Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Moment dokręcenia wtryskiwacza

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Wartości momentów dokręcania wtryskiwaczy

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Zakres wartości momentów dokręcania wtryskiwaczy w zdecydowanej większości samochodów oscyluje w przedziale od 10 do 45 Nm. Moment dokręcania wtryskiwaczy zależy przede wszystkim od rodzaju i klasy wytrzymałości zastosowanych śrub. Decydującymi czynnikami doboru momentu dokręcania wtryskiwaczy są zatem średnica gwintu, grubość i rodzaj stali, z której wykonano śrubę, jak również rodzaj mocowania (przez jarzmo, sprężyste lub sztywne), forma (tuleje, podkówki) i materiał głowicy. Według ogólnej zasady - im mniejsza i słabsza śruba, tym niższa wartość momentów dokręcania. Należy przy tym pamiętać, że do każdego modelu samochodu producent szczegółowo określa rodzaj zastosowanych śrub i wskazuje wartości momentów dokręcania wtryskiwaczy. W celu określenia momentów dokręcania wtryskiwaczy możemy także posiłkować się ogólnodostępnymi tabelami wartości momentów dokręcania śrub i nakrętek, zwracając przy tym uwagę na określony typ, średnicę i współczynnik tarcia dla śrub opisywanych w tabelach.

Żeby prawidłowo zamontować wtryskiwacz, trzeba przestrzegać zaleceń odnośnie do odpowiedniego momentu dokręcenia wtryskiwacza. Jest to ważne, by nie dopuścić do zniekształcenia tego wrażliwego elementu w procesie montażu. Odpowiednie siły mocowania i moment dokręcania wtryskiwaczy 3.0 TDI są określone w zależności od producenta silnika. Dodatkowo będzie on się różnił w zależności od danych wtryskiwaczy. Żeby zachować moment dokręcania wtryskiwacza Delphi bądź Bosch lub innych należy zapoznać się z wartościami deklarowanymi przez producenta. Tylko w ten sposób zyskujemy rzetelną i pewną informację na temat obowiązujących sił dokręcenia wtryskiwacza w głowicy silnika.

Moment dokręcenia wtryskiwacza
Moment dokręcenia wtryskiwacza

Moment dokręcania wtryskiwaczy CDI i innych

Podczas montażu wtrysku trzeba pamiętać, by zastosować odpowiedni moment dokręcania śrub. Należy przy tym upewnić się, że każdy przewód i mocowanie wtryskiwacza został przykręcony z momentem, który jest zgodny ze specyfikacjami. Próby dokręcania wtryskiwacza z wykorzystaniem za dużego momentu mogą skutkować zniekształceniami korpusu rozpylacza. Dlatego nie warto wykonywać czynności, jaką jest dokręcanie wtryskiwaczy bez korzystania z zaleceń producenta.

Uszkodzenia spowodowane dobraniem złego momentu dokręcania wtryskiwacza będą ostatecznie powodowały, że wtryskiwacz utraci zdolność sprawnej pracy. Przez to, podejmując się czynności mocowania wtrysku, najlepiej zwrócić się o pomoc do specjalistycznego serwisu. Placówki te pracują z zachowaniem wszystkich niezbędnych norm i przestrzegają określonych momentów dokręcania wtryskiwacza, przez co unikamy ryzyka zniszczenia tego podzespołu. Zapewniana jest też dwuletnia gwarancja jakości wykonywanych usług, jak to jest w przypadku regeneracji wtryskiwaczy w naszej specjalistycznej pracowni.

Moment dokręcania wtryskiwaczy CDI i innych
Moment dokręcania wtryskiwaczy CDI i innych
Udostępnij wpis

Komentarze

Adam

Wystawiono Rok temu

Moment dokręcenia wtryskiwacza jest określoną siłą, którą należy użyć, aby dokręcić wtryskiwacz do gniazda w silniku. Moment dokręcenia jest określony przez producenta wtryskiwacza i jest podany w jednostkach Newtonów lub kilogramometrów (Nm lub kgf·m). W przypadku wtryskiwaczy Bosch, moment dokręcenia wynosi zazwyczaj ok 25 Nm. Dla innych producentów, moment dokręcenia może się różnić. Przed dokręceniem wtryskiwacza należy zawsze sprawdzić instrukcję obsługi lub skontaktować się z producentem, aby uzyskać dokładne informacje. Ważne jest, aby prawidłowo dokręcić wtryskiwacz, aby zapewnić prawidłowe działanie układu paliwowego i uniknąć uszkodzenia silnika. Dlatego też zaleca się skorzystanie z klucza dynamometrycznego, który pozwala na dokładne odczytanie momentu dokręcenia.

Czy ta opinia była pomocna?

Krzychu

Wystawiono 3 lata temu

Mi wtryski naprawiał kolega, ale na koniec i tak wylądowałem w warsztacie, bo okazało się, że wtryski są źle wyregulowane. Następnym razem skorzystałem z autoryzowanego serowisu bo tam wiedzieli jaki jest moment dokręcania wtryskiwaczy zalecany przez producenta. DOkręcanie wtryskiwaczy niby prosta rzecz ale jednak warto skorzystać z pomocy msprawdzonego mechanika.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki