25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

Z JAKĄ SIŁĄ DOKRĘCAĆ WTRYSKIWACZE

Autor: Wiktor Janowski
Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.73

To z jaką siłą dokręcać wtryskiwacze jest kluczowym problemem, który należy rozważyć podczas naprawy systemu wtryskowego. Wtryskiwacz jest najbardziej precyzyjnym elementem układów Common Rail. Już niewielka ilość zabrudzeń w postaci cząstek rdzy, opiłków metalu czy kurzu może spowodować zawieszenie się iglicy zamykającej i przerwanie pracy rozpylacza. Dlatego podstawową kwestią przy montażu wtrysków jest zachowanie należytej czystości. Przed dokonywaniem montażu nowych wtryskiwaczy należy bezwzględnie zapoznać się z podstawowymi zaleceniami producenta. Odpowiednie zamontowanie wtrysków pozwoli uniknąć kłopotów z ich nieprawidłowym działaniem oraz podwyższy ich niezawodność.

 

Badanie ciśnienia wtryskiwaczy
Z jaką siłą dokręcać wtryskiwacze


Moment dokręcenia wtryskiwacza Delphi, Bosch

Moment dokręcania wtryskiwaczy 1.9 TDI, 2.0 TDI itp. mierzymy w niutonometrach (Nm). Dokładna wartość momentu w zależności od silnika i aparatury wtryskowej podana jest przez producentów. To, z jaką siłą dokręcamy wtryski, jest bardzo istotne dla poprawnego działania całego układu. Bardzo ważne jest by dokręcać je z odpowiednią siłą aby uniknąć ich uszkodzenia. Gdy użyjemy zbyt dużo siły, korpus rozpylacza może ulec deformacji, co przy pracy w wysokiej temperaturze może spowodować zanik luzu i zacięcie się wtryskiwacza. Z kolei zbyt słabe dokręcenie wtrysków może skutkować drganiem i luzowaniem się śruby. W przypadku, gdy naprężenie wstępne śruby jest zbyt duże istnieje ryzyko pęknięcia złącza śrubowego.

Moment skręcający, jest to iloczyn siły przyłożonej do ramienia obracanego względem punktu obrotu i długości ramienia. W praktyce oznacza to, że moment skręcający będzie wyższy im więcej użyjemy siły oraz im dalej złapiemy narzędzie dokręcające – klucz dynamometryczny. Ten klucz jest precyzyjnie zaprojektowanym przyrządem, na którym zwykle wskazane są miejsca uchwytu, a także liczniki wartości momentu. Ustalenie z jaką siłą dokręcić wtryski 1.6 HDI, TDI lub innego typu jest niezbędne do prawidłowego przeprowadzenia naprawy, dlatego przed przystąpieniem do działania należy zapoznać się z informacjami podanymi przez producenta.

Wtryskiwacze po regeneracji w naszym salonie
Moment dokręcenia wtryskiwacza Delphi, Bosch

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO