25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

CIŚNIENIE NA WTRYSKIWACZACH

Autor: Paulina Markowiak
Czas przeczytania tekstu: 1 minuta
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.92

Generalnie, jak chodzi o ciśnienie na wtryskiwaczach, to sprawa ma się całkiem osobliwie, ponieważ element, którym jest wtryskiwacz, jest jedynie podzespołem większego układu. W tym mechanizmie parametr, o którym mowa, spełnia niepodważalnie duże znaczenie. Nie zaryzykujemy nawet, jeżeli powiemy, że ciśnienie wtrysku Common Rail, bo tak brzmi nazwa tego układu, ma niepodważalnie duży wpływ na w pełni sprawną i idealną pracę silnika. Wiedząc to, dobrze mieć świadomość, jak wygląda ten parametr na najważniejszych elementach całego tego układu.

 

Ciśnienie na wtryskiwaczach
Ciśnienie na wtryskiwaczach

 

Jak prezentuje się ciśnienie wtrysku diesel

 

W różnych częściach układu możemy obserwować pewną zmienność tego parametru i tak w początkowej jego części jest ono na relatywnie niskim poziomie, a później za sprawą kolejnej pompy wzrasta, by oscylować w wymaganym przedziale. Ogólnie prężność powinna być odpowiednio wysoka i w starszych modelach mieścić się w zakresie 180-390 barów dochodząc nawet do 2500 barów w przypadku nowoczesnych samochodów. Chociaż i co trzeba mieć na uwadze, za duże ciśnienie wtrysku również może wiązać się z pewnymi długofalowymi komplikacjami. Jeszcze mniej ciekawiej sytuacja przedstawia się, kiedy mamy za niskie ciśnienie w tej końcowej części całego układu. Ma to bowiem niewymierny wpływ na pracę całego układu i jest zapalnikiem dla wszelkich awarii, które są następstwem tej nieprawidłowości. By tego uniknąć, zaczęto stosować rozwiązanie, jakim jest regulacja wtryskiwaczy podkładkami. Jednak wciąż trzeba zdawać sobie sprawę z tego, jak bardzo duże znaczenie w poprawnym funkcjonowaniu układu, a także silnika ma właściwy poziom tego parametru. Podsumowując, ciśnienie w układzie Common Rail jest zmienne, jednak w wypadku wtryskiwaczy, które są ostatnim jego elementem, musi być odpowiednio wysokie i charakteryzować się tym samym bardzo dużą prężnością.

 

Jak prezentuje się ciśnienie wtrysku diesel
Jak prezentuje się ciśnienie wtrysku diesel

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO