Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Z JAKĄ SIŁĄ DOKRĘCAMY WTRYSKI

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Dokręcanie wtryskiwaczy Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Dokręcanie wtryskiwaczy powinno odbywać się z odpowiednią siłą, która jest określona przez producenta silnika lub wtryskiwaczy. Zazwyczaj zalecana siła dokręcenia wynosi od 20 do 25 Nm (newtonów na metr) dla wtryskiwaczy common rail, a od 10 do 15 Nm dla starszych typów wtryskiwaczy. Ważne jest, aby dokręcanie wtryskiwaczy odbywało się zgodnie z zaleceniami producenta, ponieważ niewłaściwe dokręcenie wtryskiwaczy może prowadzić do wycieku paliwa lub uszkodzenia wtryskiwaczy i innych elementów silnika. Podczas dokręcania wtryskiwaczy należy stosować odpowiedni moment obrotowy, który jest kontrolowany za pomocą klucza dynamometrycznego. Klucz dynamometryczny jest narzędziem, które pozwala na dokładne określenie momentu obrotowego, z jakim dokręca się wtryskiwacz, a tym samym na zapewnienie dokładnego i równomiernego dokręcenia wszystkich wtryskiwaczy w silniku.

Przykładowy wtryskiwacz Common Rail
Z jaką siłą dokręcamy wtryski


Ustalanie momentu dokręcania

Odpowiednie dane pozwalające ustalić z jaką siłą dokręcić wtryski 1.6 HDI, 1.9 TDI, 2.0 TDI lub innego typu najlepiej szukać na stronach danych producentów. Każdy producent powinien wyszczególnić adekwatne wartości w zależności od określonego typu silników oraz układów wtryskowych. Dane te można również szukać w tabelach prezentujących wymagania sił sprężania i momentów dokręcenia dla śrub. Mierząc moment obrotowy, trzeba pamiętać o dokonaniu pomiaru statystycznego (zaraz po zakończeniu dokręcania) oraz dynamicznego (wykonywanym w trakcie kolejnych etapów dokręcania). Do poprawnego dokręcenia wtrysków stosuje się klucz dynamometryczny. To precyzyjne narzędzie zwykle posiada licznik wartości momentu dokręcania oraz dwa miejsca chwytu. Trzymanie klucza w pozycji dalszej względem dokręcanej śruby zapewnia większą siłę momentu. Należy pamiętać, aby przy przykręcaniu śrub obracać klucz zgodnie z wyznaczonym kierunkiem oraz zawsze odciążyć go zaraz po całkowitym dokręceniu.

Wtryskiwacz Bosch po regeneracji
Ustalanie momentu dokręcania
Udostępnij wpis

Komentarze

Krzysiek

Wystawiono 5 miesiecy temu

Witam. Jaki moment dokręcenia wtrysków w Movano 2.5 cdti silnik G9U. ?

Czy ta opinia była pomocna?

Adam

Wystawiono Rok temu

Siła dokręcania wtryskiwaczy zależy od modelu samochodu i producenta. Zaleca się skorzystanie z podręcznika samochodu lub skonsultowanie się z profesjonalnym mechanikiem, aby uzyskać dokładne informacje dotyczące siły dokręcania wtryskiwaczy w danym modelu samochodu. Ogólnie rzecz biorąc, siła dokręcania wtryskiwaczy jest niewielka, zazwyczaj wynosi od 10-20 Nm. Przykręcanie za mocno może spowodować uszkodzenie gniazda wtryskowego, w wyniku czego trzeba będzie wymienić silnik. Dlatego ważne jest by dokręcanie było realizowane z umiarem i z zastosowaniem dołączonego klucza dynamometrycznego, który umożliwi dokładne odmierzenie siły nakręcania.

Czy ta opinia była pomocna?

Tomek

Wystawiono 3 lata temu

Fajny artykuł, w końcu będę wiedział jak dokręcić swoje wtryski Delphi

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki