Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Na czym polega naprawa wtryskiwaczy paliwa?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Naprawa wtrysków Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Na czym polega naprawa wtryskiwaczy?
Na czym polega naprawa wtryskiwaczy paliwa?

Na wstępie konieczny jest demontaż wtrysków z układu paliwowego i rozebranie ich na pojedyncze elementy. Następnie dokonywana jest wizualna, jak i mikroskopowa ocena stanu technicznego, pozwalająca na ustalenie toku naprawy oraz wycenę. Pierwszym krokiem naprawy jest dokładne czyszczenie wszystkich części wtrysku (za pomocą metody ultradźwiękowej i z dodatkiem chemii czyszczącej i odrdzewiającej). Kolejnym krokiem jest obowiązkowa wymiana wszystkich zużytych uszczelniaczy na nowe i oryginalne (w razie potrzeby wymienia się także inne niesprawne części). Na koniec wtryskiwacz ponownie montuje się w całość, aby możliwe było jego wyregulowanie i ustawienie właściwych dawek. Sprawność wtryskiwacza sprawdzana jest za pomocą testów na stole probierczym, z którego otrzymujemy wydruk zawierający porównanie rzeczywistych parametrów wtrysku z wartościami zadanymi. Istotną rolę w naprawie odgrywają specjalistyczne urządzenia diagnostyczne, dzięki którym poznajemy parametry pracy wtryskiwaczy. Urządzenia takie umożliwiają nie tylko wskazanie uszkodzonego wtrysku, ale w późniejszym czasie pozwalają zweryfikować skuteczność zrealizowanej naprawy.

Na czym polega regeneracja wtryskiwaczy? - Bosch

Regeneracja wtryskiwaczy Bosch polega przede wszystkim na dokładnym wyczyszczeniu wszystkich elementów, wymianie zużytych uszczelnień oraz zastąpieniu zniszczonych części w pełni sprawnymi. Wszystkie czynności naprawcze poprzedzone są skrupulatną diagnostyką, której celem jest ocena poziomu zużycia części oraz odnalezienie źródła usterki. Obowiązkowym, końcowym etapem regeneracji jest test wtrysków na stole probierczym oraz wydruk indywidualnej specyfikacji.

1. Jak wygląda regeneracja wtryskiwaczy, czy musi wiązać się z wysoką ceną? – ile trwa regeneracja wtryskiwaczy?

Diagnoza, czyszczenie i wymiana części to kluczowe etapy usługi regeneracji, jaką oferują serwisy specjalizujące się w naprawie podzespołów układu paliwowego w Dieslu. Regeneracja nie musi wiązać się z wysokim kosztem, powinna tylko zostać przeprowadzona w odpowiednim momencie. Zwlekanie z naprawą tylko zwiększa poziom uszkodzeń, które w konsekwencji mogą nawet wykluczyć możliwość regeneracji. Wówczas musimy rozważyć zakup nowych albo zregenerowanych wtrysków. Warto dodać, że regeneracja trwa zaledwie dwa dni robocze, więc jeśli zużyte wtryski w naszym samochodzie wymagają naprawy, należy zareagować jak najszybciej.

2. Naprawa wtryskiwaczy – tania metoda, ale czy skuteczna? – ile kosztuje wymiana wtryskiwaczy w dieslu?

Rzetelność każdorazowej naprawy weryfikowana jest za pomocą testów na maszynie diagnostycznej. Wydruk parametrów z profesjonalnego stołu probierczego świadczy o skuteczności naprawy. Stąd też możemy mieć pewność, że wtryskiwacz powracający do nas z serwisu jest całkowicie sprawny. Koszt, z jakim przyjdzie nam się zmierzyć w momencie wymiany wtrysków, zależny jest od ilości wymienianych części, numeru katalogowego wtrysku, stopnia uszkodzeń i przebiegu naprawy. Jedno nie podlega wątpliwości, zużyte wtryski warto poddać naprawie, ponieważ możemy skutecznie przedłużyć im żywotność, nie płacąc tyle, ile za nowe wtryskiwacze.

Naprawa wtryskiwaczy
Naprawa wtryskiwaczy – tania metoda, ale czy skuteczna?

3. Usterki, budowa, naprawa, porady. Wtryskiwacze common rail – wymiana wtryskiwaczy jeden czy wszystkie?

Elementem, który dość często ulega uszkodzeniu, jest końcówka wtryskiwacza. Jest ona narażona na zanieczyszczenia znajdujące się w paliwie, dodatkowo obciążona jest zarówno wysoką temperaturą, jak i wysokim ciśnieniem. W przypadku awarii należy zwrócić się do doświadczonego mechanika, który wie, jak naprawić wtrysk paliwa i posiada niezbędny osprzęt. Kiedy mamy do czynienia z wysokim stopniem uszkodzeń warto wymienić wszystkie wtryski, ponieważ dzięki temu uzyskamy równą pracę nie tylko samych wtrysków, ale i jednostki napędowej.

Udostępnij wpis

Komentarze

Robert

Wystawiono Rok temu

Naprawa wtryskiwaczy paliwa polega na usunięciu usterek lub awarii wtryskiwaczy i przywróceniu ich do prawidłowego działania. Naprawa wtryskiwaczy może obejmować różnego rodzaju prace, w zależności od stopnia uszkodzenia wtryskiwaczy i rodzaju usterki. Przykłady prac, które mogą być wymagane w trakcie naprawy wtryskiwaczy: Czyszczenie wtryskiwaczy – usuwanie osadów i zanieczyszczeń z powierzchni wtryskiwaczy. Naprawa mechaniczna – naprawa uszkodzeń mechanicznych wtryskiwaczy, takich jak zarysowania lub złamania. Regeneracja wtryskiwaczy – odnowienie wtryskiwaczy poprzez wymianę uszkodzonych elementów na nowe lub odnowione. Wymiana wtryskiwaczy – wymiana uszkodzonych wtryskiwaczy na nowe lub odnowione.

Czy ta opinia była pomocna?

Marta

Wystawiono 2 lata temu

Super, że ktoś opisał na czym polega naprawa wtryskiwacza, dużo zyskałam.

Czy ta opinia była pomocna?

Neon

Wystawiono 2 lata temu

No niestety, jak się ma wtryskiwacze, a zwłaszcza te nowoczesne- piezo, to trzeba się liczyć z tym, że jak się zużyją, to trzeba wyłożyć sporo kasy na naprawę

Czy ta opinia była pomocna?

Justyna

Wystawiono 2 lata temu

Mam zamiar na dniach pojechać do serwisu w celu naprawy wtryskiwaczy. Dzięki za wszelkie podpowiedzi tu zawarte:)

Czy ta opinia była pomocna?

KOCHANOWSKI0134

Wystawiono 2 lata temu

Aby naprawić wtryski, trzeba wykonać tyle kroków! Jestem bardzo zaskoczony i super się czytało ten artykuł!

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki