25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

Moment dokręcenia wtryskiwacza

Autor: Paulina Markowiak
Czas przeczytania tekstu: 1 minuta
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.92

Żeby prawidłowo zamontować wtryskiwacz, trzeba przestrzegać zaleceń odnośnie do odpowiedniego momentu dokręcenia wtryskiwacza. Jest to ważne, by nie dopuścić do zniekształcenia tego wrażliwego elementu w procesie montażu. Odpowiednie siły mocowania i moment dokręcania wtryskiwaczy 3.0 TDI są określone w zależności od producenta silnika. Dodatkowo będzie on się różnił w zależności od danych wtryskiwaczy. Żeby zachować moment dokręcania wtryskiwacza Delphi bądź Bosch lub innych należy zapoznać się z wartościami deklarowanymi przez producenta. Tylko w ten sposób zyskujemy rzetelną i pewną informację na temat obowiązujących sił dokręcenia wtryskiwacza w głowicy silnika.

 

Moment dokręcenia wtryskiwacza
Moment dokręcenia wtryskiwacza

 

Moment dokręcania wtryskiwaczy CDI i innych

 

Podczas montażu wtrysku trzeba pamiętać, by zastosować odpowiedni moment dokręcania śrub. Należy przy tym upewnić się, że każdy przewód i mocowanie wtryskiwacza został przykręcony z momentem, który jest zgodny ze specyfikacjami. Próby dokręcania wtryskiwacza z wykorzystaniem za dużego momentu mogą skutkować zniekształceniami korpusu rozpylacza. Dlatego nie warto wykonywać czynności, jaką jest dokręcanie wtryskiwaczy bez korzystania z zaleceń producenta.

 

Uszkodzenia spowodowane dobraniem złego momentu dokręcania wtryskiwacza będą ostatecznie powodowały, że wtryskiwacz utraci zdolność sprawnej pracy. Przez to, podejmując się czynności mocowania wtrysku, najlepiej zwrócić się o pomoc do specjalistycznego serwisu. Placówki te pracują z zachowaniem wszystkich niezbędnych norm i przestrzegają określonych momentów dokręcania wtryskiwacza, przez co unikamy ryzyka zniszczenia tego podzespołu. Zapewniana jest też dwuletnia gwarancja jakości wykonywanych usług, jak to jest w przypadku regeneracji wtryskiwaczy w naszej specjalistycznej pracowni.

 

Moment dokręcania wtryskiwaczy CDI i innych
Moment dokręcania wtryskiwaczy CDI i innych

Komentarze

Krzychu 2021-07-08 08:29:37

Mi wtryski naprawiał kolega, ale na koniec i tak wylądowałem w warsztacie, bo okazało się, że wtryski są źle wyregulowane. Następnym razem skorzystałem z autoryzowanego serowisu bo tam wiedzieli jaki jest moment dokręcania wtryskiwaczy zalecany przez producenta. DOkręcanie wtryskiwaczy niby prosta rzecz ale jednak warto skorzystać z pomocy msprawdzonego mechanika.

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO