25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

Korekta wtrysku na plus

Autor: Paulina Markowiak
Czas przeczytania tekstu: 1 minuta
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.95

Określenie, jakim jest korekta wtrysku na plus, odnosi się do funkcji spełniającej przez ten parametr, a założenie to może mieć dwojaki charakter. W pierwszej kolejności korekta precyzuje czas wtrysku oraz dawkę paliwa dostającą się do silnika. Warto wiedzieć, że prawidłowe korekcje wtryskiwaczy można odczytać przy pomocy czytnika z programu sterownika silnika. Wyniki uzyskuje się w postaci procentowej. Analizując tak przedstawione wyniki, trzeba mieć świadomość, że korekta wtrysku na plus będzie oznaczała wydłużenie się czasu potrzebnego na wtrysk paliwa. Analogicznie do tego korekta wtrysku na minusie będzie świadczyła o skróceniu czasu wtrysku. Zdarza się jednak, w zależności od rodzaju pojazdu i silnika, że interpretacja otrzymanych wartości parametru jest odwrotna od tej założonej. Zatem nie we wszystkich przypadkach minusowa korekta wtrysku będzie wiązała się ze skróceniem czasu podawania paliwa. Trzeba o tym pamiętać, rozpatrując korekty wtrysku.

Korekta wtrysku na plus
Korekta wtrysku na plus

Prawidłowe wartości wtryskiwaczy

Wartości wtryskiwaczy na odpowiednim poziomie to jeden z warunków, jakie muszą spełnić te podzespoły, by zachować stałą pracę na wysokich obrotach. Przyjmuje się, że zakres tych parametrów powinien wynosić od +/- 1,5 do 2,5 mg/suw, żeby warunek bezawaryjnego funkcjonowania wtrysku mógł zostać spełniony. Odmienne wartości mogą wskazywać na uszkodzenia w obrębie zespołu wtryskowego, których skutki są widoczne w zaawansowanym ich stadium. Możemy wtedy obserwować nierówną pracę silnika oraz jego wyraźnie ograniczone osiągi, a także drgania na biegu jałowym. Jazda samochodem jest pozbawiona wcześniejszego komfortu, a bywa, że z rury wydechowej wydobywa się ciemny dym. Wszystko to powinno skłonić do szybkiej wizyty w specjalistycznym serwisie. Tylko w ten sposób możliwa jest dokładna diagnostyka oraz skuteczna naprawa zniszczonych wtryskiwaczy.

Prawidłowe wartości wtryskiwaczy
Prawidłowe wartości wtryskiwaczy

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO PROCEDURA ROZPATRYWANIA REKLAMACJI PRAWO ODSTĄPIENIA OD UMOWY ZAWARTEJ NA ODLEGŁOŚĆ GWARANCJA