Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

CIŚNIENIE WTRYSKU DIESEL

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Ciśnienie wtryskiwacza Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Ciśnienie wtrysku w silniku diesla jest jednym z najważniejszych parametrów wpływających na jego wydajność i oszczędność paliwa. Wtryskiwanie paliwa pod wysokim ciśnieniem pozwala na precyzyjne i równomierne spalanie mieszanki paliwowo-powietrznej, co zwiększa wydajność i zmniejsza emisję spalin. Współczesne wtryskiwacze Common Rail mogą osiągać ciśnienie wtrysku rzędu 2000-3000 barów, co pozwala na bardzo dokładne dawkowanie paliwa i precyzyjne wtryskiwanie w czasie. Jednakże, w przypadku problemów z ciśnieniem wtrysku, może pojawić się wiele problemów, takich jak spadek mocy, problemy z rozruchem silnika oraz wzrost emisji spalin. Aby uniknąć problemów z ciśnieniem wtrysku, ważne jest, aby regularnie sprawdzać ciśnienie wtrysku i dbać o odpowiednie funkcjonowanie całego układu wtryskowego.

Ciśnienie wtrysku diesel
Ciśnienie wtrysku diesel

Ciśnienie wtrysku Common Rail

Ogólnie rzecz biorąc, omówimy ten parametr na podstawie układów, które działają na zasadzie bezpośredniego wtrysku paliwa do silnika, a takim też mechanizmem jest Common Rail. Jednak najpierw, a to tak w drodze porównania nadmienimy, że ciśnienie wtrysku benzyny osiąga wartość całych 60 barów. W przypadku oleju napędowego ten parametr będzie się prezentował nieco inaczej i w przypadku starszych modeli samochodów powinien mieścić się w widełkach 180-385 barów, a w wypadku nowych modeli może sięgać nawet do 2500 barów. Takie wartości muszą być zachowane by możliwa była niezaburzona aktywność silnika. Z kolei w wypadku kiedy wartości te są przekroczone, możemy śmiało stwierdzić, że w układzie panuje za duże ciśnienie wtrysku. Kiedy nastąpi taki przypadek, należy zgłosić się do odpowiedniej jednostki diagnostycznej w celu eliminacji problemu, co ma oczywiście na głównym celu uniknięcie ewentualnych awarii. Które uwierzcie również w wypadku wzrostu parametru, jak i przy zbyt niskim jego poziomie, może, a nawet będzie generować wiele problemów. Jednak to właśnie w taki sposób przedstawia nam się ten parametr w formie ogólnej dla wszystkich modeli silników i ciśnienie wtrysku 1.9 TDI też nie jest w tym wypadku żadnym wyjątkiem. Chcemy przez to powiedzieć, że określony typ silnika nie ma w tym wypadku większego znaczenia, o ile wciąż mamy do czynienia i na co uwrażliwiamy, z systemem bezpośrednim.

Ciśnienie wtrysku Common Rail
Ciśnienie wtrysku Common Rail
Udostępnij wpis

Komentarze

Adam

Wystawiono Rok temu

Ciśnienie wtrysku paliwa w silniku diesel jest jednym z ważniejszych parametrów, który ma wpływ na prawidłowe działanie silnika. Ciśnienie wtrysku odpowiada za to jak szybko i w jakiej ilości paliwo jest wprowadzane do komory spalania. Optymalne ciśnienie wtrysku jest kluczowe dla efektywnego spalania paliwa i utrzymania niskiej emisji spalin. Ciśnienie wtrysku w silniku diesel jest generowane przez pompę wysokociśnieniową (często nazywaną pompą Common Rail) i jest kontrolowane przez elektronikę silnika. Optymalne ciśnienie wtrysku w silniku diesel wynosi od około 1600 do 2600 barów. Jeśli ciśnienie jest zbyt niskie, silnik może mieć problemy z mocą, a także emitować więcej spalin. Natomiast, jeśli ciśnienie jest zbyt wysokie, może to prowadzić do uszkodzenia wtryskiwaczy lub innych elementów systemu Common Rail. Jeśli wystąpią jakiekolwiek problemy z ciśnieniem wtrysku paliwa, komputer pokładowy zazwyczaj sygnalizuje awarię lub błąd, który należy skonsultować z mechanikiem lub serwisem samochodowym.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki