Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jak naprawić wtrysk paliwa?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Naprawa wtrysków paliwa

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Do naprawy wtryskiwaczy potrzebny jest właściwy dla danego typu wtrysków zestaw naprawczy, zawierający odpowiedni komplet uszczelnień oraz śrub montażowych. Niezbędne są także właściwe narzędzia, sterylne stanowisko pracy oraz odpowiednie miejsce do przechowywania wtryskiwaczy. Wszystkie te elementy są niezwykle ważne i potrzebne do przeprowadzenia skutecznej i rzetelnej naprawy.

Trzeba wiedzieć, że nieumiejętny demontaż, niewielkie zabrudzenia znajdujące się w warsztacie, czy wilgoć panująca w pomieszczeniu mają duży wpływ na rezultat naprawy. Dlatego w celu serwisu wtryskiwaczy najlepiej skorzystać z oferty sprawdzonej pracowni samochodowej, która posiada nowoczesny park technologiczny i doświadczone grono mechaników.

Jak naprawić wtryskiwacz paliwa?
Jak naprawić wtrysk paliwa?

1. Nowe wtryskiwacze, regenerowane, czy używane?

Fabrycznie nowe wtryskiwacze są niestety dość drogie, bowiem zestaw czterech wtrysków to koszt nawet kilku tysięcy złotych. Dlatego też kierowcy Diesli poszukują tańszej alternatywny na odzyskanie pełnej sprawności wtryskiwaczy. Jedną z nich jest usługa kompleksowej regeneracji realizowana w warsztatach zajmujących się podzespołami całego układu paliwowego. Właściciele silników wysokoprężnych bardzo chętnie korzystają z tego typu technologii naprawy z uwagi na bardzo dobre rezultaty, krótki czas trwania oraz korzystną cenę regeneracji. Natomiast najmniej polecaną opcją jest zakup używanych wtrysków. Najczęściej pozyskane są one z niesprawdzonego źródła, a ich stan techniczny pozostawia wiele do życzenia. Zainstalowanie takich wtryskiwaczy kończy się nierównomierną pracą silnika z uwagi na to, iż pochodzą one z różnych modeli samochodów, a są sprzedawane jako komplet.

Na czym polega regeneracja wtryskiwaczy Common Rail w ASO?

Regenerację rozpoczyna wzrokowa ocena poziomu zużycia wtryskiwaczy i próba odnalezienia głównej przyczyny awarii. Jednak, by móc rzetelnie sprawdzić stan techniczny wtrysków należy rozebrać je na elementy pierwsze. Jedną z najczęstszych przyczyn uszkodzenia wtryskiwaczy są zanieczyszczenie, a jak wiadomo, brudne wtryski nie są w stanie rozpylać paliwa w sposób prawidłowy. Dlatego następnym bardzo ważnym etapem regeneracji jest czyszczenie wtryskiwaczy przy użyciu myjki ultradźwiękowej oraz dedykowanego detergentu. Niezbędnym krokiem jest także wymiana wszystkich uszczelniaczy oraz elementów, które nie nadają się do dalszego użytkowania.

Na czym polega regeneracja wtryskiwaczy?
Na czym polega regeneracja wtryskiwaczy Common Rail w ASO?

Etapem wieńczącym regenerację jest przeprowadzenie testów na urządzeniu diagnostycznym, które poprzez wydruk parametrów wtrysków w czasie pracy pokazuje, czy naprawa została przeprowadzona prawidłowo, a co najważniejsze – czy objawy uszkodzonych wtrysków zostaną wyeliminowane.

Udostępnij wpis

Komentarze

Maciek

Wystawiono 11 miesiecy temu

Naprawa wtrysku paliwa może być skomplikowana i wymagać specjalistycznej wiedzy i narzędzi. W zależności od przyczyny problemu, naprawa może wymagać wymiany całego wtrysku lub tylko jego części. Jeśli masz podejrzenie, że Twój wtrysk paliwa jest uszkodzony, najlepiej skonsultować się z mechanikiem, który posiada specjalistyczną wiedzę i narzędzia do naprawy wtrysków paliwowych. Mechanik będzie w stanie zdiagnozować problem i zaproponować odpowiednie rozwiązanie. Jeśli chodzi o samodzielną naprawę, proponuję upewnić się że problem nie leży po stronie innych elementów systemu paliwowego (np filtr paliwa, pompa paliwa itp) jako pierwszej przyczyny. jeśli problem jest z wtryskiem paliwowym, to najprostszym rozwiązaniem byłoby jego wymiana na nowy. Jednakże, jeśli wtrysk jest nowy lub niedawno był naprawiany, to warto skontaktować się z producentem w celu uzyskania pomocy lub zwrotu pieniędzy. Zaleca się, aby przed rozpoczęciem jakiejkolwiek pracy przeczytać instrukcję obsługi pojazdu i zapoznać się z bezpieczeństwem dotyczącym naprawy elementów układu paliwowego.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki