Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

SPRAWDZENIE NAPIĘCIA NA WTRYSKIWACZACH

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów

Napięcie na wtryskach Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Sprawdzenie napięcia na wtryskiwaczach odbywa się na działającym silniku przy użyciu oscyloskopu. Najpierw za pomocą cęgów prądowych podłącza się przewody zasilające bądź sterujące wtryskiwacza do urządzenia testującego. Wartości napięcia i czasu trwania impulsu odczytuje się w oparciu o charakterystykę sygnału. Podczas otwierania przepustnicy wtryskiwacza prąd zasilający powinien szybko wzrosnąć do wartości ok. 20 A. Z kolei przy stałej prędkości obrotowej silnika (ok. 3000 obr/min) prawidłowe natężenie prądu spada do wartości biegu jałowego (ok. 13 A). Test ten wykonuje się na wszystkich cylindrach, co umożliwia porównanie wartości napięcia ze sobą i ustalenie ewentualnych rozbieżności spowodowanych usterkami. Czasami sprawdzenie napięcia na wtryskach zaczyna się również od pomiaru rezystancji cewki wtryskiwacza.

Sprawdzania wtryskiwaczy Common Rail w naszym salonie
Sprawdzenie napięcia na wtryskiwaczach


Niskie napięcie na wtryskiwaczu

Elektromagnes wtryskiwacza po otrzymaniu impulsu elektrycznego powoduje podnoszenie zaworu przelewowego, co następnie skutkuje podaniem paliwa do komory spalania. Pełni on zatem kluczową rolę w procesie wtrysku, a odpowiednie napięcie jest niezbędne do jego szybkiej pracy. Dlatego też niewłaściwe wartości napięcia, jak na przykład zbyt niskie napięcie na wtryskiwaczu może poważnie zaburzyć jego prawidłowe funkcjonowanie. Powoduje ono to, że wtryskiwacz działa z opóźnieniem, a może się też zdarzyć, że napięcie nie osiąga w ogóle granicy koniecznej do otwarcia zaworu przelewowego, gdyż rezystancja cewki wtryskiwacza Siemens, Denso czy też Bosch jest zbyt duża. Ta usterka może być spowodowana uszkodzeniem kondensatora lub tranzystora w sterowniku systemu Common Rail. Gdy zaś badanie oscyloskopowe wykaże brak zasilania na wtryskiwaczach, oznacza to, że istnieje przerwa w obwodzie zasilania. W celu poprawnej diagnostyki napięcia na wtryskiwaczach warto udać się autoryzowanego serwisu, gdyż to, jak sprawdzić impuls na wtrysku może przysporzyć sporo problemów.

Wartości wtryskiwacza poddawanego diagnostyce
Niskie napięcie na wtryskiwaczu
Udostępnij wpis

Komentarze

Adam

Wystawiono Rok temu

Aby sprawdzić napięcie na wtryskiwaczach, należy przeprowadzić następujące kroki: Przygotuj odpowiedni sprzęt - do sprawdzenia napięcia na wtryskiwaczach będzie potrzebny multimeter lub inny przyrząd do pomiaru napięcia. Przygotuj pojazd - należy zabezpieczyć pojazd przed przypadkowym uruchomieniem silnika podczas pomiaru napięcia na wtryskiwaczach. Zlokalizuj wtryskiwacze - należy zlokalizować wtryskiwacze w pojeździe i przygotować się do podłączenia przyrządu do pomiaru napięcia. Podłącz przyrząd - multimeter lub inny przyrząd do pomiaru napięcia należy podłączyć do wtryskiwaczy zgodnie z instrukcją producenta przyrządu. Przeprowadź pomiar - należy przeprowadzić pomiar napięcia na wtryskiwaczach i odczytać wynik. Porównaj wynik z wartościami z instrukcji obsługi - należy porównać odczytane napięcie z wartościami podanymi w instrukcji obsługi pojazdu lub producenta wtryskiwaczy.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki