25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

Rozkodowane wtryski – objawy

Autor: Wiktor Janowski
Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.79

Rozkodowane wtryski, objawy których mogą być widoczne w postaci świecącej się kontrolki świec żarowych, nierównej pracy silnika, zwiększonego zużycia paliwa czy też dymienia i wzrostu emisji spalin, stanowią poważny problem. Mogą one skutkować poważnymi awariami układu wtryskowego czy jednostki napędowej. Dlaczego więc tak ważne jest poprawne kodowanie wtryskiwaczy? W procesie spalania bardzo istotny jest precyzyjny moment wtrysku paliwa, jak i ilości wtryskiwanej dawki. Aby wszystkie wtryskiwacze w układzie pracowały jednakowo, sterownik wysyła do nich odpowiedni impuls elektryczny. By było to możliwe, posiada on bazę danych z podstawowymi informacjami na temat wtryskiwaczy. Mimo to, same te informacje nie są wystarczające do poprawnego zarządzania ich pracą. Dzieje się tak dlatego, że w rzeczywistości z uwagi na wysoką precyzję wykonania wtryskiwaczy niemożliwe jest wyprodukowanie dwóch identycznych podzespołów, a zamiast tego przyjmuje się pewne zakresy tolerancji. By więc móc dokładnie zsynchronizować wtryski ze sobą, konieczne jest zapewnienie sterownikowi dodatkowych danych dotyczących każdego wtryskiwacza z osobna, co umożliwia ich właściwe zgranie. Jak zatem można się domyślać, regeneracja bądź wymiana wtryskiwaczy bez kodowania będzie skutkować ich nieprawidłową pracą.

 

Przykładowy wtryskiwacz Delphi
Rozkodowane wtryski – objawy


Kodowanie wtryskiwaczy po regeneracji

Mimo wszystko, zdarza się, że część kierowców zastanawia się, czy trzeba kodować wtryskiwacze. W niektórych kręgach panuje przekonanie, że na przykład kodowanie wtryskiwaczy po regeneracji nie jest konieczne. Chcielibyśmy więc oznajmić, że po regeneracji wtrysków, gdy wymienione zostały tylko zużyte części, może się czasami zdarzyć, że niezakodowane na nowo wtryski będą chodziły poprawnie. Nie jest to jednak reguła, a mając na uwadze fakt, że w profesjonalnych serwisach reset wtryskiwaczy, a następnie ich ponowne kodowanie przebiega właściwie automatycznie, nie ma powodu, dla którego powinniśmy rezygnować z tej opcji.

 

Wtryskiwacze podczas regeneracji i kodowania w naszym salonie
Kodowanie wtryskiwaczy po regeneracji

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO