ŚCIĄGACZ BEZWŁADNOŚCIOWY DO WTRYSKIWACZY
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy | |
CENA | Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części |
CZAS REALIZACJI | 24 - 48 godzin |
GWARANCJA | 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów |
W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!
- nowe
- regenerowane na wymianę
- używane z gwarancją
Ściągacz bezwładnościowy do wtryskiwaczy, jak sama nazwa wskazuje, służy do demontowania trudnych do wyjęcia wtrysków. Te wykonane z wytrzymałej, utwardzanej stali narzędzia z reguły przeznaczone są do wykorzystywania przez specjalistyczne serwisy. Zwykle do zestawu ze ściągaczem dołączane są adaptery z różnej wielkości gwintami, jak na przykład M8, M12 i M14, więc można go stosować do różnych modeli wtryskiwaczy. Kiedy jednak się je wykorzystuje? W wyniku osadzania się dużej ilości osadu na częściach wtryskiwacza ulega on stopniowemu uszkodzeniu. Gdy do powstałych uszkodzeń dostanie się woda (na przykład z deszczu), mamy do czynienia z procesem korozji elektrochemicznej. Złogi rdzy z czasem mogą prowadzić do całkowitego zablokowania wtrysku w jego gnieździe. Dlatego właśnie przy mocnym zapieczeniu wtrysków narzędzia typu młotek lub łom nie przynoszą rezultatów, a trzeba sięgnąć po specjalny ściągacz do wtryskiwaczy. Poza bezwładnościowym, często spotykanym narzędziem jest ściągacz udarowy do wtryskiwaczy. Wykorzystuje on siłę udarową powstałą z uderzenia balastu poruszającego się w prowadnicy. Siła ta jest do trzech razy bardziej efektywna przy rozbijaniu połączeń korozyjnych w porównaniu ze zwykłym wyciąganiem, dzięki czemu można szybko i łatwo wyciągnąć nawet mocno zapieczone wtryskiwacze.
Sposób na zapieczone wtryski
Przy efektywnym usuwaniu zapieczonych wtryskiwaczy wszystko zależy od stopnia ich zużycia. Nierzadko bywa, że używając zwykłych narzędzi w najlepszym razie tylko niepotrzebnie stracimy czas i energię. W gorszych przypadkach, poprzez wyciąganie wtrysku na siłę może łatwo dojść do uszkodzenia głowicy czy pokrywy zaworów. To z kolei oznacza kolejne kosztowne naprawy. Stąd też tak ważne jest, by przy tego typu usterkach zastosować specjalistyczny sprzęt jaki stanowią ściągacze bezwładnościowe lub udarowe. W profesjonalnych serwisach samochodowych do wyciągania wtrysków najbardziej uporczywych stosuje się również urządzenia o napędzie hydraulicznym. Z ich pomocą można wyjąć każdy wtrysk, nieważne jak bardzo zapieczony, zaspawany czy urwany w gnieździe.
Komentarze
Maciek
Wystawiono Rok temu
Ściągacz bezwładnościowy do wtryskiwaczy jest specjalistycznym narzędziem, które pomaga w wyjmowaniu wtryskiwaczy. Jego głównym celem jest rozłożenie gniazda wtryskiwacza, aby ułatwić jego wyjęcie bez uszkodzenia głowicy silnika. Ściągacz bezwładnościowy do wtryskiwaczy składa się z kilku elementów, takich jak: - Trzpień centralny, który wprowadza się do gniazda wtryskiwacza - Ramię z zaciskiem, które przytrzymuje trzpień centralny na miejscu - Klucz imbusowy, którym naciska się na ramię z zaciskiem i rozłoży gniazdo wtryskiwacza
Czy ta opinia była pomocna?