Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

JAKIE JEST CIŚNIENIE NA LISTWIE WTRYSKOWEJ COMMON RAIL

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
CENA Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
CZAS REALIZACJI 24 - 48 godzin
GWARANCJA 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów

JAKIE JEST CIŚNIENIE NA LISTWIE WTRYSKOWEJ COMMON RAIL

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Zazwyczaj przyjmuje się, że prawidłowe ciśnienie na listwie wtryskowej wynosi od 2000 do 2500 barów (20 do 25 MPa). Optymalne ciśnienie na listwie wtryskowej w układzie Common Rail może się różnić w zależności od konkretnego silnika, marki i modelu pojazdu.  Jednak warto pamiętać, że specyfikacje dotyczące ciśnienia mogą się różnić w zależności od różnych czynników, takich jak projekt silnika, wymogi emisji spalin, rodzaj paliwa i technologia wtrysku. W niektórych przypadkach, szczególnie przy bardziej zaawansowanych technologiach wtrysku paliwa, ciśnienie na listwie wtryskowej może być wyższe niż standardowe wartości.

Znaleźliśmy się tutaj, ponieważ pragniemy opracować dla was pewną niezmiernie istotną kwestię i wyjaśnić w końcu raz na zawsze jakie jest ciśnienie na listwie wtryskowej Common Rail. Żeby lepiej przybliżyć wam te sprawę, przedstawimy wam pewne nieprawidłowości i delikatnie określimy też niektóre wartości. Wszystko to by jak najlepiej zrozumieć układ, w którym ten parametr ma niesamowicie i niepodważalnie ogromne oraz zasadnicze znaczenie. Opiszemy dla was pewne prawidłowości, które będą miały dość spore znaczenie w zrozumieniu tematu, by finalnie w jak najlepszy sposób przekazać wam te całkiem niełatwe w odbiorze informacje.

Jakie jest ciśnienie na listwie wtryskowej Common Rail
Jakie jest ciśnienie na listwie wtryskowej Common Rail

1. Opracowanie parametru

Łatwiej przedstawia się nam sam układ, który wyposażony w szereg podzespołów potrzebuje nośnika, a ten z kolei bodźca, który zapewnia jego nieprzerwaną i nienaganną pracę. W wypadku poprawnej pracy wszystkich elementów mechanizmu zwykle nie musimy się martwić, jakie ciśnienie na listwie wtryskowej występuje, ponieważ to zazwyczaj one trzymają w ryzach ten parametr. Sytuacja jednak bywa stosunkowo niestabilna, jak sam parametr i to może mieć w efekcie dość spory wpływ na cały nasz układ. W normalnych warunkach zwykle bardzo zależy nam na niezachwianej aktywności, która to jest możliwa tylko, jeżeli zostanie spełniony szereg bliżej nieokreślonych zależności. Inaczej jest w sytuacji, gdy coś się zmienia i obserwujemy za wysokie ciśnienie Common Rail, które zwykle będzie świadczyło niestety o jakiejś nieprawidłowości, która wystąpiła w systemie, a której jest efektem przyrost właśnie tego parametru. W tym wypadku musimy dociec, co jest przyczyną takiego zajścia. Powinno nam na tym zależeć, by móc zapobiec dalszym ewentualnym komplikacjom i uniknąć nieprzyjemnych następstw. Zwykle winowajcą okazuje się jeden z elementów układu, który nie pracuje poprawnie i może powodować za wysokie ciśnienie na listwie CR. Sytuacja taka może wystąpić także w momencie, gdy przewody paliwowe są i tu w potocznym tego słowa rozumieniu możemy nazwać to przyblokowaniem, tych dokładnie kanałów przesyłu nośnika energii. Na szczęście najczęściej o wszystkim informują nas inteligentne podzespoły, zainstalowane w tym układzie, by monitorować jego pracę.

Opracowanie parametru
Opracowanie parametru

Błędy podzespołów w układzie Common Rail

Jeżeli wszystko działa sprawnie, nie musimy się martwić, niestety nie zawsze jest tak przejrzyście i kolorowo i musimy się liczyć z pewnymi błędami. W tym wypadku warto będzie wspomnieć, że dla elementu, jakim jest uszkodzony czujnik ciśnienia paliwa 1.6 HDI, objawy są dużym utrudnieniem w obserwacji właściwych wartości parametru w układzie. Ponieważ kiedy zawodzi ten element, jest wysoce prawdopodobne, że przeoczymy jakieś zakłócenia w działaniu systemu. W poprawnym odbiorze możemy też mieć problem, kiedy przeoczymy objawy uszkodzonego regulatora ciśnienia paliwa diesel, jak to prosto pragniemy ująć. Jest to utrudnieniem, gdyż do zmian ciśnienia w obrębie całego układu dochodzi nieprzerwanie. Spowodowane jest to specyfikacją jego pracy, a w pewnym stopniu zależy też od jego budowy. Trzeba wiedzieć, że nieprawidłowo niskie ciśnienie na listwie wtryskowej zawsze jest sygnałem alarmującym, że układ nie spełnia należycie swoich funkcji i może skutkować uszkodzeniem jednego z jego podzespołów, bądź właśnie to takie uszkodzenie spowodowało drastyczne obniżenie parametru. Przez to rozumiemy, że ciśnienie na listwie powinno być relatywnie wysokie, a kiedy chcemy poruszać się wartościami powinno mieścić się przedziale 1600-1800 barów, a w momencie samego wtrysku bardzo wzrasta, sięgając w efekcie co najmniej 2000 barów. Dlatego zazwyczaj ciśnienie paliwa Common Rail przy rozruchu jest zapewnione w sposób stały i nieprzerwany na relatywnie wysokim poziomie, by zapewnić nieprzerwany dopływ energii. Warto jeszcze wiedzieć, że wszystkie te wartości są determinowane przez pracę poszczególnych pomp, które zazwyczaj rzadko ulegają zniszczeniom i których bezpośrednio usterki dotykają dość rzadko. Ostatecznie, więc nie musimy się przejmować tym, jakie ciśnienie daje pompa paliwa w dieslu, ponieważ zwykle z jej strony jest ono po prostu odpowiednie. Przy tym możemy pozostać, jako przy optymistycznym zakończeniu rozważań dotyczących błędów.

Błędy podzespołów w układzie Common Rail
Błędy podzespołów w układzie Common Rail
Udostępnij wpis

Komentarze

Eryk

Wystawiono Rok temu

Przyjmuje się jednak, że ciśnienie nieprzekraczające 1600 barów jest ciśnieniem zbyt niskim. We współczesnych samochodach ciśnienie na listwie wtryskowej powinno wynosić w granicach 1600-1800 barów, a w niektórych modelach nawet do 2500 barów. Minimalne ciśnienie pozwalające na rozruch silnika to ok. 180 bar, w nowych samochodach to jest już ok. 250 bar.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki