25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

JAK ZMIERZYĆ REZYSTANCJĘ WTRYSKIWACZA

Autor: Paulina Markowiak
Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.96

W przebiegu działań diagnostycznych i rozpatrywania tego jak zmierzyć rezystancję wtryskiwacza, niezbędne są specjalistyczna aparatura i niemała wiedza z zakresu budowy i działania tego elementu. Aby tego dokonać, należy w pierwszej kolejności odłączyć przewody od styków wtrysku znajdujących się na obudowie przepustnicy. Następnie możemy już przejść do mierzenia rezystancji między odpowiednimi stykami z użyciem woltomierza. Analizując wyniki, trzeba wiedzieć, że prawidłowe wartości wtryskiwaczy pod względem rezystancji powinny wynosić od 1,5 Ω do 2 Ω. Oczywiście w warunkach o temperaturze wynoszącej 20°C, którą możemy przyjąć za wzorcową dla tych pomiarów. Trzeba przy tym uwzględnić, że inaczej będą się przedstawiać wartości dla cewki wtryskiwaczy, które również można poddać diagnostyce. Mierzenie prądu jest równie złożone co mierzenie rezystancji wtryskiwacza, ale warto tego dokonać, by mieć pełny ogląd na sprawę.

 

Jak zmierzyć rezystancję wtryskiwacza
Jak zmierzyć rezystancję wtryskiwacza

 

Jaki prąd na wtryskach

 

Można od razu stwierdzić, że to zależy na, jakim etapie będziemy dokonywali pomiarów. W przypadku sprawdzania napięcia zasilania należy, w pierwszej kolejności włączyć zapłon. Wtedy możemy za pomocą woltomierza oraz specjalnej czarnej sondy, którą podłączamy do masy zmierzyć napięcie na styku wtryskiwacza i otrzymamy w ten sposób wartości prądu wtryskiwacza. Przyjmuje się, że parametr napięcia musi mieścić się około 12 V, jeżeli mamy spełniony warunek, jakim jest naładowany akumulator. Z kolei ustalanie napięcia w fazie pracy będzie przedstawiało się podobnie. Należy ponownie podłączyć przewody do styków i uruchomić silnik. Teraz możemy przejść do pomiaru napięcia pomiędzy stykami także przy wykorzystaniu woltomierza. W tym wypadku pomiary powinny oscylować wokół wartości 0,250 V. Dodatkowo tego pomiaru można dokonać również na stykach sterownika. Ponadto przy wykorzystaniu do diagnozy oscyloskopu uzyskamy szczegółowe wyniki i ustalimy także czas wtrysku, a w wypadku sygnału sterującego również jego przebieg. Wszystkie tak uzyskane laboratoryjnie parametry są gotowe, by poddać je analizie.

 

Jaki prąd na wtryskach
Jaki prąd na wtryskach

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO