Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

CZYSZCZENIE WTRYSKIWACZY DIESEL | POMPOWTRYSKIWACZE REGENERACJA

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
CENA Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
CZAS REALIZACJI 24 - 48 godzin
GWARANCJA 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów

Czyszczenie wtryskiwaczy Diesel Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Czyszczenie wtryskiwaczy diesel to proces polegający na usunięciu nagromadzonego brudu, osadów i zanieczyszczeń z wewnętrznych elementów wtryskiwacza, które mogą powodować problemy z jego działaniem. Zwykle wtryskiwacze diesel należy czyścić co około 100 tysięcy kilometrów lub gdy zauważysz problemy z pracą silnika. Istnieją różne metody czyszczenia wtryskiwaczy diesel, w tym metoda ultradźwiękowa, która jest powszechnie stosowana przez specjalistyczne warsztaty. W tej metodzie wtryskiwacze są umieszczane w specjalnym urządzeniu, które wykorzystuje fale ultradźwiękowe, aby rozpuścić zanieczyszczenia z wewnętrznych elementów.

1. Uszkodzenia powstające na skutek zużycia korozyjnego układów paliwowych diesla

Według PN-EN ISO 8044 dotyczącej korozji metalów i stopów „korozja to oddziaływanie fizykochemiczne między metalem i środowiskiem w wyniku którego powstają zmiany we właściwościach metalu we wtryskiwaczach Common Rail i pompowtryskiwaczach, które mogą prowadzić do znacznego pogorszenia pracy wtrysku, pompy wysokiego ciśnienia lub układu, którego są częścią. W wolnym tłumaczeniu korozja to niszczenie warstwy wierzchniej materiału poprzez niekorzystne oddziaływanie otaczającego go środowiska. Na skutek tego niszczenia dochodzi do powstawania ogromnych strat materiałowych i generowania znacznych kosztów naprawy tych podzespołów. Dlatego musimy wykonywać czyszczenie wtryskiwaczy diesel, jeżeli w układzie paliwowym pojawi się woda, która jest głównym źródłem korozji wtrysków. To samo dotyczy się pompowtryskiwaczy, regeneracja jest wtedy jedynym sposobem na odnowienie uszkodzonych części. Biorąc pod uwagę cały układ wtryskowy naprawa pompy wtryskowej wysokiego ciśnienia Common Rail polega na wymianie części, a czasami zdarza się, że zachodzi konieczność wymiany na nową. Ze względu na rdzę wymiana wtrysków piezoelektrycznych uszkodzonych to na ten moment jedyny sposób naprawy silnika Common Rail. Warto, więc dbać o filtry i jakość tankowanego paliwa do naszego samochodu, bo regeneracja wtrysków, a dokładniej jej cena do najniższych nie należy.

Czyszczenie wtryskiwaczy diesel Common Rail

Czyszczenie wtryskiwaczy diesel Common Rail

Czyszczenie wtrysków diesla Common Rail

Czyszczenie wtrysków diesla Common Rail

Zjawisko zużycia korozyjnego jest zjawiskiem odróżniającym się od wyżej wymienionych zjawisk wpływających na degradację elementów układu paliwowego silnika o zapłonie samoczynnym, które w głównej mierze są wywoływane przez występujące w postaci ciał obcych (opiłków) zanieczyszczenia znajdujące się w paliwie. Natomiast zjawisko zużycia korozyjnego powstaje na skutek występowania zbyt dużej ilości wody i siarki w składzie chemicznym paliwa. W przypadku zachowania odpowiednich proporcji wymienionych składników chemicznych możliwość zaistnienia tego zjawiska jest znikoma. Na rysunku 4.6 przedstawiono, przykłady zużycia korozyjnego w elementach aparatury paliwowej układu Common Rail.

Rys. 4.6. Zużycie korozyjne elementów wtryskiwacza Common Rail aparatury paliwowej: a - kanał prowadzący iglicy rozpylacza, b - powierzchnia przylgni zaworu sterującego, c - gniazdo zaworu, d - stopka zaworu

zużycie korozyjne elementów wtryskiwacza Common Rail

Wiadomo również, że skorodowany materiał ma tendencję do odrywania się od rodzimej warstwy materiału. W związku z powyższym odrywające się cząsteczki skorodowanego materiału również przyczyniają się do zanieczyszczenia oleju napędowego, co skutkuje wzrostem tarcia pomiędzy warstwami wierzchnimi wzajemnie współpracujących części. Wiąże się to w dalszej kolejności z występowaniem zjawiska ściernego lub erozyjnego w zależności od wielkości i kształtu powstałych zanieczyszczeń, którego efektem ubocznym jest patologiczne uszkodzenie elementu. Wtrysk Common Rail to i tak najbardziej zawansowana konstrukcja wtryskowa stosowana w samochodach osobowych i ciężarowych, jednak tacy producenci jak Denso, Siemens, Bosch lub Delphi nie mają 100% sposobów na pozbycia się korozji z wtryskiwacza, czy pompy wysokiego ciśnienia, przewodów i szyny CR. Warto wspomnieć, że regeneracji podlegają wtryskiwacze elektromagnetyczne do piezo technologia naprawy dopiero powstaje i w tym przypadku wymiana wtryskiwacza na nowy jest konieczna, bo czyszczenie nie zawsze pomaga. Ta sytuacja dotyczy jest też pompowtryskach.

Pompowtryskiwacze regeneracja na stole probierczym Bosch EPS 815 Cambox

Pompowtryskiwacze regeneracja na stole probierczym Bosch EPS 815 Cambox

czyszczenie pompowtryskiwacza na maszynie Zapp UA2 przed regeneracją i naprawą

czyszczenie pompowtryskiwacza na maszynie Zapp UA2

czyszczenie wtryskiwaczy i pompowtryskiwaczy odbywa się w myjkach ultradźwiękowych firmy Elmasonic

czyszczenie wtryskiwaczy i pompowtryskiwaczy w myjkach ultradźwiękowych


Jak dbać o wtryskiwacze i pompowtryski?

Profilaktyka zapobiegawcza chroniąca przed możliwością wystąpienia zużycia korozyjnego, podobnie jak w pozostałych typach zużycia, dotyczy głównie fachowej, czasowej oraz okresowej obsługi eksploatacyjnej, bowiem na zbyt wysoką zawartość siarki w paliwie właściciel pojazdu nie ma większego wpływu, gdyż jest ona wynikiem nieodpowiedniej jakości paliwa. W tym przypadku jedynym środkiem zapobiegawczym jest tan-kowanie paliwa na sprawdzonych, monitorowanych stacjach paliw o dużej dobowej charakterystyce sprzedaży paliwa, co gwarantuje świeże i dobrej jakości paliwo. Natomiast przed zbyt wysoką zawartością wody degradującą elementy aparatury paliwowej można w pewien sposób się samemu uchronić. Podstawowymi zabiegami w tym zakresie mogą być między innymi:
- dbanie o czasową wymianę filtrów paliwa,
- osuszanie ostojnika wody poprzez opróżnianie w sytuacji, gdy nie jest to robione automatycznie,
- w czasie dłuższego przestoju pozostawianie pojazdu z w pełni zatankowanym zbiornikiem paliwa; sprzyja to wytrącaniu wody z oleju napędowego w zbiorniku paliwa, która z kolei może powodować korodowanie zbiornika, co w konsekwencji doprowadza do zanieczyszczenia paliwa skorodowanymi cząstkami i zwiększenia zawartości wody w paliwie.
- w okresach zimowych stosowanie zimowego paliwa wiążącego wodę i zapobiegającego jej wytrącaniu.
Warto, zatem stosować się do powyżej wymienionych rad dotyczących obsługi pojazdów wyposażonych w silniki wysokoprężne z układami zasilania typu Common Rail i pompowtryskiwaczy, pomp PLD, gdyż jak mówi powiedzenie, „lepiej jest zapobiegać niż leczyć”.
Bosch Diesel Service jest przygotowany do naprawy takich układów wtryskowych i można to zrobić wysyłko. Mieszkasz w mieście Poznaniu, Krakowie, Wrocławiu, Warszawie, Bydgoszczy, Jaworznie, Rzeszowie, Lublinie, Katowicach, Gdańsku, Szczecinie wyślemy po części do Ciebie naszego kuriera - wystarczy zadzwonić.

Udostępnij wpis

Komentarze

Stanley

Wystawiono Rok temu

Czyszczenie wtryskiwaczy diesel i regeneracja wtryskiwaczy diesel to oba procesy, które służą do utrzymania wydajności silników diesel. Czyszczenie wtryskiwaczy polega na usuwaniu brudu, zanieczyszczeń lub zanieczyszczeń, które mogły zgromadzić się na wtryskiwaczach, co negatywnie wpływa na ich wydajność. Można to zrobić za pomocą specjalistycznych rozwiązań czyszczących, czyszczenia ultradźwiękowego lub rozmontowaniem i ręcznym czyszczeniem wtryskiwaczy. Regeneracja wtryskiwaczy diesel, znana również jako remont, polega na naprawie lub wymianie części wtryskiwaczy, które uległy zużyciu lub uszkodzeniu. Może to obejmować wymianę dyszy, zaworu kontrolnego lub całego ciała wtryskiwacza. Jest to bardziej złożony proces niż czyszczenie i zazwyczaj jest wykonywany tylko wtedy, gdy wtryskiwacze osiągnęły końcowy okres użytkowania. Czyszczenie i regeneracja wtryskiwaczy diesel są ważne dla utrzymania wydajności i trwałości silników diesel. Zaleca się skorzystanie z usług specjalisty, gdy chcesz wyczyścić lub zregenerować swoje wtryskiwacze diesel.

Czy ta opinia była pomocna?

Antoni

Wystawiono 4 lata temu

Umówiłem się z wami na serwis, jestem ciekaw czy obejdzie się na czyszczeniu czy konieczna będzie regeneracja wtryskiwaczy, wiem że cena będzie i tak niewygórowana.

Czy ta opinia była pomocna?

Derkan

Wystawiono 5 lat temu

Dobry artykuł, bardzo wszystko jasno i zwięźle napisane!

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki