Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

CEWKA PIEZOELEKTRYCZNA

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Cewka wtryskiwacza Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Cewka piezoelektryczna jest elementem wtryskiwacza w silniku Diesla, który odpowiada za generowanie wysokiego ciśnienia paliwa w układzie Common Rail. Cewka piezoelektryczna jest jednym z najważniejszych elementów wtryskiwacza, ponieważ pozwala na precyzyjne i szybkie sterowanie procesem wtrysku paliwa, co z kolei wpływa na osiągi silnika, emisję spalin oraz zużycie paliwa. Cewka piezoelektryczna działa na zasadzie przemiany energii elektrycznej na mechaniczną, a następnie na przemianę energii mechanicznej w energię elektryczną. Wewnętrzna struktura cewki piezoelektrycznej składa się z krystalicznego materiału, który pod wpływem zewnętrznego pola elektrycznego ulega odkształceniu, co z kolei powoduje zmianę ciśnienia paliwa w układzie Common Rail. Z tego powodu, że wtryskiwacze piezoelektryczne Bosch, zawierają w swej budowie właśnie tą niewielką, choć absorbującą tym razem całą uwagę, część. Właśnie dlatego tak istotne będzie przybliżenie zasady działania i ogólnej konstrukcji wtryskiwaczy, ponieważ to im cewka zawdzięcza swe istnienie.

Cewka piezoelektryczna
Cewka piezoelektryczna

Czym jest i jak rozpoznać wtryskiwacz piezoelektryczny

Bardzo byśmy schlebili naszej cewce, mówiąc że głównie po niej i choć owszem jest ona ważna w jego działaniu, ale to właśnie fakt, że są uruchamiane kryształami, a nie nią, odróżnia je od innych. Poza tym to, co charakteryzuje nasze wtryskiwacze piezoelektryczne Siemens, bo ten producent także para się ich wytwarzaniem, to zasada działania tych części. Mianowicie działają one na zasadzie impulsu elektrycznego, który trafia do nich przez sterownik wprost z silnika, ale w odróżnieniu od wtryskiwaczy elektromagnetycznych zużywają one mniej paliwa, co w efekcie usprawnia aktywność silnika. To nie wszystko, ponieważ wyróżnia je również wyjątkowo lekka konstrukcja. Niestety wtryskiwacze piezoelektryczne, żywotność mają dość ograniczoną, zwłaszcza kiedy się o nie odpowiednio nie dba, ale tak samo jest w wypadku elementów z elektromagnesem. Wrażliwość tą definiują niewielkie, ale liczne elementy budujące przedmiot i jednym z nich jest właśnie cewka. Choć faktycznie nie jest ona specjalnie wrażliwa na jakość paliwa, która zasila układ. Inaczej sytuacja przedstawia się dla iglicy, która jest niesamowicie precyzyjna, przez co jest czuła na nieprawidłowości. Podsumowując, cewka piezoelektryczna to integralna część większego przedmiotu i bez niej jego praca nie jest możliwa, w sposób niezachwiany, gdyż do właściwego funkcjonowania wtryskiwacz musi otrzymać impuls elektryczny.

Czym jest i jak rozpoznać wtryskiwacz piezoelektryczny
Czym jest i jak rozpoznać wtryskiwacz piezoelektryczny
Udostępnij wpis

Komentarze

Eryk

Wystawiono Rok temu

Cewka piezoelektryczna jest jednym z elementów wtryskiwaczy typu piezoelektrycznego, które są stosowane w nowoczesnych układach wtrysku paliwa w silnikach diesla. Cewka ta odpowiada za generowanie wysokiego ciśnienia, które jest potrzebne do otwarcia zaworu wtryskiwacza. Wtryskiwacze typu piezoelektrycznego składają się z cewki piezoelektrycznej, która jest połączona z elektrodami, oraz z mechanicznym zaworem, który jest odpowiedzialny za regulację ilości paliwa. Kiedy cewka piezoelektryczna jest poddawana napięciu elektrycznemu, generuje ona skurcz, który powoduje otwarcie zaworu i wprowadzenie paliwa do komory spalania. Wtryskiwacze typu piezoelektrycznego charakteryzują się większą precyzją dawkowania paliwa niż tradycyjne wtryskiwacze, co pozwala na lepsze osiągi silnika, niższe emisje spalin i niższe zużycie paliwa.

Czy ta opinia była pomocna?

mic

Wystawiono 2 lata temu

stek bzdur

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki