Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Minusowa korekta wtrysku

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Odczyt korekt wtryskiwaczy

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Prawidłowym odczytem korekt wtryskiwaczy jest odczyt mieszczący się w granicach +/- 1,5 – 2,5 mg/suw. Ujemne korekty wtryskiwaczy mogą świadczyć o ich uszkodzeniu. Stan taki oznacza, że czas na wykonanie bezpośredniego wtrysku paliwa jest skrócony. Natomiast dodatnia korekta wtrysku oznacza, że występuje wydłużony czas wtrysku.

W większości przypadków minusowa korekta wtrysku będzie określała parametr jednoznacznie, natomiast za duże odchylenia korekt na minus bądź na plus zazwyczaj odpowiadają uszkodzone wtryskiwacze. Wyniki dotyczące korekt uzyskuje się podczas badania diagnostycznego za pomocą oprogramowania, które sczytuje dane ze sterownika silnika.

Minusowa korekta wtrysku
Minusowa korekta wtrysku

Korekta wtrysku na minusie

Analizując dane odczytu ze sterownika silnika, uzyskujemy wyniki, które pozwalają ocenić stan wtryskiwaczy. Do pewnego zakresu zmienności parametru, jakim są korekcje wtryskiwaczy, jest on dopuszczalny i nie wymaga interwencji. Inaczej jest, gdy odchyłki są wyraźne, wówczas można mieć wątpliwości co do sprawności układu zasilania. Sugeruje to, że element odpowiedzialny za bezpośredni wtrysk paliwa, jakim jest wtryskiwacz Common Rail, może być uszkodzony. Ten problem skutecznie rozwiązuje regeneracja wtryskiwaczy, która pozwala na odzyskanie przez te podzespoły zupełnej sprawności. Przeprowadza się ją w profesjonalnych pracowniach pod okiem doświadczonej i obytej w swoim fachu kadry, która codziennie bada parametry wtryskiwaczy Common Rail. Specjalistyczne maszyny także mają w tym działaniu naprawczym ogromny udział, ponieważ tylko dzięki nim możliwe jest uzyskanie dokładnego obrazu sprawności wtrysków i wykazanie dodatniej bądź minusowej korekty wtrysku. Chociaż by uzyskać je za prawidłowe korekcje wtryskiwaczy należy je porównać z danymi katalogowymi. To sprawia, że dobrane rozwiązania charakteryzują się wysoką skutecznością i wtryskiwacze odzyskują dzięki regeneracji pełną żywotność.

Korekta wtrysku na minusie
Korekta wtrysku na minusie
Udostępnij wpis

Komentarze

Andrzej

Wystawiono Rok temu

Minusowa korekta wtrysku, inaczej zwana "negatywną korektą wtrysku", oznacza, że ilość paliwa, która jest wtryskiwana do silnika jest mniejsza niż zaplanowana przez układ zarządzania silnikiem. Jest to często spowodowane przez problemy z układem paliwowym lub błędy w mapie wtrysku. Minusowa korekta wtrysku może prowadzić do wielu problemów z silnikiem, takich jak: Niedostateczne podawanie paliwa, co skutkuje niską mocą silnika i wzrostem zużycia paliwa. Niedostateczne wygaszanie mieszanki paliwowej, co prowadzi do wzrostu emisji spalin i zanieczyszczenia środowiska. Problemy z odpalaniem silnika, szczególnie w chłodniejsze dni. Nierówna praca silnika.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki