Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Z JAKĄ SIŁĄ DOKRĘCAĆ WTRYSKIWACZE

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Dokręcanie wtrysków Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Podczas dokręcania wtryskiwaczy ważne jest, aby stosować odpowiedni moment obrotowy, który jest określony przez producenta silnika lub wtryskiwaczy. Zazwyczaj zalecana siła dokręcania wynosi od 20 do 25 Nm dla wtryskiwaczy common rail i od 10 do 15 Nm dla starszych typów wtryskiwaczy. Niewłaściwe dokręcenie wtryskiwaczy może prowadzić do niebezpiecznych wycieków paliwa oraz uszkodzenia wtryskiwaczy i innych elementów silnika, dlatego ważne jest, aby stosować się do zaleceń producenta. Klucz dynamometryczny jest narzędziem, które pozwala na dokładne określenie momentu obrotowego, z jakim dokręca się wtryskiwacz. Dzięki temu możliwe jest zapewnienie dokładnego i równomiernego dokręcenia wszystkich wtryskiwaczy w silniku.

Badanie ciśnienia wtryskiwaczy
Z jaką siłą dokręcać wtryskiwacze


Moment dokręcenia wtryskiwacza Delphi, Bosch

Moment dokręcania wtryskiwaczy 1.9 TDI, 2.0 TDI itp. mierzymy w niutonometrach (Nm). Dokładna wartość momentu w zależności od silnika i aparatury wtryskowej podana jest przez producentów. To, z jaką siłą dokręcamy wtryski, jest bardzo istotne dla poprawnego działania całego układu. Bardzo ważne jest by dokręcać je z odpowiednią siłą aby uniknąć ich uszkodzenia. Gdy użyjemy zbyt dużo siły, korpus rozpylacza może ulec deformacji, co przy pracy w wysokiej temperaturze może spowodować zanik luzu i zacięcie się wtryskiwacza. Z kolei zbyt słabe dokręcenie wtrysków może skutkować drganiem i luzowaniem się śruby. W przypadku, gdy naprężenie wstępne śruby jest zbyt duże istnieje ryzyko pęknięcia złącza śrubowego.

Moment skręcający, jest to iloczyn siły przyłożonej do ramienia obracanego względem punktu obrotu i długości ramienia. W praktyce oznacza to, że moment skręcający będzie wyższy im więcej użyjemy siły oraz im dalej złapiemy narzędzie dokręcające – klucz dynamometryczny. Ten klucz jest precyzyjnie zaprojektowanym przyrządem, na którym zwykle wskazane są miejsca uchwytu, a także liczniki wartości momentu. Ustalenie z jaką siłą dokręcić wtryski 1.6 HDI, TDI lub innego typu jest niezbędne do prawidłowego przeprowadzenia naprawy, dlatego przed przystąpieniem do działania należy zapoznać się z informacjami podanymi przez producenta.

Wtryskiwacze po regeneracji w naszym salonie
Moment dokręcenia wtryskiwacza Delphi, Bosch
Udostępnij wpis

Komentarze

Szymek

Wystawiono 3 lata temu

Fajny artykuł. Z dokręcaniem wtryskiwaczy trzeba bardzo uważać żeby ich nie uszkodzić i koniecznie skręcać momentem odpowiednim dla danego wtrysku

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki