Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

JAK ZMIERZYĆ REZYSTANCJĘ WTRYSKIWACZA

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
CENA Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
CZAS REALIZACJI 24 - 48 godzin
GWARANCJA 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów

Zamówienia złożone do godz. 15 wysyłamy tego samego dnia!

JAK ZMIERZYĆ REZYSTANCJĘ WTRYSKIWACZA

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

W pierwszej kolejności należy odłączyć przewody od styków wtrysku znajdujących się na obudowie przepustnicy. Następnie możemy już przejść do mierzenia rezystancji między odpowiednimi stykami z użyciem woltomierza. Analizując wyniki, trzeba wiedzieć, że prawidłowe wartości wtryskiwaczy pod względem rezystancji powinny wynosić od 1,5 Ω do 2 Ω. Oczywiście w warunkach o temperaturze wynoszącej 20°C, którą możemy przyjąć za wzorcową dla tych pomiarów. Trzeba przy tym uwzględnić, że inaczej będą się przedstawiać wartości dla cewki wtryskiwaczy, które również można poddać diagnostyce. Mierzenie prądu jest równie złożone co mierzenie rezystancji wtryskiwacza, ale warto tego dokonać, by mieć pełny ogląd na sprawę. W przebiegu działań diagnostycznych i rozpatrywania tego jak zmierzyć rezystancję wtryskiwacza, niezbędna jest więc specjalistyczna aparatura i niemała wiedza z zakresu budowy i działania tego elementu. 

Jak zmierzyć rezystancję wtryskiwacza
Jak zmierzyć rezystancję wtryskiwacza

Jaki prąd na wtryskach

Można od razu stwierdzić, że to zależy na, jakim etapie będziemy dokonywali pomiarów. W przypadku sprawdzania napięcia zasilania należy, w pierwszej kolejności włączyć zapłon. Wtedy możemy za pomocą woltomierza oraz specjalnej czarnej sondy, którą podłączamy do masy zmierzyć napięcie na styku wtryskiwacza i otrzymamy w ten sposób wartości prądu wtryskiwacza. Przyjmuje się, że parametr napięcia musi mieścić się około 12 V, jeżeli mamy spełniony warunek, jakim jest naładowany akumulator. Z kolei ustalanie napięcia w fazie pracy będzie przedstawiało się podobnie. Należy ponownie podłączyć przewody do styków i uruchomić silnik. Teraz możemy przejść do pomiaru napięcia pomiędzy stykami także przy wykorzystaniu woltomierza. W tym wypadku pomiary powinny oscylować wokół wartości 0,250 V. Dodatkowo tego pomiaru można dokonać również na stykach sterownika. Ponadto przy wykorzystaniu do diagnozy oscyloskopu uzyskamy szczegółowe wyniki i ustalimy także czas wtrysku, a w wypadku sygnału sterującego również jego przebieg. Wszystkie tak uzyskane laboratoryjnie parametry są gotowe, by poddać je analizie.

Jaki prąd na wtryskach
Jaki prąd na wtryskach
Udostępnij wpis

Komentarze

Maciek

Wystawiono Rok temu

Aby zmierzyć rezystancję wtryskiwacza, należy użyć multimetru z funkcją pomiaru rezystancji. Należy wyłączyć silnik pojazdu i podłączyć multimetr do dwóch końcówek wtryskiwacza, tak aby jedna końcówka była połączona z masą, a druga z cewką wtryskiwacza. Rezultat pomiaru to rezystancja w ohmach. Wartości rezystancji powinny oscylować w granicach podanych przez producenta.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki