Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

ŚCIĄGACZ BEZWŁADNOŚCIOWY DO WTRYSKIWACZY

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
CENA Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
CZAS REALIZACJI 24 - 48 godzin
GWARANCJA 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów

ŚCIĄGACZ BEZWŁADNOŚCIOWY DO WTRYSKIWACZY

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Ściągacz bezwładnościowy do wtryskiwaczy, jak sama nazwa wskazuje, służy do demontowania trudnych do wyjęcia wtrysków. Te wykonane z wytrzymałej, utwardzanej stali narzędzia z reguły przeznaczone są do wykorzystywania przez specjalistyczne serwisy. Zwykle do zestawu ze ściągaczem dołączane są adaptery z różnej wielkości gwintami, jak na przykład M8, M12 i M14, więc można go stosować do różnych modeli wtryskiwaczy. Kiedy jednak się je wykorzystuje? W wyniku osadzania się dużej ilości osadu na częściach wtryskiwacza ulega on stopniowemu uszkodzeniu. Gdy do powstałych uszkodzeń dostanie się woda (na przykład z deszczu), mamy do czynienia z procesem korozji elektrochemicznej. Złogi rdzy z czasem mogą prowadzić do całkowitego zablokowania wtrysku w jego gnieździe. Dlatego właśnie przy mocnym zapieczeniu wtrysków narzędzia typu młotek lub łom nie przynoszą rezultatów, a trzeba sięgnąć po specjalny ściągacz do wtryskiwaczy. Poza bezwładnościowym, często spotykanym narzędziem jest ściągacz udarowy do wtryskiwaczy. Wykorzystuje on siłę udarową powstałą z uderzenia balastu poruszającego się w prowadnicy. Siła ta jest do trzech razy bardziej efektywna przy rozbijaniu połączeń korozyjnych w porównaniu ze zwykłym wyciąganiem, dzięki czemu można szybko i łatwo wyciągnąć nawet mocno zapieczone wtryskiwacze.

Przykładowy ściągacz bezwładnościowy do wtryskiwaczy
Ściągacz bezwładnościowy do wtryskiwaczy


Sposób na zapieczone wtryski

Przy efektywnym usuwaniu zapieczonych wtryskiwaczy wszystko zależy od stopnia ich zużycia. Nierzadko bywa, że używając zwykłych narzędzi w najlepszym razie tylko niepotrzebnie stracimy czas i energię. W gorszych przypadkach, poprzez wyciąganie wtrysku na siłę może łatwo dojść do uszkodzenia głowicy czy pokrywy zaworów. To z kolei oznacza kolejne kosztowne naprawy. Stąd też tak ważne jest, by przy tego typu usterkach zastosować specjalistyczny sprzęt jaki stanowią ściągacze bezwładnościowe lub udarowe. W profesjonalnych serwisach samochodowych do wyciągania wtrysków najbardziej uporczywych stosuje się również urządzenia o napędzie hydraulicznym. Z ich pomocą można wyjąć każdy wtrysk, nieważne jak bardzo zapieczony, zaspawany czy urwany w gnieździe.

Wtryskiwacze Common Rail pod maską samochodu
Sposób na zapieczone wtryski
Udostępnij wpis

Komentarze

Maciek

Wystawiono Rok temu

Ściągacz bezwładnościowy do wtryskiwaczy jest specjalistycznym narzędziem, które pomaga w wyjmowaniu wtryskiwaczy. Jego głównym celem jest rozłożenie gniazda wtryskiwacza, aby ułatwić jego wyjęcie bez uszkodzenia głowicy silnika. Ściągacz bezwładnościowy do wtryskiwaczy składa się z kilku elementów, takich jak: - Trzpień centralny, który wprowadza się do gniazda wtryskiwacza - Ramię z zaciskiem, które przytrzymuje trzpień centralny na miejscu - Klucz imbusowy, którym naciska się na ramię z zaciskiem i rozłoży gniazdo wtryskiwacza

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki