CIŚNIENIE NA WTRYSKIWACZACH
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy | |
Cena | Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części |
Czas realizacji | 24 - 48 godzin |
Gwarancja | 2 lata bez limitu kilometrów |
W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!
- nowe
- regenerowane na wymianę
- używane z gwarancją
Ciśnienie wtrysku paliwa na wtryskiwaczach jest kluczowym parametrem w układzie wtryskowym silnika. W silnikach diesel, wtryskiwacze pracują pod dużym ciśnieniem, co jest konieczne do zapewnienia prawidłowego rozpylenia paliwa w cylindrze i osiągnięcia odpowiedniego stopnia spalania. Generalnie, jak chodzi o ciśnienie na wtryskiwaczach, to sprawa ma się całkiem osobliwie, ponieważ element, którym jest wtryskiwacz, jest jedynie podzespołem większego układu. W tym mechanizmie parametr, o którym mowa, spełnia niepodważalnie duże znaczenie. Nie zaryzykujemy nawet, jeżeli powiemy, że ciśnienie wtrysku Common Rail, bo tak brzmi nazwa tego układu, ma niepodważalnie duży wpływ na w pełni sprawną i idealną pracę silnika. Wiedząc to, dobrze mieć świadomość, jak wygląda ten parametr na najważniejszych elementach całego tego układu.
Jak prezentuje się ciśnienie wtrysku diesel
W różnych częściach układu możemy obserwować pewną zmienność tego parametru i tak w początkowej jego części jest ono na relatywnie niskim poziomie, a później za sprawą kolejnej pompy wzrasta, by oscylować w wymaganym przedziale. Ogólnie prężność powinna być odpowiednio wysoka i w starszych modelach mieścić się w zakresie 180-390 barów dochodząc nawet do 2500 barów w przypadku nowoczesnych samochodów. Chociaż i co trzeba mieć na uwadze, za duże ciśnienie wtrysku również może wiązać się z pewnymi długofalowymi komplikacjami. Jeszcze mniej ciekawiej sytuacja przedstawia się, kiedy mamy za niskie ciśnienie w tej końcowej części całego układu. Ma to bowiem niewymierny wpływ na pracę całego układu i jest zapalnikiem dla wszelkich awarii, które są następstwem tej nieprawidłowości. By tego uniknąć, zaczęto stosować rozwiązanie, jakim jest regulacja wtryskiwaczy podkładkami. Jednak wciąż trzeba zdawać sobie sprawę z tego, jak bardzo duże znaczenie w poprawnym funkcjonowaniu układu, a także silnika ma właściwy poziom tego parametru. Podsumowując, ciśnienie w układzie Common Rail jest zmienne, jednak w wypadku wtryskiwaczy, które są ostatnim jego elementem, musi być odpowiednio wysokie i charakteryzować się tym samym bardzo dużą prężnością.
Komentarze
Zdzisiek
Wystawiono 2 lata temu
Ciśnienie na wtryskiwaczach to ciśnienie, z jakim paliwo jest wprowadzane do komory spalania. W układzie Common Rail ciśnienie to jest kontrolowane przez elektronikę i zazwyczaj ustawione na poziomie około 1600-2000 barów (23,000-29,000 psi) . Ciśnienie to jest utrzymywane przez pompę wysokiego ciśnienia, która jest zintegrowana z układem wtrysku paliwa. Jeśli ciśnienie na wtryskiwaczach jest zbyt niskie, może to prowadzić do niedostatecznego dawkowania paliwa i trudności z uruchomieniem silnika, a także do problemów z emisją spalin. Natomiast jeśli ciśnienie na wtryskiwaczach jest zbyt wysokie, może to prowadzić do przelewania paliwa, zwiększonego zużycia paliwa, uszkodzenia elementów układu wtrysku paliwa i nieprawidłowego działania silnika.
Czy ta opinia była pomocna?