25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

Nie zakodowane wtryskiwacze – objawy

Autor: Paulina Markowiak
Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.90

Skupimy się na opracowaniu problemu, jakim są, zwłaszcza w wypadku gdy mamy nie zakodowane wtryskiwacze objawy. Zwykle w wypadku elementów wtryskowych ich kody tracą swoją ważność i przydatność w procesie naprawy, co można wyraźnie zauważyć, dlatego skupimy się na przedstawieniu wyraźnych symptomów niezakodowanych wtrysków.

Nie zakodowane wtryskiwacze - objawy
Nie zakodowane wtryskiwacze - objawy

Po zabiegu odnowy konieczne jest ponowne kodowanie wtryskiwaczy, by uniknąć niepokojących objawów, ujawniających się jako:

  • wyraźnie zwiększona emisja cząstek spalin,
  • wyższe zużywanie przez samochód paliwa,
  • przyspieszone blokowanie drożności filtra DPF,
  • zaburzone funkcjonowanie silnika,
  • specyficznie metaliczny dźwięk przy określonych obrotach,
  • wydobywanie się ciemnego dymu z rury wydechowej.

Rozkodowane wtryski - objawy

Następstwa wymienione powyżej i określane w wypadku nie zakodowanych wtryskiwaczy przez objawy, mogą występować w sposób ciągły lub się powtarzać. Część symptomów jest ściśle ze sobą powiązana i tak jest w wypadku podwyższonej emisji substancji powstających w procesie spalania paliwa, która może wiązać się z nagłym zapchaniem poprzez zanieczyszczenia filtra cząstek stałych. Wiele z objawów wskazujących na ostateczny reset wtryskiwaczy podczas naprawy i brak ponownego kodowania może występować jednocześnie. Bagatelizowanie zauważalnych problemów w obrębie układu zasilania może w efekcie prowadzić nawet do zatarcia się silnika. Koszt naprawy tej integralnej części pojazdu to ogromny wydatek. Zwłaszcza w porównaniu do tego, że w wypadku, gdy przeprowadzimy w jednym z autoryzowanych serwisów kodowanie wtryskiwaczy cena jest nieporównywalnie niższa. Czynność ta wykonywana zaraz po regeneracji bądź wymianie wtryskiwaczy powoduje, że wtryskiwacze mogą działać bez zarzutów. To przejawia się nie tylko brakiem nieprzyjemnych objawów, które zdarzają się również podczas wymiany wtryskiwaczy bez kodowania, ale i zyskamy zwiększoną moc silnika i upłynnienie jazdy samochodem. Wzrasta też wydajność, a komfort jazdy jest odczuwalnie wyższy, dlatego warto w wypadku niezakodowanych wtryskiwaczy zgłosić się do specjalistycznej pracowni.

Rozkodowane wtryski - objawy
Rozkodowane wtryski - objawy

Komentarze

Leslaw 2021-08-19 14:19:07

Niezakodowanie wtryskiwaczy po wykonanej regeneracji przez specjaliste w tej dziedzinie jest nieprofesjonalne, dlatego zwracajmy uwage na miejsca, do ktorych sie udajemy, bo to moze nas duzo kosztowac!

Czechu 2021-07-08 12:14:05

W moim przypadku kodowanie wtryskiwaczy odbyło się zaraz po regeneracji. DLatego wlaśnie warto korzystać z usług sprawdzonych i rzetelnych warsztatów, żeby nie jeździć w te i z powrotem.

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO PROCEDURA ROZPATRYWANIA REKLAMACJI PRAWO ODSTĄPIENIA OD UMOWY ZAWARTEJ NA ODLEGŁOŚĆ GWARANCJA