Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Odpowietrzenie wtryskiwaczy piezoelektrycznych

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Jak odpowietrzyć system Common Rail?

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Po stronie wysokiego ciśnienia układu Common Rail występuje odpowietrzanie samoczynne, podczas rozruchu pojazdu. W związku z tym, aby odpowietrzyć wtryskiwacze piezoelektryczne należy przekręcić kluczyk w stacyjce na kilka sekund i powtórzyć tę czynność ponownie. Rozruch silnika w takiej sytuacji jest dłuższy. Jeżeli jednostka napędowa naszego pojazdu pomimo wyżej mienionych czynności nie reaguje, należy powtórzyć rozruch po upływie około 2 minut. Natomiast strona niskociśnieniowa układu CR potrzebuje już serwisowych działań.

Odpowietrzanie wtryskiwaczy CR jest konieczne, gdy wystąpi zapowietrzenie, czyli pojawienie się w układzie paliwowym zassanego powietrza, które przedostało się do przewodu z powodu niewystarczającej podaży paliwa lub nieszczelności. Kolejną przyczyną, dla której dokonuje się odpowietrzania wtryskiwaczy jest potraktowanie tych działań jako rutynowych, po czynnościach związanych z wymianą filtra paliwa.

Podsumowując, z jakiego powodu dochodzi do zapowietrzania wtryskiwaczy? Taki efekt najczęściej jest spowodowany:

  1. Zaniedbaniem kierowcy – pusty bak paliwowy
  2. Działaniami serwisowymi – demontaż starego filtra paliwa i montaż nowego
  3. Zaburzeniem szczelności – nieszczelny przewód paliwowy
Wtryski piezoelektryczne w serwisie Bosch Car Service
Odpowietrzanie wtryskiwaczy piezoelektrycznych


Jak odblokować wtryski Delphi? Czyszczenie

W jaki sposób dokonać działania, jakim jest odblokowanie wtryskiwacza Delphi, żeby móc przywrócić jego prawidłowe funkcjonowanie? Profesjonalne czyszczenie zawieszonego wtryskiwacza będzie rzeczą obowiązkową.

Jak odwiesić wtryskiwacz samodzielnie? Wielu posiadaczy pojazdów z wtryskiwaczami Delphi próbuje dokonać działań usuwających zanieczyszczenia poprzez zastosowanie preparatów czyszczących, w formie dodatku do paliwa. Jednak taka metoda jest wątpliwa w przypadku już zaawansowanego zanieczyszczenia wtryskiwaczy, a płyn typu Liqui Moly nie był stosowany regularnie, profilaktycznie.

Uniemożliwienie prawidłowego działania wtryskiwaczy poprzez nagromadzony nagar, czy też opiłki metalu musi zostać przywrócone poprzez czyszczenie serwisowe. Po demontażu wszystkich wtryskiwaczy i sprawdzeniu ich w urządzeniu diagnostycznym, jakim jest stół probierczy, musimy dokonać rozebrania wtryskiwacza na czynniki pierwsze. Takie działanie daje nam obraz stanu zanieczyszczenia wtrysku oraz wskazuje dokładnie miejsce nagromadzenia nieczystości. Zablokowane wtryskiwacze są poddawane czyszczeniu chemiczno-termicznemu, następnie są osuszane sprężonym powietrzem. Kolejno odblokowane z opiłek wtryskiwacze ponownie zostają złożone i poddane testowi w urządzeniu pomiarowym CRU pod kątem parametrów dawek wtryskowych. Następnie nadane zostają nowe kody, co stanowi efekt końcowy regeneracji wtrysku Delphi. Jeżeli w głównej mierze to opiłki spowodowały zablokowanie wtryskiwaczy Delphi, to należy dokonać wyczyszczenia całego układu paliwowego, a zwłaszcza podzespołu, jakim jest pompa wysokociśnieniowa, ponieważ to ona jest miejscem zbiorowego nagromadzenia szkodliwych drobinek metalu.

Wtryski po demontażu
Jak odblokować wtryski Delphi?
Udostępnij wpis

Komentarze

Maciek

Wystawiono Rok temu

Odpowietrzanie wtryskiwaczy piezoelektrycznych jest procesem, który polega na usunięciu powietrza z układu paliwowego w celu poprawy pracy wtryskiwacza. W przypadku wtryskiwaczy piezoelektrycznych, odpowietrzanie jest szczególnie ważne, ponieważ powietrze w układzie może powodować niestabilną pracę wtryskiwacza, co z kolei może mieć wpływ na wydajność silnika. Proces odpowietrzania może być wykonywany za pomocą specjalnego narzędzia, które pozwala na odpowietrzenie poszczególnych wtryskiwaczy, lub poprzez odpowietrzenie całego układu paliwowego.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki