Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Korekta wtrysku na plus

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów

Korekta wtrysku na plus Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Korekta wtrysku na plus oznacza zwiększenie ilości paliwa wtryskiwanego do silnika przez wtryskiwacz w danym momencie. Określenie, jakim jest korekta wtrysku na plus, odnosi się do funkcji spełniającej przez ten parametr, a założenie to może mieć dwojaki charakter. W pierwszej kolejności korekta precyzuje czas wtrysku oraz dawkę paliwa dostającą się do silnika. Warto wiedzieć, że prawidłowe korekcje wtryskiwaczy można odczytać przy pomocy czytnika z programu sterownika silnika. Wyniki uzyskuje się w postaci procentowej. Analizując tak przedstawione wyniki, trzeba mieć świadomość, że korekta wtrysku na plus będzie oznaczała wydłużenie się czasu potrzebnego na wtrysk paliwa. Analogicznie do tego korekta wtrysku na minusie będzie świadczyła o skróceniu czasu wtrysku. Zdarza się jednak, w zależności od rodzaju pojazdu i silnika, że interpretacja otrzymanych wartości parametru jest odwrotna od tej założonej. Zatem nie we wszystkich przypadkach minusowa korekta wtrysku będzie wiązała się ze skróceniem czasu podawania paliwa. Trzeba o tym pamiętać, rozpatrując korekty wtrysku.

Korekta wtrysku na plus
Korekta wtrysku na plus

Prawidłowe wartości wtryskiwaczy

Wartości wtryskiwaczy na odpowiednim poziomie to jeden z warunków, jakie muszą spełnić te podzespoły, by zachować stałą pracę na wysokich obrotach. Przyjmuje się, że zakres tych parametrów powinien wynosić od +/- 1,5 do 2,5 mg/suw, żeby warunek bezawaryjnego funkcjonowania wtrysku mógł zostać spełniony. Odmienne wartości mogą wskazywać na uszkodzenia w obrębie zespołu wtryskowego, których skutki są widoczne w zaawansowanym ich stadium. Możemy wtedy obserwować nierówną pracę silnika oraz jego wyraźnie ograniczone osiągi, a także drgania na biegu jałowym. Jazda samochodem jest pozbawiona wcześniejszego komfortu, a bywa, że z rury wydechowej wydobywa się ciemny dym. Wszystko to powinno skłonić do szybkiej wizyty w specjalistycznym serwisie. Tylko w ten sposób możliwa jest dokładna diagnostyka oraz skuteczna naprawa zniszczonych wtryskiwaczy.

Prawidłowe wartości wtryskiwaczy
Prawidłowe wartości wtryskiwaczy
Udostępnij wpis

Komentarze

Andrzej

Wystawiono Rok temu

Korekta wtrysku na plus oznacza, że silnik jest bardziej efektywny niż powinien być podczas spalania paliwa. Może to być spowodowane przez wiele różnych czynników, takich jak: Uszkodzenie lub zużycie czujników lambda Nadmierna ilość paliwa podawana przez wtryskiwacze Niedrożny układ wydechowy Zanieczyszczenie filtra powietrza Nieprawidłowe działanie systemu kontroli emisji. Korekta wtrysku na plus jest sygnalizowana przez komputer pokładowy jako błąd, który może być kodowany jako P0171, P0172, P0174 lub P0175. W celu rozwiązania problemu konieczne jest przeprowadzenie diagnostyki silnika, aby określić przyczynę.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki