Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

CZYM GROZI NISKIE CIŚNIENIE NA LISTWIE WTRYSKOWEJ

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Niskie ciśnienie na listwie wtryskowej Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Niskie ciśnienie na listwie wtryskowej może powodować wiele problemów z działaniem silnika, a pierwszym objawem jest trudność w uruchamianiu silnika. Następnie, gdy silnik działa, może to powodować niestabilność obrotów, a także spadek mocy i momentu. Dodatkowo, może to prowadzić do nadmiernego zużycia paliwa oraz do zanieczyszczenia świec zapłonowych. Ostatecznie, ciągłe działanie silnika z niskim ciśnieniem na listwie wtryskowej może doprowadzić do uszkodzenia elementów układu wtryskowego. Dlatego też ważne jest, aby regularnie sprawdzać ciśnienie na listwie wtryskowej i dokonać wymiany uszkodzonych elementów w razie potrzeby.

Czym grozi niskie ciśnienie na listwie wtryskowej Common Rail
Czym grozi niskie ciśnienie na listwie wtryskowej Common Rail

1. Zaburzenia parametru

 

Nic lepiej nie ułatwia rozwiązania problemu, jakim jest niskie ciśnienie na listwie wtryskowej benzyna, także może nastręczać dodatkowych komplikacji, odnośnie tej prozaicznej kwestii. Przynajmniej takie są założenia, jednak w przypadku diesla, rzeczone problemy są jeszcze bardziej i zwykle dość potężnie uwydatnione. Niemniej występują w obu kwestiach, a ich rozpoznawanie może się opierać na podobnych zagadnieniach, o których więcej powiemy, ale wszystko po kolei. Skupmy się na konkretach, a jednym z nich jest wartość 1600-1800 barów, to parametr właściwy i najdokładniej definiuje jakie ciśnienie na listwie wtryskowej powinno być, dla zapewnienia niewzruszonej i bezpodstawnie prawidłowej pracy całego naszego wspaniałego układu. Wasze początkowe obawy powinny się pojawić w momencie wystąpienia niższych wartości od wymienionych powyżej lub analogicznie zbyt wysokich. Możecie się zastanawiać jak efektywnie i w pełni skutecznie namierzyć te wartość, ale rozwiązaniem tych rozterek może być jedynie pomiar ciśnienia paliwa na listwie. Oczywiście taki zabieg pozwoli nam ustalić, pewne zaistniałe fakty, ale jakie by nie były, warto w pierwszej kolejności obserwować swój pojazd, ponieważ to zwykle najlepiej sprawdza się w lokalizowaniu usterek, zwłaszcza w sposób samodzielny. Ten często okazuję się niesamowicie pożądany i pomaga również ustalić zbyt wysokie ciśnienie na listwie wtryskowej, a nie jedynie niskie wartości tego parametru. Poza tym, jak powszechnie wiadomo, każdy z nas lubi niezależność i prawdopodobnie to z tego powodu fora motoryzacyjne są tak prężnie oblegane, a każde treści ułatwiające dotarcie do celu nadzwyczaj pożądane. Ostatecznie kiedy ustaliliśmy już pewne znaczące kwestie i przede wszystkim, ustaliliśmy te wiodącą, czyli jakie powinno być ciśnienie na listwie Common Rail, możemy śmiało i bez większych pertraktacji, czy zbędnych ogródek przejść dalej.

Zaburzenia parametru
Zaburzenia parametru


Objawy i skutki problemów

Wydawać by się mogło, że pomiar parametru bardzo upraszcza sprawę, ale warto wiedzieć, że jest kilka zagadnień i występujących faktów, które ułatwią nam jeszcze diagnostykę tego treściwego problemu. Dzięki samodzielnym oględzinom rozszyfrujemy w końcu, jakie w zaistniałym zdarzeniu, którym jest niskie ciśnienie paliwa, objawy już wystąpiły i co powinno nas szczególnie zaniepokoić. Jednym z takich właśnie niepokojących symptomów z pewnością będzie spadek mocy, który zauważymy podczas jazdy, a którego zlokalizowanie jest możliwe w sposób niezależny. Z kolei zdarzenie, jakim jest wydobywający się z czeluści rury wydechowej nieprzyjemny i charakterystyczny zapach niewystarczająco spalonego paliwa to już typowe objawy uszkodzonego regulatora ciśnienia paliwa HDI. Ten element też jest niezmiernie ważny w rozważaniu tej sprawy, ponieważ w może nam on zakłócać odbiór głównego parametru, jakim jest ciśnienie paliwa, który zwykle wydaje się takim dobrym symptomem nieprzyjemnych następstw. Jako zadowolony właściciel, być może bardzo atrakcyjnego samochodu, musisz wiedzieć, że niskie ciśnienie na listwie wtryskowej BMW też nie ominie szerokim łukiem. Z kolei skutki takiego zaburzenia wpłyną w sposób niewymierny na osiągi, a w dalszej konsekwencji na większe uszkodzenia i rychłe usterki. To do wystąpienia tego typu komplikacji, jakimi są częste awarie, zwykle prowadzą zaburzenia w tym układzie. Ma to też z kolei bezpośredni i niepodważalnie duży związek ze spadkami ciśnienia, które jednak determinuje poprawną pracę wielu podzespołów wchodzących w skład całego układu. Elementy te bywają nierzadko bardzo wrażliwe i do swojej precyzyjnej aktywności, wymagają nienagannych warunków panujących w systemie. Dlatego zbyt niski poziom ciśnienia w układzie Common Rail grozi awariami podzespołów. Z kolei usterki tych elementów zaprowadzą do uszkodzeń silnika i unieruchomienia naszego pojazdu, więc to jest taki końcowy i najmniej pozytywny skutek zdarzeń, o których mowa. Z tego względu warto dbać o samochód i obserwować regularnie jego pracę w sposób samodzielny bądź przy pomocy specjalisty.

Objawy i skutki problemów
Objawy i skutki problemów
Udostępnij wpis

Komentarze

Damian

Wystawiono Rok temu

Niskie ciśnienie na listwie wtryskowej to poważny problem, który może prowadzić do wielu kłopotów z silnikiem. Oto kilka z nich: • Problematyczny rozruch silnika • Słaba moc • Niestabilna praca • Wysoka emisja spalin • Niestabilna ilość obrotów silnika Jeśli zauważysz jakiekolwiek z tych objawów, nie zwlekaj z konsultacją z mechanikiem samochodowym, ponieważ to może prowadzić do poważniejszych problemów z silnikiem.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki