25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

POMPA WYSOKIEGO CIŚNIENIA - OBJAWY USTERKI

Autor: Paulina Markowiak
Czas przeczytania tekstu: 3 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.96

Jesteśmy tutaj po to, by rozważyć temat, jakim jest pompa wysokiego ciśnienia - objawy usterki. Mamy świadomość, że kwestie objawów wszelkich, czy też awarii są niezwykle interesujące dla każdego świadomego użytkownika i niekoniecznie będzie się to tyczyło samego silnika, bo często chcemy zwyczajnie wiedzieć, jak to jest w wypadku całego pojazdu, który przecież zawdzięcza swą pracę, między innymi temu, ale i wielu innym elementom. Prawdopodobnie nie jest to stosunkowo odkrywcza kwestia, ale jakże istotna w pierwszym rozumieniu problemu.

 

Pompa wysokiego ciśnienia - objawy usterki
Pompa wysokiego ciśnienia - objawy usterki

 

Pompa jako składowa układu Common Rail

 

Zasadniczo w pierwszym etapie rozważyć należy, że pompa wysokiego ciśnienia 2.0 TDI CR, bo w takiej konfiguracji również bardzo mnogo występuje, jest jedynie składową większego systemu. Dobrze mieć w tym miejscu świadomość, że właściwie to determinuje ona dalszą pracę całego układu, dlatego też jej sprawność będzie niesamowicie istotna w kwestii niewzruszonego funkcjonowania mechanizmu. Wypada zatem, by oczywiście móc wnikliwiej ocenić, jakie pompa wysokiego ciśnienia 2.0. TDI, objawy może dawać, przybliżyć funkcjonowanie całego układu. Nie chcemy w tym wypadku jakoś szczegółowo się na tym skupiać, bo przede wszystkim trzeba wiedzieć, że ma on za zadanie po prostu wtryskiwanie paliwa do silnika i to jest w tym wszystkim najistotniejsze. Z kolei zadaniem naszej tytułowej składowej, będzie nieprzerwane i skrupulatne pompowanie paliwa do dalszych części systemu w taki sposób, by zmaksymalizować jego wydajność. Zwykle tym dokładnie się zajmuje, ale bywa też, że dla tej części, jaką jest pompa wysokiego ciśnienia, 2.0 HDI objawy pojawiają się w ostateczności jako następstwo innych głębszych problemów tym silnikiem. Nie będziemy brnąć w to dalej, ponieważ to, co istotne mamy już w jakiś sposób nacechowane, by przejść dalej.

 

Pompa jako składowa układu Common Rail
Pompa jako składowa układu Common Rail

 

Symptomy niewłaściwej pracy

 

Znając powyższe, możemy nareszcie przejść do sedna i sprawdzić, jakie daje uszkodzona pompa wysokiego ciśnienia, objawy, Volvo też będzie miało tutaj znaczenie, bo w takim modelu samochodów także jest montowana. Jednak zaznaczamy, że niezależnie od tego, jakiej marki samochód posiadamy, systemy w nim montowane będą, w znacznej większości, bardzo podobne do innych, trzeba wiedzieć, że element ten i wiele innych, będzie wspólny dla wielu modeli aut. Możemy jeszcze jak mowa o podobieństwach powiedzieć, że w potocznym znaczeniu pompa wysokiego ciśnienia, benzyna, objawy będę tożsame do tych, co w dieslu, więc wiemy już, że występowanie usterek także będzie niezależne od typu nośnika energii. Nie chcemy obawiać się takich określeń, a to dlatego, że są one nam w stanie uprościć i tak już skomplikowane zagadnienie. Znając skalę problemu, o usterkach może nas poinformować, głośna praca pompy wysokiego ciśnienia, ale niestety też nie zawsze takie zaburzenie będziemy w stanie samodzielnie dostrzec. Przecież jako doświadczony użytkownik samochodu doskonale wiesz, jak wiele nieprawidłowości w jego pracy, może powodować wydobywające się z jego głębi dźwięki. Skoro wiemy, że po słuchu nie jesteśmy tego w stanie w żaden sposób dociec, to co z innymi zmysłami. Niestety należy mieć wątpliwości, nawet wtedy kiedy spostrzeżemy, że występuje łuszcząca się pompa wysokiego ciśnienia, ponieważ i ten fakt nie będzie równoznaczny z następstwem jej awarii. Zasadniczo usterki zlokalizowane w tej części silnika będą zawsze wiązały się z występowaniem nieprawidłowego ciśnienia, a podejrzewając takie zajście, warto wybrać się do specjalistycznego serwisu. Na koniec zainteresować was mogą koszty, jakie trzeba ponieść, gdy jednak wystąpi konieczność zastosowania operacji, jaką jest regeneracja pompy wysokiego ciśnienia. Cena takiego zabiegu zwykle szacowana jest po wstępnych oględzinach oraz faktycznym rozpoznaniu. Reasumując, warto jeszcze dodać, że w obrębie układu, którego pompa jest zaledwie jednym z elementów, może pojawić się wiele innych zaburzeń i usterki pompy pod tym względem nie powinny być największym zmartwieniem. To dlatego, że porównaniu do innych, nie występują powszechnie.

 

Symptomy niewłaściwej pracy
Symptomy niewłaściwej pracy

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO