25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

Niepokojący objaw: Uciekająca kompresja spod wtryskiwacza

Autor: Anna Skalna
Czas przeczytania tekstu: 3 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.97

O jakich usterkach świadczy uciekająca kompresja spod wtryskiwacza i co powinniśmy zrobić, gdy ten problem zostanie zdiagnozowany w układzie wtryskowym naszego pojazdu? Wskazówki, których udzielimy w zakresie użytkowania samochodów z układem Common Rail, odnoszą się w jednoznaczny sposób do tego, czy można jeździć z uszkodzonym wtryskiem. Uciekająca kompresja to dość częsty problem, z którym borykają się liczni użytkownicy Diesli z systemem wtryskowym Common Rail. Sprawdź, co zrobić, gdy wystąpi tego typu awaria wtrysku oraz jak uchronić się przed jej negatywnymi skutkami.

 

O czym świadczy uciekanie kompresji spod wtrysku?
Niepokojący objaw: Uciekająca kompresja spod wtryskiwacza

 


Brak kompresji pod wtryskiem | Dmucha spod wtryskiwacza

Uciekająca kompresja spod wtrysku to jedna z przyczyn tego, że zaczynamy szukać informacji, ile kosztuje regeneracja wtryskiwaczy oraz czy to, co nas spotkało, to właśnie objawy zabrudzonych wtryskiwaczy lub wtrysków uszkodzonych mechanicznie. Na brak kompresji pod wtryskiem Common Rail może wpływać zanieczyszczone bądź nieszczelne gniazdo wtryskiwacza, a także zużyta lub niewłaściwie dobrana podkładka pod wtryskiem. Objawy dotyczące uciekającej kompresji spod wtrysku to między innymi odczuwalny w pojeździe zapach spalin, a także przechodzenie pojazdu w tryb awaryjny, co uniemożliwia jego normalne użytkowanie. Przedostające się do kabiny spaliny spod wtrysku powinny skłonić nas do przeprowadzenia diagnostyki układu Common Rail w pojeździe. Wtryskiwacze mogą ucierpieć wskutek innych awarii mechanicznych, a wśród oznak postępujących usterek wymienia się najczęściej stukanie wtryskiwaczy Common Rail, klekotanie wtryskiwaczy lub cykanie wtryskiwaczy. Diesel bywa kojarzony z wysokimi cenami napraw, jednakże dementujemy te opinie, udostępniając Klientom naszego serwisu niedrogą, lecz w pełni skuteczną usługę regeneracji wtrysków CR. Trafna, przeprowadzona na specjalistycznych urządzeniach diagnoza wtryskiwaczy pozwala stwierdzić, dlaczego wtryskiwacz przelewa oraz znaleźć przyczynę, przez którą problem stanowi między innymi głośna praca wtryskiwaczy Diesel. Kwestia tego, jak uszczelnić gniazdo wtryskiwacza jest ważna w kontekście wspomnianej już przez nas uciekającej kompresji spod wtrysku. W kontekście przedmuchów sprawdzona musi zostać dokładnie także podkładka pod wtryskiem. Objawy to jedno, ich sprawdzenie musi bazować na rzetelnej i wnikliwej diagnostyce, która jest dostępna w naszej autoryzowanej pracowni.

 

Przedmuchy i brak kompresji - wtryskiwacze Common Rail
Brak kompresji pod wtryskiem | Dmucha spod wtryskiwacza

 


Co czeka wtryskiwacze Common Rail w autoryzowanej pracowni

Wtryski dostarczane przez Klientów do ASO Bosch Service Pawlik są kierowane do specjalistycznych pracowni, gdzie przeprowadza się ich czyszczenie, rozbiórkę, diagnostykę oraz regenerację, a także testy, których pozytywne wyniki decydują o sukcesie w realizacji procedury. Jeśli chcesz zapytać, ile trwa regeneracja wtryskiwaczy, spieszymy z odpowiedzią. Aby zregenerować wtryskiwacze Common Rail z zachowaniem zaleceń producenta, potrzebujemy zaledwie jednego dnia. Regeneracja wtrysków to opcja znacznie lepsza od zakupu niesprawdzonych, używanych wtryskiwaczy. Jeśli będą one złej jakości, możemy spotkać się z objawem, jakim są stuki po wymianie wtryskiwaczy lub też z sytuacją, w której auto po wymianie wtryskiwaczy kopci na czarno. Od nas Klient otrzymuje wtryski wraz z dwuletnią gwarancją, co więcej wtryskiwacze mają przywrócone fabryczne parametry. Doskonale wiemy, jak sprawdzić, który wtrysk stuka, jak odwiesić wtryskiwacz oraz co zrobić, gdy jeden wtrysk przelewa. Jako specjaliści w dziedzinie regeneracji wtrysków Common Rail usuwamy problemy z wtryskami oraz przyczyny awarii, a dodatkowo służymy fachową poradą w zakresie doboru wtryskiwaczy oraz użytkowania samochodu z układem wtryskowym CR.

 

Działania podejmowane w ramach regeneracji wtryskiwaczy CR w ASO Bosch Service Pawlik
Co czeka wtryskiwacze Common Rail w autoryzowanej pracowni

Komentarze

Eliza 2021-04-26 14:22:32

W moim przypadku spadek kompresji był spowodowany nieszczelnym gniazdem wtryskiwacza. Diagnostyka w serwisie pomogła znaleźć problem i go szybko wyeliminować. Pozdrawiam Panów mechaników ;)

Wojtek 2020-11-05 10:38:53

Nieszczelność wtryskiwacza taką diagnozę usłyszałem od mechanika, szybko oddałem wtryskiwacze wszystkie do sprawdzenia, okazało się że do wymiany jest gniazdo zaworu i końcówka. Bardzo sprawna ocena wtryskiwacza, dokładnie pod mikroskopem, szybka usługa i wtryski były gotowe w 1 dzień. Super sprawa.

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO