25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

Zawieszający się wtryskiwacz

Autor: Wiktor Janowski
Czas przeczytania tekstu: 1 minuta
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.78

Zawieszający się wtryskiwacz jest zmorą wielu kierowców. Czym jednak jest ten typ awarii i jak sobie z nim radzić? Prawidłowo funkcjonujący wtryskiwacz zabezpieczony jest iglicą zamykającą w dolnej jego części. W momencie podawania porcji paliwa do silnika elektromagnes znajdujący się w górnej części wtryskiwacza podnosi zaworek przelewowy powodując zmianę ciśnienia, podniesienie się iglicy i trafienie paliwa do komory spalania. Wyróżnia się dwa rodzaje zawieszenia wtryskiwacza. Pierwszy z nich to sytuacja, w której wtryskiwacz zatnie się w pozycji otwartej.
W wyniku zanieczyszczeń różnego rodzaju cząstkami stałymi obecnymi np. w paliwach niskiej jakości zablokowany wtryskiwacz Delphi, Bosch w pozycji otwartej cały czas podaje paliwo do komory spalania. W takim wypadku mówimy o tzw. lejącym wtryskiwaczu. Początkowo efekty tej usterki mogą okazać się dla kierowcy miłym zaskoczeniem – większa ilość spalanego paliwa wpływa na poprawę osiągów samochodu. Nie należy jednak ignorować tego problemu, ponieważ może on prowadzić do poważnego uszkodzenia silnika. Drugim rodzajem tego typu awarii jest zawieszenie się wtryskiwacza w pozycji zamkniętej. W tej sytuacji wtryskiwacz w ogóle nie podaje paliwa do silnika.

 

Wtryskiwacz Bosch po regeneracji
Zawieszający się wtryskiwacz

 


Uszkodzony wtrysk – objawy i regeneracja

Na szczęście uszkodzony wtryskiwacz daje dość dużo objawów, dzięki którym łatwo możemy rozpoznać awarię. Kopcenie, nierówna praca silnika, paląca się kontrolka silnika – to tylko niektóre z nich. Jednym z częstych objawów tego typu usterki jest również charakterystyczne klekotanie wtryskiwaczy. Wszystkie te przesłanki oznaczają, że wtrysk jest mocno zanieczyszczony i niezbędna jest jego regeneracja. Najlepszym sposobem na to jak odwiesić wtryskiwacz jest skorzystanie z usług profesjonalnego serwisu. Daje nam to gwarancję fachowej pomocy zapewniającej trwałe rezultaty.

 

Regeneracja uszkodzonego wtryskiwacza
Uszkodzony wtrysk – objawy i regeneracja

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO