25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

DODATNIA KOREKTA WTRYSKU

Autor: Paulina Markowiak
Czas przeczytania tekstu: 1 minuta
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.96

Wielu miłośników motoryzacji, zafascynowanych pracą silnika zastawia się, czym jest tak zwana dodatnia korekta wtrysku. W tym celu postanowiliśmy rozpatrzyć działanie aktywności tego organu i konkretnych parametrów jakie możemy zaobserwować w trakcie jego pracy. Istotne w tym opracowaniu będzie pochylenie się nad aktywnością sterownika silnika, który jest odpowiedzialny za sprawną pracę układu wtryskowego.

 

Dodatnia korekta wtrysku
Dodatnia korekta wtrysku

 

Czym jest korekcja wtryskiwaczy dci

 

Generalnie samo pojęcie jest bardzo postępującym technologicznie działaniem, które warunkuje odpowiednią ilość paliwa oraz prawidłowe parametry ciśnienia w tym układzie. Wiedząc to, możemy założyć, że to właśnie sterownik silnika reguluje odpowiednie wartości wtryskiwaczy. Jest to ważne przy zachowaniu poprawnej pracy całego systemu i determinuje sprawność elementów wtryskowych. Najczęściej bowiem minusowa korekta wtrysku oznacza skrócenie czasu wtrysku. Analogicznie do tego możemy być pewni, że wartość dodatnia będzie wiązała się z wydłużeniem czasu potrzebnego na wtrysk paliwa do jednostki napędowej. Sterownik silnika odpowiada za korekcję wtryskiwaczy, a szczegółowe parametry jego pracy możemy odczytać czytnikiem OBD z programu tej części. Stosuje się to w celu wykrycia bądź potwierdzenia odchyleń. Obecnie za prawidłowe wartości wtryskiwaczy, uznajemy te mieszczące się w zakresie od +/- 1,5 do 2,5 mg/suw. W innym wypadku można mieć podejrzenie, że wtryski są uszkodzone, co podlega niezwłocznej ich diagnostyce, a w razie dodatnich wyników testów konieczności regeneracji tych elementów układu zasilania. Należy dbać o części układu zasilania, ponieważ to od nich zależy odpowiedni wtrysk paliwa do silnika, a tym samym nienaganna praca samochodu.

 

Czym jest korekcja wtryskiwaczy dci
Czym jest korekcja wtryskiwaczy dci

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO PROCEDURA ROZPATRYWANIA REKLAMACJI PRAWO ODSTĄPIENIA OD UMOWY ZAWARTEJ NA ODLEGŁOŚĆ GWARANCJA