Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

DUŻA KOREKTA WTRYSKU

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

Tym razem zastanowimy się nad tym, czym jest duża korekta wtrysku. Ogólnie rzecz biorąc, wtrysk jest działaniem niezbędnym dla prawidłowej pracy silnika, a także zależy od szeregu elementów, które tworzą cały skomplikowany układ zasilania. W związku z nim pojawia się wiele wątpliwości, jak te dotyczące stwierdzenia, jakim jest korekcja wtryskiwaczy dCi. Nie jest to bezpodstawne, ponieważ dla bezawaryjnej pracy wtryskiwaczy i całego systemu paliwowego pewne parametry będą miały niewymierne znaczenie.

Duża korekta wtrysku
Duża korekta wtrysku

Co oznacza korekta wtrysku na plus

Początkowo należy zaznaczyć, że korektą wtrysku paliwa zajmuje się sterownik silnika. To za jego sprawą zachodzi szereg procesów w układzie zasilania i to on jest impulsem do właściwej pracy wtryskiwaczy. Idąc dalej tą drogą, zauważymy, że to z programu sterownika jesteśmy w stanie odczytać czytnikiem OBD pewne wartości parametrów. W ten sposób możemy śmiało określić prawidłowe wartości wtryskiwaczy, które powinny mieścić się zakresie od +/- 1,5 do 2,5 mg/suw. W ogólnym rozumieniu wartość minusowa będzie wskazywała na skrócony czas wtrysku, a z kolei dodatnia informuje nas o wydłużonym jego okresie. Jeżeli wynik odczytu mieści się w podanym zakresie, możemy śmiało uznać, że wszystko przebiega w najlepszym porządku i elementy wtryskowe są w doskonałej kondycji. Jednak w sytuacji, kiedy zauważymy dodatnie korekcje wtryskiwaczy na naprawdę wysokim poziomie, możemy być pewni, że prędzej czy później będą one miały negatywne następstwa. Trzeba uważać na duże korekty wtrysku, bo najczęściej takie wyniki predysponują do wykonania regeneracji wtryskiwaczy w naszej placówce, co jest skutecznym zabiegiem naprawczym tych elementów układu zasilania.

Co oznacza korekta wtrysku na plus
Co oznacza korekta wtrysku na plus
Udostępnij wpis

Komentarze

Andrzej

Wystawiono Dwa tygodznie temu

Duża korekta wtrysku oznacza, że ilość paliwa, która jest wtryskiwana do silnika jest znacznie większa lub mniejsza niż zalecana przez producenta. Może to być spowodowane na przykład przez: Uszkodzenie lub zużycie elementów wtryskiwacza - jeśli tłok lub inne elementy wtryskiwacza są uszkodzone lub zużyte, mogą one prowadzić do nieprawidłowego dawkowania paliwa. Zanieczyszczenie lub zatkanie wtryskiwacza - zanieczyszczenie lub zatkanie wtryskiwacza może prowadzić do nieprawidłowego dawkowania paliwa. Nieprawidłowy montaż wtryskiwacza - jeśli wtryskiwacz został zamontowany nieodpowiednio, może on prowadzić do nieprawidłowego dawkowania paliwa. Nieprawidłowy skład paliwa - jeśli skład paliwa jest nieodpowiedni, może to prowadzić do nieprawidłowego dawkowania paliwa. Nieprawidłowości w elektronice silnika - błędy w elektronice silnika mogą prowadzić do nieprawidłowego dawkowania paliwa. Duża korekta wtrysku może prowadzić do wielu problemów z silnikiem, takich jak: spadek mocy, zwiększone zużycie paliwa, wyższe emisje spalin oraz problemy z trwałością silnika. W celu rozwiązania tego problemu ważne jest skontaktowanie się z mechanikiem lub specjalistą, który przeprowadzi odpowiednią diagnostykę i naprawę.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki