25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

JAK CZYTAĆ KOREKTY WTRYSKIWACZY

Autor: Paulina Markowiak
Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.80

W normalnych warunkach to, jak czytać korekty wtryskiwaczy, umożliwia nam specjalistyczne oprogramowanie, które przedstawia dane ze sterownika silnika. To właśnie sterownik silnika, dokonuję korekcji w celu stabilizacji docierającej do silnika dawki paliwa, dlatego wyniki jego odczytów są tak istotne w tej sprawie. To, jak czytać korekty pompowtryskiwaczy czy wtryskiwaczy, jest zadaniem dla wykwalifikowanego w tym zakresie, pracownika serwisu. Wymaga to bowiem posiadania wiedzy dotyczącej wtryskiwaczy i umiejętności analizy parametrów wtryskiwaczy Common Rail podanych przez producenta danego podzespołu. To zapewnia otrzymanie prawidłowej interpretacji korekt, która jest skutecznym narzędziem sprawdzania stanu elementów wtryskowych z wyłączeniem bezpośredniej ingerencji w budowę silnika.

 

Jak czytać korekty wtryskiwaczy
Jak czytać korekty wtryskiwaczy

 

Co oznacza minusowa korekta wtrysku

 

Sterownik silnika reguluje konkretne wartości wtryskiwaczy i możemy śmiało założyć, że jest to niezbędne dla zachowania sprawnej pracy całego układu zasilania. Wiedząc, że sterownik odpowiada za korekcję wtryskiwaczy, podczas analizy musimy skupić się na odchyłkach parametrów. W tym procesie korekty wtrysku na minus będą oznaczały skrócenie się czasu dozowania paliwa. Czytając korekty wtryskiwaczy, należy mieć zatem na uwadze, że minusowa korekta wtrysku będzie jednoznacznie wskazywała na krótki czas wtrysku. Analogicznie do tego dodatnia korekta wtrysku będzie się wiązała z wydłużonym czasem dozowania paliwa do silnika. Informacje te pomagają we właściwej analizie odchyleń, które są wskazówką do wykrycia nieprawidłowości występujących w układzie zasilania. W drodze diagnostyki, wykonanej w profesjonalnej pracowni, zostanie sporządzona taka charakterystyka, a jeżeli odnotowane zostaną nieprawidłowości w działaniu wtryskiwaczy, proponuje się działania naprawcze. Zwykle sugeruje się skuteczną metodę, jaką jest regeneracja wtryskiwaczy, która pozwala przywrócić ich sprawność niskim nakładem kosztów.

 

Co oznacza minusowa korekta wtrysku
Co oznacza minusowa korekta wtrysku

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO