Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Odpowietrzanie wtryskiwaczy CR

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Odpowietrzanie wtryskiwaczy CR

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Odpowietrzanie wtryskiwaczy Common Rail to proces usuwania powietrza z systemu paliwowego w celu zapewnienia jego prawidłowego działania. Powietrze w systemie paliwowym może powodować problemy z odpaleniem silnika, brak mocy oraz inne problemy związane z niskim ciśnieniem paliwa. Aby odpowietrzyć wtryskiwacze Common Rail, należy postępować zgodnie z instrukcją producenta danego pojazdu. Zwykle proces ten polega na otwarciu specjalnej zaworki odpowietrzającej umieszczonej na rurociągu paliwowym, a następnie wypompowaniu powietrza z systemu paliwowego. Po odpowietrzeniu, zawór należy zamknąć i system paliwowy powinien działać prawidłowo.

Zagadnienie, jakim jest ujęte w tytule niniejszego artykułu odpowietrzanie wtryskiwaczy CR, to kwestia mylnie interpretowana przez wiele osób. Eksperci w zakresie diagnostyki oraz naprawy wtrysków Diesla zgodnie twierdzą, że nie ma przypadków, w których odpowietrza się jedynie wtryskiwacze – jest to niemożliwe. Pora zatem na precyzyjne określenie tematyki naszego artykułu – odpowietrza się cały układ Common Rail, a nie same wtryski. Jest to zagadnienie ściśle powiązane z tym, jak odpowietrzyć Diesla po wymianie filtra paliwa, dlatego też zapraszamy Cię do lektury niniejszego opracowania.

Sposoby na odpowietrzenie wtryskiwaczy Common Rail
Odpowietrzanie wtryskiwaczy CR

Czy wiesz, jak odpowietrzyć układ Common Rail?

Aby odpowietrzenie układu Common Rail współpracującego ściśle z silnikiem Diesla było w pełni efektywne i skuteczne, warto odwołać się do zazwyczaj precyzyjnie określonych zaleceń producenta. Zgodnie z tymi wytycznymi serwisant zastosuje metodę odpowietrzania wywołanego testerem diagnostycznym lub sposób polegający na zastosowaniu ręcznej pompki nazywanej także gruszką. Nawet kierowcom zaangażowanym w naprawy drobnych usterek w swoich samochodach zalecamy ze skorzystania z pomocy specjalisty w zakresie odpowietrzania Common Rail, ponieważ jakakolwiek pomyłka czy też niedopatrzenie mogą skutkować powstaniem znacznie poważniejszych i kosztownych w naprawie uszkodzeń. Wtryskiwacze obecne w układzie Common Rail nie mogą pracować, gdy są obciążone awarią mechaniczną, zużyte lub właśnie zapowietrzone. W ostatnim przypadku obecność powietrza identyfikuje się zazwyczaj w całym systemie, dlatego też najczęściej mówi się o tym, ujmując temat całościowo i przedstawiając go jako odpowietrzanie układu Common Rail. W przypadku 1.9 TDI, 1.6 HDI czy też 1.4 TDCi odpowietrzanie CR będzie przebiegało, tak jak już wspomnieliśmy, zgodnie z zaleceniami producenta, z którymi obowiązkowo należy się zapoznać. Wszelkie zaniedbania kierowcy bądź mechanika w tej sytuacji nie popłacają, ponieważ samochód z zapowietrzonym modułem zasilania paliwem Common Rail będzie pracował w bardzo uciążliwy, a przy tym niebezpieczny sposób. Wtryski oraz pozostałe komponenty CR należy sprawdzić pod kątem obecności w układzie powietrza w sytuacjach, gdy pojazd nie chce odpalić, a także, gdy jego praca po rozgrzaniu jednostki napędowej jest nierówna, pełna szarpnięć i pozbawiona mocy. W najgorszych i przy tym stwarzających największe zagrożenie przypadkach samochód będzie po prostu gasł podczas jazdy. Objawy te mogą wskazywać na liczne uszkodzenia układu Common Rail, nie tylko na jego zapowietrzenie; z tego względu zatem należy jego elementy poddać wnikliwej diagnostyce bazującej na specjalistycznych, specjalnie przeznaczonych do tego narzędziach. Jeżeli konieczne będzie odpowietrzanie pompy CR, a co za tym idzie – całego układu – zleć to fachowcom, aby nie płacić ponownie za źle wykonaną usługę. Wydawało Ci się, że zapowietrzenie układu Common Rail to sprawa, którą można zbagatelizować? Nic bardziej mylnego! Poniżej postanowiliśmy pokrótce opisać skutki jazdy z zapowietrzonym układem CR.

Odpowietrzanie wtrysków czy odpowietrzanie całego układu Common Rail - co należy zrobić?
Czy wiesz, jak odpowietrzyć układ Common Rail?


Skutki zaniedbań w zakresie odpowietrzania Common Rail

Problemy takie, jak zawieszający się wtryskiwacz lub czy też zablokowany wtryskiwacz Delphi lub Bosch w zamkniętej bądź otwartej pozycji prędzej czy później zaprowadzą Cię do serwisu, w którym po diagnostyce zostanie przeprowadzona naprawa, regeneracja czy też wymiana wtryskiwaczy Common Rail. Równie stanowczo powinieneś zareagować na objawy zapowietrzonych wtryskiwaczy, a raczej zapowietrzonego układu CR. Ta pozostawiona bez reakcji przypadłość dość typowa dla Common Rail może okazać się opłakana w skutkach, a koszt napraw rozległych awarii wtórnych z pewnością przewyższy, niekiedy nawet kilkukrotnie, cenę, jaką należy zapłacić za nieskomplikowaną usługę odpowietrzania CR. Odpowietrzanie układu paliwowego CDI, TDI, TDCi czy HDI musi zostać przeprowadzone, gdyż w przeciwnym razie uszkodzeniu ulegnie nie tylko pompa wysokiego ciśnienia, ale także wtryskiwacze, które przecież w układzie Common Rail standardowo podlegają regeneracji lub wymianie w komplecie, koszty zatem mnożą się w zatrważającym tempie. Troska o wszystkie podzespoły pojazdu, w tym o układ zasilania paliwem Common Rail, z pewnością zaowocuje sporymi oszczędnościami, a także poczuciem bezpieczeństwa i satysfakcji z jazdy zadbanym Dieslem.

Niewłaściwie przeprowadzone lub pominięte odpowietrzanie Common Rail - skutki
Skutki zaniedbań w zakresie odpowietrzania Common Rail

Udostępnij wpis

Komentarze

Maciek

Wystawiono Rok temu

Odpowietrzanie wtryskiwaczy CR (Common Rail) jest procesem polegającym na usunięciu powietrza z układu wtryskowego, które może przedostać się do układu podczas procesu montażu lub naprawy. Jeśli powietrze znajduje się w układzie, może to prowadzić do nieprawidłowego działania wtryskiwaczy, a w konsekwencji do zwiększenia zużycia paliwa, zwiększenia emisji szkodliwych substancji oraz zmniejszenia mocy silnika. Aby odpowietrzyć wtryskiwacze CR, należy zlokalizować zawór odpowietrzający, który znajduje się na przewodzie między pompą a wtryskiwaczami. Następnie należy odkręcić zawór i pozwolić powietrzu wydostać się z układu. Następnie trzeba zamknąć zawór i odpalić silnik, aby sprawdzić czy powietrze nie dostaje się ponownie do układu.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki