25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

DUŻA KOREKTA WTRYSKU

Autor: Paulina Markowiak
Czas przeczytania tekstu: 1 minuta
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.90

Tym razem zastanowimy się nad tym, czym jest duża korekta wtrysku. Ogólnie rzecz biorąc, wtrysk jest działaniem niezbędnym dla prawidłowej pracy silnika, a także zależy od szeregu elementów, które tworzą cały skomplikowany układ zasilania. W związku z nim pojawia się wiele wątpliwości, jak te dotyczące stwierdzenia, jakim jest korekcja wtryskiwaczy dCi. Nie jest to bezpodstawne, ponieważ dla bezawaryjnej pracy wtryskiwaczy i całego systemu paliwowego pewne parametry będą miały niewymierne znaczenie.

 

Duża korekta wtrysku
Duża korekta wtrysku

 

Co oznacza korekta wtrysku na plus

 

Początkowo należy zaznaczyć, że korektą wtrysku paliwa zajmuje się sterownik silnika. To za jego sprawą zachodzi szereg procesów w układzie zasilania i to on jest impulsem do właściwej pracy wtryskiwaczy. Idąc dalej tą drogą, zauważymy, że to z programu sterownika jesteśmy w stanie odczytać czytnikiem OBD pewne wartości parametrów. W ten sposób możemy śmiało określić prawidłowe wartości wtryskiwaczy, które powinny mieścić się zakresie od +/- 1,5 do 2,5 mg/suw. W ogólnym rozumieniu wartość minusowa będzie wskazywała na skrócony czas wtrysku, a z kolei dodatnia informuje nas o wydłużonym jego okresie. Jeżeli wynik odczytu mieści się w podanym zakresie, możemy śmiało uznać, że wszystko przebiega w najlepszym porządku i elementy wtryskowe są w doskonałej kondycji. Jednak w sytuacji, kiedy zauważymy dodatnie korekcje wtryskiwaczy na naprawdę wysokim poziomie, możemy być pewni, że prędzej czy później będą one miały negatywne następstwa. Trzeba uważać na duże korekty wtrysku, bo najczęściej takie wyniki predysponują do wykonania regeneracji wtryskiwaczy w naszej placówce, co jest skutecznym zabiegiem naprawczym tych elementów układu zasilania.

 

Co oznacza korekta wtrysku na plus
Co oznacza korekta wtrysku na plus

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO