diagnostyka ukazuje pełen oscylogram prądu wtryskiwacza, na którym możemy zaobserwować interesujące nas parametry dotyczące sygnałów płynących z wtryskiwacza. Analizy wyników powinien podjąć się wykwalifikowany pracownik specjalistycznego serwisu, który wiedząc jaka jest rezystancja wtryskiwacza, oceni sprawność podzespołu. Jeżeli badanie diagnostyczne wykaże nieprawidłowości można od razu wprowadzić działania mające na celu szybką eliminację problemu. Przykładowo w naszym serwisie usługi naprawcze w obrębie układu zasilania trwają zazwyczaj jeden dzień. Zwłaszcza że najczęściej proponuje się zabieg regeneracji, który stosunkowo niedużym nakładem pieniężnym jest w stanie przywrócić wtryskiwacze do pełnej sprawności i pozwala zwiększyć osiągi silnika.

 

Jak sprawdzić sygnał wtryskiwacza
Jak sprawdzić sygnał wtryskiwacza

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO