Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Zawieszający się wtryskiwacz

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Zawieszony wtrysk Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Wtryskiwacz, który się zawiesza, może powodować problemy z działaniem silnika. Zawieszenie się wtryskiwacza może być spowodowane przez wiele różnych czynników, takich jak zanieczyszczenia, zużycie, uszkodzenia elektryczne lub mechaniczne, problemy z paliwem lub niedobór smaru. Prawidłowo funkcjonujący wtryskiwacz zabezpieczony jest iglicą zamykającą w dolnej jego części. W momencie podawania porcji paliwa do silnika elektromagnes znajdujący się w górnej części wtryskiwacza podnosi zaworek przelewowy powodując zmianę ciśnienia, podniesienie się iglicy i trafienie paliwa do komory spalania. Wyróżnia się dwa rodzaje zawieszenia wtryskiwacza. Pierwszy z nich to sytuacja, w której wtryskiwacz zatnie się w pozycji otwartej. W wyniku zanieczyszczeń różnego rodzaju cząstkami stałymi obecnymi np. w paliwach niskiej jakości zablokowany wtryskiwacz Delphi, Bosch w pozycji otwartej cały czas podaje paliwo do komory spalania. W takim wypadku mówimy o tzw. lejącym wtryskiwaczu. Początkowo efekty tej usterki mogą okazać się dla kierowcy miłym zaskoczeniem – większa ilość spalanego paliwa wpływa na poprawę osiągów samochodu. Nie należy jednak ignorować tego problemu, ponieważ może on prowadzić do poważnego uszkodzenia silnika. Drugim rodzajem tego typu awarii jest zawieszenie się wtryskiwacza w pozycji zamkniętej. W tej sytuacji wtryskiwacz w ogóle nie podaje paliwa do silnika.

Wtryskiwacz Bosch po regeneracji
Zawieszający się wtryskiwacz


Uszkodzony wtrysk – objawy i regeneracja

Na szczęście uszkodzony wtryskiwacz daje dość dużo objawów, dzięki którym łatwo możemy rozpoznać awarię. Kopcenie, nierówna praca silnika, paląca się kontrolka silnika – to tylko niektóre z nich. Jednym z częstych objawów tego typu usterki jest również charakterystyczne klekotanie wtryskiwaczy. Wszystkie te przesłanki oznaczają, że wtrysk jest mocno zanieczyszczony i niezbędna jest jego regeneracja. Najlepszym sposobem na to jak odwiesić wtryskiwacz jest skorzystanie z usług profesjonalnego serwisu. Daje nam to gwarancję fachowej pomocy zapewniającej trwałe rezultaty.

Regeneracja uszkodzonego wtryskiwacza
Uszkodzony wtrysk – objawy i regeneracja
Udostępnij wpis

Komentarze

Czesio

Wystawiono Rok temu

Zawieszający się wtryskiwacz to problem, który polega na tym, że wtryskiwacz nie jest w stanie prawidłowo otworzyć się lub zamknąć, co powoduje, że paliwo przestaje być wprowadzane do komory spalania lub jest wprowadzane w nadmiernej ilości. Jest to spowodowane przez zanieczyszczenia w wtryskiwaczu lub nieprawidłowym działaniem mechanicznym wtryskiwacza. Zawieszający się wtryskiwacz może powodować: • brak mocy silnika • niestabilną pracę silnika • szybsze spalanie • wzrost emisji spalin Aby rozwiązać problem z zawieszającym się wtryskiwaczem, należy skonsultować się z mechanikiem lub serwisem samochodowym. Mogą oni przeprowadzić diagnostykę, aby określić przyczynę problemu i zalecić odpowiednie rozwiązanie, takie jak czyszczenie lub naprawa wtryskiwacza. W niektórych przypadkach, wymiana wtryskiwacza może być konieczna. Warto pamiętać, że ważne jest regularne konserwacja i czyszczenie wtryskiwaczy, aby zapobiec problemom z ich działaniem.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki