25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

DIAGNOSTYKA WTRYSKIWACZY DIESLA

Autor: Paulina Markowiak
Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.98

W zasadzie diagnostyka wtryskiwaczy diesla może przebiegać w dwojaki sposób. Często o stanie elementów wtryskowych mówi nam coś więcej, sam samochód i to, jak funkcjonuje jego silnik. Warto zwracać uwagę na zachowanie pojazdu w czasie jazdy, czy nie nastąpił spadek mocy, ale także dobrze obserwować go przy rozruchu. To, jak sprawdzić wtryski Diesel domowym sposobem, może być dobrym zachowaniem, ponieważ elementy te często dają widoczne objawy uszkodzeń. Podczas takich obserwacji powinien nas zaniepokoić utrudniony rozruch oraz specyficzne odgłosy w postaci stukania. Kiedy dodatkowo zauważymy przegrzewanie się silnika, ciemny dym oraz szarpanie bądź zwiększone zużycie paliwa, warto udać się do serwisu, gdzie zostanie przeprowadzona szczegółowa diagnostyka.

 

Diagnostyka wtryskiwaczy diesla
Diagnostyka wtryskiwaczy diesla

 

Jak dokładnie przebiega diagnostyka wtryskiwaczy

 

Taki proces diagnostyczny przebiega w kilku poszczególnych etapach. Przeprowadza się kilka pomiarów, które ujawniają wydajność statyczną elementu, czasy otwarcia, rezystancji cewki wtryskiwaczy oraz pomiar dawkowania dynamicznego. W obrębie takiego badania ważny jest też test szczelności i formy rozpylenia oraz atomizacji. Przydatny w celu wykrycia nieprawidłowości jest również test przelewowy wtryskiwaczy, to jak interpretować wyniki jest z kolei zadaniem dla doświadczonego mechanika. Z tego powodu, że taki fachowiec będzie potrafił, precyzyjnie ocenić stan elementów wtryskowych, a w momencie, kiedy okaże się, że nasze obserwacje potwierdziło badanie komputerowe, zaproponuje odpowiednie dla danego problemu rozwiązanie. Najczęściej, kiedy nie doszło jeszcze do poważnym zmian w obrębie badanego elementu, wystarcza regeneracja wtryskiwaczy, cena to zdecydowana zaleta tej usługi. Niestety, kiedy zniszczenia są widoczne i nieodwracalne, konieczna może się okazać wymiana, której koszt nie jest już tak atrakcyjny. Szczegółowe ceny tych zabiegów możesz samodzielnie porównać w cenniku. Właśnie po to, by unikać ponoszenia takich kosztów warto obserwować pracę silnika oraz wybrać się do specjalistycznej pracowni w celu zapobiegania rozwojowi uszkodzeń.

 

Jak dokładnie przebiega diagnostyka wtryskiwaczy
Jak dokładnie przebiega diagnostyka wtryskiwaczy

Komentarze

Wojtek 2021-01-05 14:04:15

Wysłałem kiedyś swoje wtryskiwacze do sprawdzenia, niestety korpusy były już mocno uszkodzone i nie dało się ich odratować w sensownych pieniądzach ale kupiłem takie po regeneracji po 400 zł więc w sumie wyszło nawet taniej niż bym swoje robił.

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO