Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Moment dokręcenia wtryskiwacza

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

Żeby prawidłowo zamontować wtryskiwacz, trzeba przestrzegać zaleceń odnośnie do odpowiedniego momentu dokręcenia wtryskiwacza. Jest to ważne, by nie dopuścić do zniekształcenia tego wrażliwego elementu w procesie montażu. Odpowiednie siły mocowania i moment dokręcania wtryskiwaczy 3.0 TDI są określone w zależności od producenta silnika. Dodatkowo będzie on się różnił w zależności od danych wtryskiwaczy. Żeby zachować moment dokręcania wtryskiwacza Delphi bądź Bosch lub innych należy zapoznać się z wartościami deklarowanymi przez producenta. Tylko w ten sposób zyskujemy rzetelną i pewną informację na temat obowiązujących sił dokręcenia wtryskiwacza w głowicy silnika.

Moment dokręcenia wtryskiwacza
Moment dokręcenia wtryskiwacza

Moment dokręcania wtryskiwaczy CDI i innych

Podczas montażu wtrysku trzeba pamiętać, by zastosować odpowiedni moment dokręcania śrub. Należy przy tym upewnić się, że każdy przewód i mocowanie wtryskiwacza został przykręcony z momentem, który jest zgodny ze specyfikacjami. Próby dokręcania wtryskiwacza z wykorzystaniem za dużego momentu mogą skutkować zniekształceniami korpusu rozpylacza. Dlatego nie warto wykonywać czynności, jaką jest dokręcanie wtryskiwaczy bez korzystania z zaleceń producenta.

Uszkodzenia spowodowane dobraniem złego momentu dokręcania wtryskiwacza będą ostatecznie powodowały, że wtryskiwacz utraci zdolność sprawnej pracy. Przez to, podejmując się czynności mocowania wtrysku, najlepiej zwrócić się o pomoc do specjalistycznego serwisu. Placówki te pracują z zachowaniem wszystkich niezbędnych norm i przestrzegają określonych momentów dokręcania wtryskiwacza, przez co unikamy ryzyka zniszczenia tego podzespołu. Zapewniana jest też dwuletnia gwarancja jakości wykonywanych usług, jak to jest w przypadku regeneracji wtryskiwaczy w naszej specjalistycznej pracowni.

Moment dokręcania wtryskiwaczy CDI i innych
Moment dokręcania wtryskiwaczy CDI i innych
Udostępnij wpis

Komentarze

Adam

Wystawiono 2 miesiące temu

Moment dokręcenia wtryskiwacza jest określoną siłą, którą należy użyć, aby dokręcić wtryskiwacz do gniazda w silniku. Moment dokręcenia jest określony przez producenta wtryskiwacza i jest podany w jednostkach Newtonów lub kilogramometrów (Nm lub kgf·m). W przypadku wtryskiwaczy Bosch, moment dokręcenia wynosi zazwyczaj ok 25 Nm. Dla innych producentów, moment dokręcenia może się różnić. Przed dokręceniem wtryskiwacza należy zawsze sprawdzić instrukcję obsługi lub skontaktować się z producentem, aby uzyskać dokładne informacje. Ważne jest, aby prawidłowo dokręcić wtryskiwacz, aby zapewnić prawidłowe działanie układu paliwowego i uniknąć uszkodzenia silnika. Dlatego też zaleca się skorzystanie z klucza dynamometrycznego, który pozwala na dokładne odczytanie momentu dokręcenia.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki