25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

CEWKA PIEZOELEKTRYCZNA

Autor: Paulina Markowiak
Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.98

Ten niedługi, ale trafiony wywód poświęcimy przewodniej myśli, jaką jest cewka piezoelektryczna i wszystko, co się z nią wiąże. W rozważaniu tego elementu istotna będzie również pewna charakterystyka wtryskiwaczy, która pomoże nam zrozumieć problem. Z tego powodu, że wtryskiwacze piezoelektryczne Bosch, zawierają w swej budowie właśnie tą niewielką, choć absorbującą tym razem całą uwagę, część. Właśnie dlatego tak istotne będzie przybliżenie zasady działania i ogólnej konstrukcji wtryskiwaczy, ponieważ to im cewka zawdzięcza swe istnienie.

 

Cewka piezoelektryczna
Cewka piezoelektryczna

 

Czym jest i jak rozpoznać wtryskiwacz piezoelektryczny

 

Bardzo byśmy schlebili naszej cewce, mówiąc że głównie po niej i choć owszem jest ona ważna w jego działaniu, ale to właśnie fakt, że są uruchamiane kryształami, a nie nią, odróżnia je od innych. Poza tym to, co charakteryzuje nasze wtryskiwacze piezoelektryczne Siemens, bo ten producent także para się ich wytwarzaniem, to zasada działania tych części. Mianowicie działają one na zasadzie impulsu elektrycznego, który trafia do nich przez sterownik wprost z silnika, ale w odróżnieniu od wtryskiwaczy elektromagnetycznych zużywają one mniej paliwa, co w efekcie usprawnia aktywność silnika. To nie wszystko, ponieważ wyróżnia je również wyjątkowo lekka konstrukcja. Niestety wtryskiwacze piezoelektryczne, żywotność mają dość ograniczoną, zwłaszcza kiedy się o nie odpowiednio nie dba, ale tak samo jest w wypadku elementów z elektromagnesem. Wrażliwość tą definiują niewielkie, ale liczne elementy budujące przedmiot i jednym z nich jest właśnie cewka. Choć faktycznie nie jest ona specjalnie wrażliwa na jakość paliwa, która zasila układ. Inaczej sytuacja przedstawia się dla iglicy, która jest niesamowicie precyzyjna, przez co jest czuła na nieprawidłowości. Podsumowując, cewka piezoelektryczna to integralna część większego przedmiotu i bez niej jego praca nie jest możliwa, w sposób niezachwiany, gdyż do właściwego funkcjonowania wtryskiwacz musi otrzymać impuls elektryczny.

 

Czym jest i jak rozpoznać wtryskiwacz piezoelektryczny
Czym jest i jak rozpoznać wtryskiwacz piezoelektryczny

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO