Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Odpowietrzanie pompy CR

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 1000 dostępnych pomp Common Rail
Cena Gotowe pompy Common Rail - od 350 zł
Regeneracja pomp Common Rail - 285 zł (netto) + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Pompa Common Rail Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Pompa Common Rail w silniku diesla może wymagać odpowietrzenia w przypadku, gdy z systemu paliwowego został odprowadzony cały płyn lub gdy pojawiła się jakaś awaria, która doprowadziła do powietrza w układzie paliwowym. Odpowietrzenie pompy Common Rail może pomóc w usunięciu powietrza z układu i przywróceniu prawidłowego funkcjonowania silnika. Bardzo często sformułowane w ogólny sposób pytanie o to, jak odpowietrzyć Diesla Common Rail, można z zachowaniem pełnej poprawności zawęzić właśnie do odpowietrzania samej pompy CR. Należy pamiętać, że nieodpowiednie odpowietrzenie pompy Common Rail lub niewłaściwe ustawienie zaworków odpowietrzających może doprowadzić do poważniejszych problemów z układem paliwowym i silnikiem. W związku z tym zawsze zaleca się skonsultować z mechanikiem lub specjalistą od układów paliwowych przed podjęciem jakichkolwiek działań.

Metody odpowietrzania pompy Common Rail
Odpowietrzanie pompy CR

1. Pompa Common Rail – przyczyny i objawy zapowietrzenia

Pytanie o to, jak odpowietrzyć układ paliwowy (benzyna, diesel), zazwyczaj rodzi się w obliczu sytuacji, w której kierowca dopuścił się jazdy na oparach i paliwa po prostu zabrakło. Jest to pytanie w pełni uzasadnione, ponieważ pompa Common Rail w okolicznościach braku oleju napędowego, zasysa powietrze, co w rezultacie prowadzi do jej zapowietrzenia. Inną przyczynę tej dość nieciekawej dla użytkowników Diesli sytuacji jest wystąpienie jakichkolwiek nieszczelności w układzie paliwowym. Za ową nieszczelność CR może odpowiadać na przykład zużyty i odgięty o-ring na przewodzie paliwowym. Takim samym efektem będzie skutkować niewłaściwy dobór o-ringów do elementu, który mają za zadanie uszczelniać. Warto wiedzieć, że w każdym modelu samochodu, w tym w przykładowym Mondeo MK4 odpowietrzanie układu paliwowego i pompy CR jest koniecznością po demontażu filtra paliwa. Mechanika, który podejmuje się demontażu owego elementu filtracyjnego, obowiązuje wiedza oraz umiejętności praktyczne w zakresie tego, jak odpowietrzyć Diesla po wymianie filtra paliwa, jesteśmy jednak przekonani, że każdy dobry mechanik samochodowy znakomicie sobie z tym poradzi. Wymienione przez nas przyczyny zapowietrzenia pompy Common Rail nie zawsze są uzależnione od działań kierowcy, jednakże to właśnie od jego reakcji i decyzji na występowanie objawów zapowietrzenia w układzie paliwowym zależą dalsze losy całego modułu CR, a nawet jednostki napędowej. Zanim zadamy sobie pytanie o to, jak odpowietrzyć układ paliwowy Mercedes W203, jak odpowietrzyć układ paliwowy Opel Astra J lub układ paliwa z jakiegokolwiek innego pojazdu, warto dysponować umiejętnością rozpoznawania objawów, które definitywnie będą świadczyć o problemach z układem dostarczania oleju napędowego. Pojazd z zapowietrzonym układem paliwowym, a więc z zapowietrzoną pompą Common Rail, z pewnością będzie wykazywał problemy z uruchomieniem silnika. Cechę tę przypiszemy pojazdom na postoju, co natomiast z samochodami, które są w trakcie użytkowania z zapowietrzeniem pompy CR? Ich praca będzie odznaczać się licznymi szarpnięciami silnika, przerywaniem jego pracy i gaśnięciem, a finalnie – zakończeniem pracy jednostki napędowej bez możliwości ponownego odpalenia. Zazwyczaj można tego uniknąć w naprawdę prosty sposób – nie dopuszczając do użytkowania niezatankowanego pojazdu, w którym w baku widać już dno. Warto troszczyć się o to, by w układzie paliwowym Common Rail nie dopuścić do zapowietrzenia, ponieważ jest to nieuchronny początek problemów z uszkodzoną wtórnie pompą wysokiego ciśnienia oraz wtryskiwaczami.

Objawy i przyczyny zapowietrzonej pompy Common Rail
Pompa Common Rail - przyczyny i objawy zapowietrzenia


Skuteczne metody na odpowietrzenie pompy Common Rail

Warto mieć na uwadze, że działanie naprawcze, które zasygnalizowaliśmy w nagłówku niniejszego artykułu, będzie nieco różnić się sposobem realizacji w zależności od cech układów paliwowych w danych modelach samochodów. Oznacza to, że odpowietrzanie Common Rail Mercedes może nieznacznie różnić się wskazówkami od szczegółowych wytycznych, jakie eksperci formułują, by efektywnie przeprowadzić odpowietrzanie Common Rail BMW. Sukces wyrażający się w zastosowaniu odpowiedniej metody ma swój początek w określeniu, jaki typ pompy Common Rail pracuje w Twoim pojeździe, co w najbardziej rzetelny sposób ustali doświadczony mechanik samochodowy. Jeśli mamy do czynienia z układem paliwowym z pompką elektryczną, jego odpowietrzanie przeprowadzić można z użyciem komputera diagnostycznego i oprogramowania przeznaczonego do określonego pojazdu. Po podpięciu komputera mechanik ma możliwość wywołać odpowietrzenie układu paliwowego, dzięki czemu problem, jakim jest zapowietrzona pompa Common Rail, po prostu znika, bez konieczności dodatkowej ingerencji chociażby w sterowniki w pojeździe. Nieco inaczej, a przy okazji mniej optymistycznie, przedstawia się sposób usunięcia powietrza z układów paliwowych z pompką wstępną zainstalowaną na pompie wysokiego ciśnienia. W tej sytuacji mechanik jest zobowiązany do zastosowania pompki ręcznej określanej potocznie jako gruszka. Zazwyczaj stanowi ona wyposażenie samochodu z rzeczonym układem, jednakże nie jest to regułą, co weryfikuje na przykład odpowietrzanie Common Rail – Mercedes. Podjęcia dodatkowych kroków wymaga między innymi odpowietrzanie 2.7 CDI – jednostki napędowej charakterystycznej dla samochodów niemieckiej produkcji z trzyramienną gwiazdką w logo. W określonych modelach Mercedesa wspomniana gruszka, czyli ręczna pompka służąca do odpowietrzania układu Common Rail, nie stanowi niestety elementu wyposażenia, dlatego też należy w tych pojazdach dokonać tymczasowej instalacji pompki w układzie. Bez jej zastosowania odpowietrzenie pompy Common Rail, a co za tym idzie – dalsze niezakłócone użytkowanie pojazdu – nie jest możliwe.

Sposoby na to, jak skutecznie odpowietrzyć układ Common Rail
Skuteczne metody na odpowietrzenie pompy Common Rail

Udostępnij wpis

Komentarze

Adam

Wystawiono Rok temu

Aby odpowietrzyć pompę CR, należy postępować zgodnie z poniższymi krokami: Sprawdzić poziom oleju w silniku i uzupełnić go, jeśli to konieczne. Ustawić pojazd na poziomym terenie. Odkręcić korek zbiornika oleju w pompie CR. Włączyć silnik i pozwolić mu pracować na wolnych obrotach przez kilka minut. W międzyczasie zamknąć i otworzyć zawór regulacyjny na zbiorniku oleju. Poczekać aż olej zacznie wydobywać się z korka zbiornika, oznacza to iż wszystkie powietrze zostało usunięte z układu. Zatkać korek zbiornika oleju i ustawić pojazd na poziomym terenie. Sprawdzić poziom oleju w układzie i uzupełnić go, jeśli to konieczne. Jeśli po tych krokach poziom oleju w układzie jest prawidłowy, a pompa nadal nie działa prawidłowo, należy skontaktować się z mechanikiem.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki