Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Rozkodowane wtryski – objawy

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów

Objawy rozkodowanych wtryskiwaczy Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Rozkodowane wtryski, objawy których mogą być widoczne w postaci świecącej się kontrolki świec żarowych, nierównej pracy silnika, zwiększonego zużycia paliwa czy też dymienia i wzrostu emisji spalin, stanowią poważny problem. Mogą one skutkować poważnymi awariami układu wtryskowego czy jednostki napędowej. Dlaczego więc tak ważne jest poprawne kodowanie wtryskiwaczy? W procesie spalania bardzo istotny jest precyzyjny moment wtrysku paliwa, jak i ilości wtryskiwanej dawki. Aby wszystkie wtryskiwacze w układzie pracowały jednakowo, sterownik wysyła do nich odpowiedni impuls elektryczny. By było to możliwe, posiada on bazę danych z podstawowymi informacjami na temat wtryskiwaczy. Mimo to, same te informacje nie są wystarczające do poprawnego zarządzania ich pracą. Dzieje się tak dlatego, że w rzeczywistości z uwagi na wysoką precyzję wykonania wtryskiwaczy niemożliwe jest wyprodukowanie dwóch identycznych podzespołów, a zamiast tego przyjmuje się pewne zakresy tolerancji. By więc móc dokładnie zsynchronizować wtryski ze sobą, konieczne jest zapewnienie sterownikowi dodatkowych danych dotyczących każdego wtryskiwacza z osobna, co umożliwia ich właściwe zgranie. Jak zatem można się domyślać, regeneracja bądź wymiana wtryskiwaczy bez kodowania będzie skutkować ich nieprawidłową pracą.

Przykładowy wtryskiwacz Delphi
Rozkodowane wtryski – objawy


Kodowanie wtryskiwaczy po regeneracji

Mimo wszystko, zdarza się, że część kierowców zastanawia się, czy trzeba kodować wtryskiwacze. W niektórych kręgach panuje przekonanie, że na przykład kodowanie wtryskiwaczy po regeneracji nie jest konieczne. Chcielibyśmy więc oznajmić, że po regeneracji wtrysków, gdy wymienione zostały tylko zużyte części, może się czasami zdarzyć, że niezakodowane na nowo wtryski będą chodziły poprawnie. Nie jest to jednak reguła, a mając na uwadze fakt, że w profesjonalnych serwisach reset wtryskiwaczy, a następnie ich ponowne kodowanie przebiega właściwie automatycznie, nie ma powodu, dla którego powinniśmy rezygnować z tej opcji.

Wtryskiwacze podczas regeneracji i kodowania w naszym salonie
Kodowanie wtryskiwaczy po regeneracji
Udostępnij wpis

Komentarze

Janek

Wystawiono Rok temu

Rozkodowane wtryski to stan, w którym wtryskiwacze przestają prawidłowo funkcjonować i dostarczają nieodpowiednią ilość paliwa do silnika. Oznaki tego stanu mogą obejmować: Słabe osiągi silnika Skoki ciśnienia paliwa Brak mocy Zwiększone zużycie paliwa Niestabilność silnika Wzrost emisji szkodliwych substancji Błędy komputera pokładowego Jeśli wystąpią te objawy, należy skonsultować się z mechanikiem lub specjalistą, który przeprowadzi diagnostykę silnika, aby określić, czy rzeczywiście jest to problem z rozkodowanymi wtryskiwaczami. W razie potwierdzenia diagnozy, konieczna jest regeneracja lub wymiana wtryskiwaczy.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki