Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Nie zakodowane wtryskiwacze – objawy

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Objawy niezakodowanych wtryskiwaczy

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Niezakodowane wtryskiwacze to wtryskiwacze, które nie zostały odpowiednio zsynchronizowane z układem sterowania silnikiem, co może prowadzić do różnych problemów z pracą jednostki napędowej. Poniżej zostaną przedstawione objawy, które wskazują na ich nieprawidłowe działanie:

- nierówna praca silnika, wibracje i niestabilność obrotów,
- zwiększone zużycie paliwa,
- spadek mocy jednostki napędowej,
- wydobywanie się ciemnego dymu z rury wydechowej,
- trudności w rozruchu silnika.

Nie zakodowane wtryskiwacze - objawy
Nie zakodowane wtryskiwacze - objawy

Po regeneracji podzespołu obowiązkowe jest ponowne kodowanie wtryskiwaczy, by uniknąć niepokojących objawów, dlatego warto o tym pamiętać. 

Rozkodowane wtryski - objawy

Następstwa wymienione powyżej i określane w wypadku niezakodowanych wtryskiwaczy przez objawy, mogą występować w sposób ciągły lub się powtarzać. Część symptomów jest ściśle ze sobą powiązana i tak jest w wypadku podwyższonej emisji substancji powstających w procesie spalania paliwa, która może wiązać się z nagłym zapchaniem poprzez zanieczyszczenia filtra cząstek stałych. Wiele z objawów wskazujących na ostateczny reset wtryskiwaczy podczas naprawy i brak ponownego kodowania może występować jednocześnie. Bagatelizowanie zauważalnych problemów w obrębie układu zasilania może w efekcie prowadzić nawet do zatarcia się silnika. Koszt naprawy tej integralnej części pojazdu to ogromny wydatek. Zwłaszcza w porównaniu do tego, że w wypadku, gdy przeprowadzimy w jednym z autoryzowanych serwisów kodowanie wtryskiwaczy cena jest nieporównywalnie niższa. Czynność ta wykonywana zaraz po regeneracji bądź wymianie wtryskiwaczy powoduje, że wtryskiwacze mogą działać bez zarzutów. To przejawia się nie tylko brakiem nieprzyjemnych objawów, które zdarzają się również podczas wymiany wtryskiwaczy bez kodowania, ale i zyskamy zwiększoną moc silnika i upłynnienie jazdy samochodem. Wzrasta też wydajność, a komfort jazdy jest odczuwalnie wyższy, dlatego warto w wypadku niezakodowanych wtryskiwaczy zgłosić się do specjalistycznej pracowni.

Rozkodowane wtryski - objawy
Rozkodowane wtryski - objawy

Udostępnij wpis

Komentarze

Maciek

Wystawiono Rok temu

Jeśli wtryskiwacze nie zostaną zakodowane prawidłowo, mogą pojawić się różne objawy, takie jak: Niestabilna praca silnika: Nieprawidłowo zakodowane wtryskiwacze mogą prowadzić do niestabilnej pracy silnika, co objawia się niestabilnymi obrotami silnika. Spadek mocy: Nieprawidłowo zakodowane wtryskiwacze mogą prowadzić do spadku mocy silnika, co może być odczuwalne podczas jazdy. Wzrost poziomu emisji spalin: Nieprawidłowo zakodowane wtryskiwacze mogą prowadzić do nieprawidłowego dawkowania paliwa i wzrostu poziomu emisji spalin. Błąd komputera silnika: Nieprawidłowo zakodowane wtryskiwacze mogą prowadzić do błędu w komputerze silnika, co może być sygnalizowane przez kontrolkę na desce rozdzielczej. Niedotarcie paliwa do silnika: Wtryskiwacze nie mogą poprawnie dawkować paliwa, co może prowadzić do niedotarcia paliwa do silnika Jeśli pojawią się takie objawy zaleca się skontaktowanie się z mechanikiem specjalizującym się w wtryskiwaczach, który przeprowadzi odpowiednią diagnostykę i naprawi usterkę.

Czy ta opinia była pomocna?

Leslaw

Wystawiono 3 lata temu

Niezakodowanie wtryskiwaczy po wykonanej regeneracji przez specjaliste w tej dziedzinie jest nieprofesjonalne, dlatego zwracajmy uwage na miejsca, do ktorych sie udajemy, bo to moze nas duzo kosztowac!

Czy ta opinia była pomocna?

Czechu

Wystawiono 3 lata temu

W moim przypadku kodowanie wtryskiwaczy odbyło się zaraz po regeneracji. DLatego wlaśnie warto korzystać z usług sprawdzonych i rzetelnych warsztatów, żeby nie jeździć w te i z powrotem.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki