Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Lejący wtrysk Common Rail – objawy. Różne sposoby na lejące wtryski

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Przyczyny lejących wtrysków

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Dobrym sposobem na lejące wtryski jest ich regeneracja - na zdjęciu wtryski po regeneracji
Lejący wtrysk Common Rail - objawy. Różne sposoby na lejące wtryski

Lejący wtrysk to potoczne określenie sytuacji, w której doszło do:

  • zawieszenia wtrysku w pozycji otwartej, której towarzyszy niekontrolowany, nadmiarowy wyciek paliwa;
  • nieszczelności (przez uszkodzenie, zużycie lub niedostateczne dokręcenie podzespołów) wtrysku.

Lejące wtryski to sytuacja zagrażająca uszkodzeniem pozostałych części - filtra DPF, dwumasy i całego silnika. Jedynym skutecznym sposobem na lejące wtryski jest poddanie ich regeneracji lub wymianie na nowe.

Awarie w obrębie układu wtrysku budzą poważne obawy zwłaszcza wśród użytkowników samochodów z jednostką napędową projektu Rudolfa Diesla. Wielu z nas postrzega konieczność regeneracji bądź naprawy wtryskiwaczy CR jako wysoki koszt, którego nie da się uniknąć. W rzeczy samej, naprawa, regeneracja bądź wymiana wtryskiwaczy Common Rail jest konieczna, gdyż stanowcze „NIE” jest jedyną słuszną odpowiedzią na pytanie, czy można jeździć z uszkodzonym wtryskiem. Szczęśliwie wraz z biegiem czasu wzrasta nasza kultura użytkowania pojazdów i przekonujemy się, że właściwa konserwacja oraz rozsądne użytkowanie pojazdu pozwalają zaoszczędzić o wiele więcej, niż naprawy w wątpliwej klasy warsztatach i garażach. W artykule wskażemy Ci, jakie objawy daje lejący wtrysk Common Rail oraz jaki jest najlepszy sposób na lejące wtryski.

Po stwierdzeniu dużych dawek przelewowych wtryskiwacza (na zdjęciu) został on wysłany do regeneracji
Duże dawki przelewowe - co to oznacza?

1. Common Rail w codziennym użytkowaniu – jak działa układ?

Regułą, według której działa system common rail, jest dostarczanie jednakowych dawek paliwa do każdego z wtryskiwaczy. Jest to możliwe właśnie dzięki common rail, czyli wspólnej szynie, która stanowi zbiornik oleju napędowego i ma bezpośrednie połączenia z wtryskami. Przekazywanie oleju napędowego do silnika dzięki systemowi CR odbywa się pod dużym ciśnieniem (rzędu około 2000 bar) oraz z dostosowaniem dawki paliwa do bieżącego etapu pracy jednostki napędowej. Jeśli w układzie CR wszystko działa zgodnie ze swoim przeznaczeniem, proces ten przebiega szybko, paliwo jest dawkowane w sposób umożliwiający maksymalną oszczędność, a silnik wykazuje wysokie osiągi. Co dzieje się w sytuacji, gdy okopcone wtryski albo lejące wtryskiwacze paliwa pracują w układzie Common Rail w niewłaściwy sposób? Eksperci w zakresie diagnostyki i naprawy wtrysków oleju napędowego zgodnie twierdzą, że brak reakcji na awarię wtryskiwaczy Common Rail to zguba nie tylko dla układu CR, ale także dla zaworu EGR, turbo oraz silnika. Dość często występujący problem – lejące wtryski i objawy w 1.9 tdi oraz w innych silnikach uzupełnionych działaniem systemu CR to zmora wielu właścicieli diesli.

Poprawne działanie układu Common Rail możliwe jest tylko przy sprawnych wtryskiwaczach
Common Rail w codziennym użytkowaniu - jak działa układ?

2. Nieprawidłowości w działaniu – jak pracuje lejący wtrysk Common Rail?

Objawy zabrudzonych wtryskiwaczy stanowią wyraźny sygnał dla użytkownika pojazdu, że w silniku spalanie zachodzi w inny niż norma, nieprawidłowy sposób. W przypadku, gdy do wtryskiwaczy dostaną się zanieczyszczenia, cząstki ciał stałych albo pyły, olej napędowy znajduje nieszczelność i ujście do silnika, gdzie źle wpływa na zdolności smarne oleju silnikowego, doprowadzając do ich zanikania. Jeśli klient udaje się do serwisu z zatartym silnikiem czy uszkodzoną turbosprężarką, mechanicy często identyfikują przyczynę w postaci zabrudzonych wtryskiwaczy Common Rail, które nie zostały w odpowiednim momencie poddane czyszczeniu lub wymianie. Wtryskiwacz, który uległ zanieczyszczeniu, osłabia funkcjonowanie układu Common Rail, gdyż wszelkie nieprawidłowości w krótkim czasie znajdą przełożenie na każdy z wtrysków, gdyż w układzie Common Rail stosuje się wspólną listwę akumulującą i dostarczającą paliwo do wtryskiwaczy. Zanieczyszczony olej napędowy to jedno z najpoważniejszych zagrożeń, gdyż z listwy dostaje się do każdego wtrysku, powodując nagromadzenie osadów i nagarów, a także erozję poszczególnych elementów w układzie. Aby temu zapobiec, należy skierować się do serwisu, którego pracownicy posiadają wiedzę na temat tego, jak sprawdzić wtryski benzyny i diesla, a także jak wyczyścić końcówki wtryskiwaczy Common Rail. Jeśli interesuje Cię majsterkowanie przy samochodzie, możesz oczywiście korzystać ze źródeł, w których krok po kroku opisano, jak sprawdzić wtryski domowym sposobem, jednak pamiętaj, że wykonywany we własnym garażu prosty test przelewowy może jedynie wskazać niesprawne wtryskiwacze bez ujawniania obrazu oraz przyczyn awarii. Diagnostyka wtryskiwaczy przeprowadzona w pracowni wykaże, co odpowiada za objawy lejącego wtrysku Common Rail oraz za stukanie wtryskiwaczy Common Rail, będzie stanowić także punkt wyjściowy do czyszczenia wtryskiwaczy Common Rail oraz wymiany bądź regeneracji wtrysków.

Lejący wtrysk Common Rail działa nieprawidłowo i konieczna jest regeneracja
Nieprawidłowości w działaniu - jak pracuje lejący wtrysk Common Rail

3. Lejące wtryskiwacze CR – objawy, na które warto zwrócić uwagę

Kierowcy, którzy często korzystają z jednego pojazdu, w mig wyłapują wszelkie nieprawidłowości w jego działaniu. Właściciele samochodów wyposażonych w zasilający olejem napędowym silnik system Common Rail mogą zaobserwować szereg oznak, które wskazują na problemy z układem wtrysku. Zwróć uwagę na pracę jednostki napędowej, jakość spalin oraz na zapotrzebowanie pojazdu na olej napędowy i silnikowy, a także nie lekceważ migających na desce rozdzielczej kontrolek. Silnik Diesla często jest kojarzony z charakterystycznym dźwiękiem oraz równą pracą, więc gdy jego odgłosy przerywa stukanie wtryskiwaczy, należy szybko kierować się do serwisu. Inne objawy wskazujące na zabrudzenie wtrysków to przerywana praca silnika oraz problemy z rozruchem zarówno przed, jak i po rozgrzaniu jednostki napędowej. Wskutek uszkodzeń wtrysków możesz mieć także problemy z podtrzymaniem pracy silnika na biegu jałowym, gdyż samochód po prostu gaśnie. Uszkodzone zanieczyszczeniami wtryskiwacze Common Rail doprowadzają do nieszczelności, przez które dochodzi do spalania oleju silnikowego, na co jednoznacznie wskazuje dym o barwie niebieskiej lub białej unoszący się zwłaszcza podczas przyspieszania samochodem. Czarny dym to sygnał, że spalane są sadze, a silnikowi brakuje powietrza i działa nieprawidłowo. Posiadając w samochodzie wtryskiwacze Common Rail, zwracaj również uwagę na poziom oleju. Jeśli ze zbiornika paliwa szybciej ubywa oleju napędowego, a z kolei w zbiorniku oleju silnikowego cieczy jest coraz więcej, to także znak, że zabrudzone wtryskiwacze CR działają nie tak, jak powinny.

Po wystąpieniu objawów, lejące wtryski wysłano do pracowni na regenerację
Lejące wtryskiwacze CR - objawy, na które warto zwrócić uwagę


Układ Common Rail wymaga stuprocentowej sprawności

Każde zanieczyszczenie, jakie może przedostać się do układu Common Rail, powoduje pogorszenie jego funkcjonalności. Dlatego też oprócz praktycznych wskazówek dotyczących częstej wymiany oleju, stosowania środków do czyszczenia wtryskiwaczy oraz korzystania ze stacji paliw oferujących paliwo dobrej jakości, warto zwrócić uwagę na warunki panujące w serwisie, do którego oddasz wtryskiwacze do regeneracji lub wymiany. Możesz znaleźć wiele porad na temat tego, jak sprawdzić wtryski domowym sposobem, lecz jest to zbyt zaawansowana struktura, by móc ją samodzielnie naprawić. Co ważne, regeneracja i czyszczenie wtryskiwaczy Common Rail muszą odbywać się w warunkach nieskazitelnej czystości i z zastosowaniem nowoczesnych maszyn, gdyż wszelkie nieprawidłowości w zakresie naprawy wtryskiwaczy mogą sprawić, że regeneracja i czyszczenie wtrysków przyniosły zmianę jedynie w kwestii zasobności naszego portfela.

Stuprocentowa sprawność zapewnia wtryskiwaczom i układowi Common Rail poprawne działanie
Układ Common Rail wymaga stuprocentowej sprawności
Udostępnij wpis

Komentarze

Bożydar

Wystawiono Rok temu

Lejący wtrysk Common Rail jest to sytuacja, w której wtrysk paliwa jest nieprecyzyjny i przepływa przez wtrysk w większej ilości niż jest to potrzebne do prawidłowej pracy silnika. Objawy lejącego wtrysku Common Rail to: 1. Spadek mocy silnika 2. Zwiększone zużycie paliwa 3. Zwiększone emisje spalin 4. Dymienie silnika 5. Nierówna praca silnika Lejący wtrysk Common Rail jest to sytuacja, w której wtrysk paliwa jest nieprecyzyjny i przepływa przez wtrysk w większej ilości niż jest to potrzebne do prawidłowej pracy silnika. Objawy lejącego wtrysku Common Rail to: 1. Spadek mocy silnika 2. Zwiększone zużycie paliwa 3. Zwiększone emisje spalin 4. Dymienie silnika 5. Nierówna praca silnika

Czy ta opinia była pomocna?

Piećka

Wystawiono 4 lata temu

czy wtryski common rail można niezregenerować poprostu nieda sie zrobić czy jednak da sie wszystkie zregenerować tylko kwestia ceny?

Czy ta opinia była pomocna?

Jarek

Wystawiono 4 lata temu

Cieszy mnie, że wtryskiwacze też można regenerować, a nie od razu wymieniać na nowe. Super sprawa, gdy coś zaczęłoby się dziać.

Czy ta opinia była pomocna?

Napaliłem bo Zaparte

Wystawiono 5 lat temu

Lejące wtryski objawy w 1.9 mnie interesują. może nie jak hem, ale jakie lejące wtryski objawy dają?

Czy ta opinia była pomocna?

Grzechu

Wystawiono 5 lat temu

Zastaniawiam się czy mozna jezdzic z uszkodzonym wtryskiem? Jeśli nie, to gdzie można regenerować takie wtryski?

Czy ta opinia była pomocna?

Arno456

Wystawiono 5 lat temu

@nemo24 w niektórych masz zamiast wtrysków, starszą wersję czyli pompowtryskiwacze. Też warto o tym poczytać.

Czy ta opinia była pomocna?

Jagna

Wystawiono 5 lat temu

Chyba zależy od silnika o ile się nie mylę, ale common rail są popularne w wielu modelach

Czy ta opinia była pomocna?

nemo24

Wystawiono 5 lat temu

Czy w każdym aucie znaleźć można takie wtryski?

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki