25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

JAKIE JEST CIŚNIENIE NA LISTWIE WTRYSKOWEJ COMMON RAIL

Autor: Paulina Markowiak
Czas przeczytania tekstu: 3 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 5.00

Znaleźliśmy się tutaj, ponieważ pragniemy opracować dla was pewną niezmiernie istotną kwestię i wyjaśnić w końcu raz na zawsze jakie jest ciśnienie na listwie wtryskowej Common Rail. Żeby lepiej przybliżyć wam te sprawę, przedstawimy wam pewne nieprawidłowości i delikatnie określimy też niektóre wartości. Wszystko to by jak najlepiej zrozumieć układ, w którym ten parametr ma niesamowicie i niepodważalnie ogromne oraz zasadnicze znaczenie. Opiszemy dla was pewne prawidłowości, które będą miały dość spore znaczenie w zrozumieniu tematu, by finalnie w jak najlepszy sposób przekazać wam te całkiem niełatwe w odbiorze informacje.

 

Jakie jest ciśnienie na listwie wtryskowej Common Rail
Jakie jest ciśnienie na listwie wtryskowej Common Rail

 

Opracowanie parametru

 

Łatwiej przedstawia się nam sam układ, który wyposażony w szereg podzespołów potrzebuje nośnika, a ten z kolei bodźca, który zapewnia jego nieprzerwaną i nienaganną pracę. W wypadku poprawnej pracy wszystkich elementów mechanizmu zwykle nie musimy się martwić, jakie ciśnienie na listwie wtryskowej występuje, ponieważ to zazwyczaj one trzymają w ryzach ten parametr. Sytuacja jednak bywa stosunkowo niestabilna, jak sam parametr i to może mieć w efekcie dość spory wpływ na cały nasz układ. W normalnych warunkach zwykle bardzo zależy nam na niezachwianej aktywności, która to jest możliwa tylko, jeżeli zostanie spełniony szereg bliżej nieokreślonych zależności. Inaczej jest w sytuacji, gdy coś się zmienia i obserwujemy za wysokie ciśnienie Common Rail, które zwykle będzie świadczyło niestety o jakiejś nieprawidłowości, która wystąpiła w systemie, a której jest efektem przyrost właśnie tego parametru. W tym wypadku musimy dociec, co jest przyczyną takiego zajścia. Powinno nam na tym zależeć, by móc zapobiec dalszym ewentualnym komplikacjom i uniknąć nieprzyjemnych następstw. Zwykle winowajcą okazuje się jeden z elementów układu, który nie pracuje poprawnie i może powodować za wysokie ciśnienie na listwie CR. Sytuacja taka może wystąpić także w momencie, gdy przewody paliwowe są i tu w potocznym tego słowa rozumieniu możemy nazwać to przyblokowaniem, tych dokładnie kanałów przesyłu nośnika energii. Na szczęście najczęściej o wszystkim informują nas inteligentne podzespoły, zainstalowane w tym układzie, by monitorować jego pracę.

 

Opracowanie parametru
Opracowanie parametru

 

Błędy podzespołów w układzie Common Rail

 

Jeżeli wszystko działa sprawnie, nie musimy się martwić, niestety nie zawsze jest tak przejrzyście i kolorowo i musimy się liczyć z pewnymi błędami. W tym wypadku warto będzie wspomnieć, że dla elementu, jakim jest uszkodzony czujnik ciśnienia paliwa 1.6 HDI, objawy są dużym utrudnieniem w obserwacji właściwych wartości parametru w układzie. Ponieważ kiedy zawodzi ten element, jest wysoce prawdopodobne, że przeoczymy jakieś zakłócenia w działaniu systemu. W poprawnym odbiorze możemy też mieć problem, kiedy przeoczymy objawy uszkodzonego regulatora ciśnienia paliwa diesel, jak to prosto pragniemy ująć. Jest to utrudnieniem, gdyż do zmian ciśnienia w obrębie całego układu dochodzi nieprzerwanie. Spowodowane jest to specyfikacją jego pracy, a w pewnym stopniu zależy też od jego budowy. Trzeba wiedzieć, że nieprawidłowo niskie ciśnienie na listwie wtryskowej zawsze jest sygnałem alarmującym, że układ nie spełnia należycie swoich funkcji i może skutkować uszkodzeniem jednego z jego podzespołów, bądź właśnie to takie uszkodzenie spowodowało drastyczne obniżenie parametru. Przez to rozumiemy, że ciśnienie na listwie powinno być relatywnie wysokie, a kiedy chcemy poruszać się wartościami powinno mieścić się przedziale 1600-1800 barów, a w momencie samego wtrysku bardzo wzrasta, sięgając w efekcie co najmniej 2000 barów. Dlatego zazwyczaj ciśnienie paliwa Common Rail przy rozruchu jest zapewnione w sposób stały i nieprzerwany na relatywnie wysokim poziomie, by zapewnić nieprzerwany dopływ energii. Warto jeszcze wiedzieć, że wszystkie te wartości są determinowane przez pracę poszczególnych pomp, które zazwyczaj rzadko ulegają zniszczeniom i których bezpośrednio usterki dotykają dość rzadko. Ostatecznie, więc nie musimy się przejmować tym, jakie ciśnienie daje pompa paliwa w dieslu, ponieważ zwykle z jej strony jest ono po prostu odpowiednie. Przy tym możemy pozostać, jako przy optymistycznym zakończeniu rozważań dotyczących błędów.

 

Błędy podzespołów w układzie Common Rail
Błędy podzespołów w układzie Common Rail

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO