Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

CIŚNIENIE NA WTRYSKIWACZACH

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Ciśnienie wtryskiwaczy Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Ciśnienie wtrysku paliwa na wtryskiwaczach jest kluczowym parametrem w układzie wtryskowym silnika. W silnikach diesel, wtryskiwacze pracują pod dużym ciśnieniem, co jest konieczne do zapewnienia prawidłowego rozpylenia paliwa w cylindrze i osiągnięcia odpowiedniego stopnia spalania. Generalnie, jak chodzi o ciśnienie na wtryskiwaczach, to sprawa ma się całkiem osobliwie, ponieważ element, którym jest wtryskiwacz, jest jedynie podzespołem większego układu. W tym mechanizmie parametr, o którym mowa, spełnia niepodważalnie duże znaczenie. Nie zaryzykujemy nawet, jeżeli powiemy, że ciśnienie wtrysku Common Rail, bo tak brzmi nazwa tego układu, ma niepodważalnie duży wpływ na w pełni sprawną i idealną pracę silnika. Wiedząc to, dobrze mieć świadomość, jak wygląda ten parametr na najważniejszych elementach całego tego układu.

Ciśnienie na wtryskiwaczach
Ciśnienie na wtryskiwaczach

Jak prezentuje się ciśnienie wtrysku diesel

W różnych częściach układu możemy obserwować pewną zmienność tego parametru i tak w początkowej jego części jest ono na relatywnie niskim poziomie, a później za sprawą kolejnej pompy wzrasta, by oscylować w wymaganym przedziale. Ogólnie prężność powinna być odpowiednio wysoka i w starszych modelach mieścić się w zakresie 180-390 barów dochodząc nawet do 2500 barów w przypadku nowoczesnych samochodów. Chociaż i co trzeba mieć na uwadze, za duże ciśnienie wtrysku również może wiązać się z pewnymi długofalowymi komplikacjami. Jeszcze mniej ciekawiej sytuacja przedstawia się, kiedy mamy za niskie ciśnienie w tej końcowej części całego układu. Ma to bowiem niewymierny wpływ na pracę całego układu i jest zapalnikiem dla wszelkich awarii, które są następstwem tej nieprawidłowości. By tego uniknąć, zaczęto stosować rozwiązanie, jakim jest regulacja wtryskiwaczy podkładkami. Jednak wciąż trzeba zdawać sobie sprawę z tego, jak bardzo duże znaczenie w poprawnym funkcjonowaniu układu, a także silnika ma właściwy poziom tego parametru. Podsumowując, ciśnienie w układzie Common Rail jest zmienne, jednak w wypadku wtryskiwaczy, które są ostatnim jego elementem, musi być odpowiednio wysokie i charakteryzować się tym samym bardzo dużą prężnością.

Jak prezentuje się ciśnienie wtrysku diesel
Jak prezentuje się ciśnienie wtrysku diesel

Udostępnij wpis

Komentarze

Zdzisiek

Wystawiono Rok temu

Ciśnienie na wtryskiwaczach to ciśnienie, z jakim paliwo jest wprowadzane do komory spalania. W układzie Common Rail ciśnienie to jest kontrolowane przez elektronikę i zazwyczaj ustawione na poziomie około 1600-2000 barów (23,000-29,000 psi) . Ciśnienie to jest utrzymywane przez pompę wysokiego ciśnienia, która jest zintegrowana z układem wtrysku paliwa. Jeśli ciśnienie na wtryskiwaczach jest zbyt niskie, może to prowadzić do niedostatecznego dawkowania paliwa i trudności z uruchomieniem silnika, a także do problemów z emisją spalin. Natomiast jeśli ciśnienie na wtryskiwaczach jest zbyt wysokie, może to prowadzić do przelewania paliwa, zwiększonego zużycia paliwa, uszkodzenia elementów układu wtrysku paliwa i nieprawidłowego działania silnika.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki