25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

CIŚNIENIE WTRYSKU DIESEL

Autor: Paulina Markowiak
Czas przeczytania tekstu: 1 minuta
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 5.00

Chcąc przedstawić wam w jak najlepszy, najprostszy i najbardziej czytelny sposób to, jakie jest ciśnienie wtrysku diesel, bo tak w skrócie opisujemy paliwo, którym jest olej napędowy, poruszymy kilka najważniejszych kwestii. Nie pomijając oczywiście tego, co najważniejsze w tym naszym opisie, czyli określonych i całkiem bliskich do tych precyzyjnych wartości.

 

Ciśnienie wtrysku diesel
Ciśnienie wtrysku diesel

 

Ciśnienie wtrysku Common Rail

 

Ogólnie rzecz biorąc, omówimy ten parametr na podstawie układów, które działają na zasadzie bezpośredniego wtrysku paliwa do silnika, a takim też mechanizmem jest Common Rail. Jednak najpierw, a to tak w drodze porównania nadmienimy, że ciśnienie wtrysku benzyny osiąga wartość całych 60 barów. W przypadku oleju napędowego ten parametr będzie się prezentował nieco inaczej i w przypadku starszych modeli samochodów powinien mieścić się w widełkach 180-385 barów, a w wypadku nowych modeli może sięgać nawet do 2500 barów. Takie wartości muszą być zachowane by możliwa była niezaburzona aktywność silnika. Z kolei w wypadku kiedy wartości te są przekroczone, możemy śmiało stwierdzić, że w układzie panuje za duże ciśnienie wtrysku. Kiedy nastąpi taki przypadek, należy zgłosić się do odpowiedniej jednostki diagnostycznej w celu eliminacji problemu, co ma oczywiście na głównym celu uniknięcie ewentualnych awarii. Które uwierzcie również w wypadku wzrostu parametru, jak i przy zbyt niskim jego poziomie, może, a nawet będzie generować wiele problemów. Jednak to właśnie w taki sposób przedstawia nam się ten parametr w formie ogólnej dla wszystkich modeli silników i ciśnienie wtrysku 1.9 TDI też nie jest w tym wypadku żadnym wyjątkiem. Chcemy przez to powiedzieć, że określony typ silnika nie ma w tym wypadku większego znaczenia, o ile wciąż mamy do czynienia i na co uwrażliwiamy, z systemem bezpośrednim.

 

Ciśnienie wtrysku Common Rail
Ciśnienie wtrysku Common Rail

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO