Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

DODATNIA KOREKTA WTRYSKU

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

DODATNIA KOREKTA WTRYSKU

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Dodatnia korekta wtrysku to zwiększenie ilości wtryskiwanego paliwa do komory spalania silnika w stosunku do wartości nominalnej. Wtryskiwacze silników z wtryskiem bezpośrednim, w celu utrzymania optymalnych warunków spalania, dostarczają do cylindrów określoną ilość paliwa, którą określa jednostka sterująca silnikiem (ECU) na podstawie odczytu sygnałów z różnych czujników. Dodatnia korekta wtrysku jest stosowana, gdy ECU wykryje niedostateczne wtryskiwanie paliwa do cylindrów. Przyczyną może być na przykład zwiększone obciążenie silnika, co wymaga większej ilości paliwa, lub niedoskonałości w układzie zasilania. Dodatkowa ilość wtryskiwanego paliwa ma na celu poprawę parametrów spalania, takich jak moc, moment obrotowy i emisja spalin. Warto jednak pamiętać, że zbyt duża dodatnia korekta wtrysku może prowadzić do niekorzystnego zużycia silnika i zwiększonej emisji spalin.

Wielu miłośników motoryzacji, zafascynowanych pracą silnika zastawia się, czym jest tak zwana dodatnia korekta wtrysku. W tym celu postanowiliśmy rozpatrzyć działanie aktywności tego organu i konkretnych parametrów jakie możemy zaobserwować w trakcie jego pracy. Istotne w tym opracowaniu będzie pochylenie się nad aktywnością sterownika silnika, który jest odpowiedzialny za sprawną pracę układu wtryskowego.

Dodatnia korekta wtrysku
Dodatnia korekta wtrysku

Czym jest korekcja wtryskiwaczy dci

Generalnie samo pojęcie jest bardzo postępującym technologicznie działaniem, które warunkuje odpowiednią ilość paliwa oraz prawidłowe parametry ciśnienia w tym układzie. Wiedząc to, możemy założyć, że to właśnie sterownik silnika reguluje odpowiednie wartości wtryskiwaczy. Jest to ważne przy zachowaniu poprawnej pracy całego systemu i determinuje sprawność elementów wtryskowych. Najczęściej bowiem minusowa korekta wtrysku oznacza skrócenie czasu wtrysku. Analogicznie do tego możemy być pewni, że wartość dodatnia będzie wiązała się z wydłużeniem czasu potrzebnego na wtrysk paliwa do jednostki napędowej. Sterownik silnika odpowiada za korekcję wtryskiwaczy, a szczegółowe parametry jego pracy możemy odczytać czytnikiem OBD z programu tej części. Stosuje się to w celu wykrycia bądź potwierdzenia odchyleń. Obecnie za prawidłowe wartości wtryskiwaczy, uznajemy te mieszczące się w zakresie od +/- 1,5 do 2,5 mg/suw. W innym wypadku można mieć podejrzenie, że wtryski są uszkodzone, co podlega niezwłocznej ich diagnostyce, a w razie dodatnich wyników testów konieczności regeneracji tych elementów układu zasilania. Należy dbać o części układu zasilania, ponieważ to od nich zależy odpowiedni wtrysk paliwa do silnika, a tym samym nienaganna praca samochodu.

Czym jest korekcja wtryskiwaczy dci
Czym jest korekcja wtryskiwaczy dci
Udostępnij wpis

Komentarze

Robert

Wystawiono Rok temu

Dodatnia Korekta Wtrysku to proces stosowany do precyzyjnej regulacji wtrysku paliwa w silniku wewnętrznego spalania. Celem tej korekty jest optymalizacja wydajności silnika i zmniejszenie emisji poprzez dostosowanie czasu i ilości paliwa wtryskiwanego do silnika. Może być realizowana za pomocą specjalistycznego oprogramowania lub przez doświadczonego mechanika.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki