25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

Minusowa korekta wtrysku

Autor: Paulina Markowiak
Czas przeczytania tekstu: 1 minuta
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.92

W większości przypadków minusowa korekta wtrysku będzie określała parametr jednoznacznie, a za duże odchylenia korekt na minus bądź na plus zazwyczaj odpowiadają z uszkodzone wtryskiwacze, ale nie zawsze. Wyniki dotyczące korekt uzyskuje się podczas badania diagnostycznego za pomocą oprogramowania, które sczytuje dane ze sterownika silnika. Uzyskane w ten sposób ujemne korekty wtryskiwaczy, które oznaczają, że potrzebny jest krótszy czas na wykonanie bezpośredniego wtrysku paliwa. Natomiast wydłużony czas wtrysku oznacza zatem, że występuje dodatnia korekta wtrysku.

Minusowa korekta wtrysku
Minusowa korekta wtrysku

Korekta wtrysku na minusie

Analizując dane odczytu ze sterownika silnika, uzyskujemy wyniki, które pozwalają ocenić stan wtryskiwaczy. Do pewnego zakresu zmienności parametru, jakim są korekcje wtryskiwaczy, jest on dopuszczalny i nie wymaga interwencji. Inaczej jest, gdy odchyłki są wyraźne, wówczas można mieć wątpliwości co do sprawności układu zasilania. Sugeruje to, że element odpowiedzialny za bezpośredni wtrysk paliwa, jakim jest wtryskiwacz Common Rail, może być uszkodzony. Ten problem skutecznie rozwiązuje regeneracja wtryskiwaczy, która pozwala na odzyskanie przez te podzespoły zupełnej sprawności. Przeprowadza się ją w profesjonalnych pracowniach pod okiem doświadczonej i obytej w swoim fachu kadry, która codziennie bada parametry wtryskiwaczy Common Rail. Specjalistyczne maszyny także mają w tym działaniu naprawczym ogromny udział, ponieważ tylko dzięki nim możliwe jest uzyskanie dokładnego obrazu sprawności wtrysków i wykazanie dodatniej bądź minusowej korekty wtrysku. Chociaż by uzyskać je za prawidłowe korekcje wtryskiwaczy należy je porównać z danymi katalogowymi. To sprawia, że dobrane rozwiązania charakteryzują się wysoką skutecznością i wtryskiwacze odzyskują dzięki regeneracji pełną żywotność.

Korekta wtrysku na minusie
Korekta wtrysku na minusie

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO PROCEDURA ROZPATRYWANIA REKLAMACJI PRAWO ODSTĄPIENIA OD UMOWY ZAWARTEJ NA ODLEGŁOŚĆ GWARANCJA