25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

Preparat na zapieczone wtryski

Autor: Barbara Bolibok
Czas przeczytania tekstu: 3 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.94

Ogólnodostępny środek czyszczący, jakim jest preparat na zapieczone wtryski, został stworzony, w celu umożliwienia bezpiecznego demontażu uszkodzonego wtryskiwacza. Poluzowanie wtryskiwacza z gniazda staje się możliwe dzięki właściwościom chemicznym i poślizgowym preparatu, który dobrze rozpuszcza szkodliwy nagar oraz zardzewiałe zabrudzenia w przypadku każdego rodzaju wtrysku.

 

Aplikacja środka na zapieczone wtryski musi nastąpić w bezpośrednim kierunku wadliwego elementu układu wtryskowego. Dozujemy sporą ilość płynu w stronę jego pierścienia uszczelniającego. Usunięcie uciążliwego nagaru nie następuje od razu, musimy poczekać około godziny, a nawet zostawić zaaplikowany środek na cały dzień, w zależności od zaawansowania występującego zabrudzenia. Pozostałości po rozpuszczonym osadzie ostrożnie usuwamy, na przykład za pomocą przedmuchu sprężonego powietrza.

 

Jeżeli zastanawiasz się - czym zalać zapieczone wtryski, żeby samodzielnie wyciągnąć wtryskiwacz, to dużą popularnością cieszy się środek czyszczący - Liqui Moly 3379. Opinie na temat tego preparatu są pozytywne w kwestii efektywnego usuwania korozyjnych i olejowych osadów, które skutecznie utrudniają wyciągnięcie wtrysku. Zastosowanie tego typu preparatu może okazać się pomocne w kwestii wymiany zablokowanego w gnieździe wtrysku na nowy. Jeżeli wyciągnięcie wtryskiwacza, pomimo zastosowanych ogólnodostępnych środków uwalniających zapieczone elementy układu wtryskowego - nie powiodło się, skierujmy się do autoryzowanego serwisu. Profesjonalne punkty moto dysponują odpowiednimi narzędziami i doświadczeniem pod kątem demontażu najbardziej zapieczonych wtrysków.

 

Zapieczony wtrysk po regeneracji
Preparat na zapieczone wtryski


Penetrator do świec żarowych – środek demontażowy

 

Demontowanie świec żarowych może przysporzyć sporych trudności ze względu na mocne zapiekanie świec w gnieździe, dlatego można wspomóc demontaż penetratorem do tego typu elementów. Penetrator inaczej środek penetrujący do świec żarowych, pełni funkcję wspomagającą wymontowanie świec żarowych z zapieczonych otworów. Wielu posiadaczy pojazdów osobowych zastanawia się - jak odkręcić zapieczone świece żarowe w całości? Szczególnie te świece o dłuższym korpusie są narażone na zapieczenie i ich poluzowanie może być wspierane właśnie poprzez aplikację środka demontażowego – penetratora.

 

Taki preparat na zapieczone świece żarowe, które zostały unieruchomione korozją lub nagromadzonym nagarem ma za zadanie zapobiec ich urwaniu w trakcie wyciągania. Może on występować zarówno w formie płynu, jak i sprayu, w zależności od preferencji użytkownika oraz producenta preparatu. Jest bezpieczny zarówno dla układu zapłonowego, jak i wtryskowego; może być użytkowany przez zwolenników majsterkowania oraz fachowców serwisowych.

 

Jeżeli podjęta samodzielna próba wyciągnięcia świec żarowych zakończyła się mocnym utkwieniem gwintu świecy, to konieczna okaże się wizyta w autoryzowanym serwisie. Pozostałość fragmentarycznej części świecy żarowej w gnieździe może skutkować:

 

  • awarią tłoka
  • szybką eksploatacją akumulatora samochodowego
  • szybką eksploatacją rozrusznika samochodowego
  • wzrostem zużycia paliwa w naszym pojeździe

 

Świece żarowe do demontażu
Penetrator do świec żarowych - środek demontażowy

 

Komentarze

Jurando 2021-07-07 15:58:43

Jest dyżo sposobow na to jak wyciągnąć zapieczony wtrysk. Ja znalazłem w motoryzacyjnym taki preparat Liqiu Moly i poroadził sobie dość szybko. Sprzedawca też polecał ze względu na cene

Jacek Jack 2021-06-18 15:27:42

A czy u Państwa można zakupić dobrej jakości preparat na zapieczone wtryski? Ponieważ chciałbym oddać swoje do regeneracji ale mam ogromny problem z ich wymontowaniem?

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO