Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

JAKIE CIŚNIENIE NA LISTWIE WTRYSKOWEJ COMMON RAIL JEST POPRAWNE

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
CENA Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
CZAS REALIZACJI 24 - 48 godzin
GWARANCJA 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów

JAKIE CIŚNIENIE NA LISTWIE WTRYSKOWEJ COMMON RAIL JEST POPRAWNE

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Typowe ciśnienie na listwie wtryskowej w układzie Common Rail mieści się zazwyczaj w zakresie od 2000 do 2500 barów (20 do 25 MPa). Poprawne ciśnienie na listwie wtryskowej w układzie Common Rail może się różnić w zależności od konkretnego silnika, producenta i modelu pojazdu. Nowsze silniki wyposażone w zaawansowane technologie mogą osiągać jeszcze wyższe ciśnienie na listwie wtryskowej, nawet powyżej 2500 barów.

Pragniemy rozwikłać wasze wszelkie zastrzeżenia co do tego, jakie ciśnienie na listwie wtryskowej Common Rail jest poprawne i czy w ogóle o takowym możemy mówić. Chociaż zgłębianie parametru jest rzeczą niesłychanie absorbującą, postanowiliśmy się z całą stanowczością się tego podjąć i raz na zawsze odkryć prawdę, którą kryją w swym mechanicznych sercach nasze samochody.

Jakie ciśnienie na listwie wtryskowej Common Rail jest poprawne
Jakie ciśnienie na listwie wtryskowej Common Rail jest poprawne

1. Zmiany ciśnienia w Common Rail

Na samym początku należy pamiętać o tym, że dla samego systemu ciśnienie, a dokładniej w jego obrębie, będzie się nieznacznie zmieniało. W początkowej fazie może być niskie, nie mylić z problemem, jakim jest komplikacja, w której mamy niskie ciśnienie na listwie wtryskowej, by w dalszej części wzrastać do odpowiedniego poziomu. Za sprawą integralnych elementów układu prężność w tym systemie będzie ulegała pewnym zmianom, co jest naturalnym i jak najbardziej pożądanym wynikiem tych przemian. W początkowej części systemu zlokalizowana jest pompa niskiego ciśnienie, co mówi nam, że występuje tutaj niewielka prężność paliwa, jednak dalej sytuacja ulega przemianie. Kiedy paliwo przepłynie dalej, możemy zobaczyć, jakie ciśnienie daje pompa paliwa w dieslu, w tym właśnie obszarze. Wiemy, że w dalszej części pod wypływem kolejnej pompy wzrasta, by zapewnić jego odpowiedni poziom dla pozostałych podzespołów mechanizmu i tym samym umożliwić ich niezawodną i precyzyjną aktywność. Preferowane ciśnienie na listwie wtryskowej Common Rail, dla jej niezachwianej i bezawaryjnej pracy, to takie na odpowiednio wysokim poziomie. Zwykle powinno się mieścić między wartościami 1600 a 1800 barów, ale wraz z rozwojem technologii powstały także układy w których wartość tego parametru osiąga poziom do 2500 barów na szynie wtryskowej. Warto w tym miejscu wspomnieć, że pod wpływem bardzo wysokiej prężności działają wtryskiwacze, które są najważniejszą składową całego tego mechanizmu i które potrzebują odpowiednio silnego impulsu do dalszego pełnienia funkcji wtrysku. To im możemy zawdzięczać odpowiednie ciśnienie paliwa Common Rail przy rozruchu, jak to możemy potocznie ująć. Mamy nadzieję, że do tej pory zagadnienie, o którym mowa nie jest dla was nazbyt zawiłe, ponieważ staramy się jak najlepiej i z wysoką starannością przekazać wam wszystko, co wiemy w stosunkowo przystępny i miły w odbiorze sposób. Jednak wracając do naszej myśli przewodniej, dochodzimy do wniosku, że wiemy już, jakie ciśnienie na listwie wtryskowej możemy uznać za w pełni poprawne i czy da się to w jakikolwiek sposób sprawdzić, czy też drogą dedukcji zweryfikować. W tym celu dobrze przeprowadzić diagnostykę w odpowiednio wyspecjalizowanej pracowni.

Zmiany ciśnienia w Common Rail
Zmiany ciśnienia w Common Rail


Badanie poprawności parametru

Za poprawne ciśnienie w obrębie końcowych elementów układu możemy wyróżniać takie na adekwatnie dużym poziomie. Kiedy objawy uszkodzonego regulatora ciśnienia paliwa diesel, nie dają się nam szczególnie i usilnie we znaki, możemy obserwować prężność na poziomie 1600-1800 barów, co jest takim standardem w tym wypadku. Kiedy nie mamy żadnych zaburzeń w układzie, a tak właśnie się ono prezentuje nie ulegając większym wahaniom, mniejsze mogą być nieco dozwolone, o ile wciąż wpasowują się w ten standardowy zakres. Pewne małe i sprytne podzespoły bardzo fajnie nas informują, kiedy dojdzie do niepożądanych zmian w obrębie systemu, ale w wypadku gdy mamy uszkodzony czujnik ciśnienie paliwa 1.6 HDI, objawy nieprawidłowości będą niewyraźne i dopuszczające więcej niż jedną interpretację. W takim wypadku ciężko będzie nam spekulować, o czymkolwiek, bo to właśnie ta część miała nas personalnie informować o takim zajściu. Jakby problemów nie było mało, podczas takiej niewielkiej awarii nie zauważymy wahań ciśnienia i w momencie, kiedy wystąpi zbyt wysokie ciśnienie na listwie wtryskowej, nie będziemy wstanie zapobiec incydentowi. Chociaż z drugiej strony przekonamy się o tym dość szybko, kiedy pod jego wpływem wystąpią kolejne wady układu i jego zachwiana praca w końcu spowoduje zatrzymanie całej machiny i koniec końców również pojazdu.

Badanie poprawności parametru
Badanie poprawności parametru
Udostępnij wpis

Komentarze

Zordon

Wystawiono 11 miesiecy temu

Ciśnienie na listwie wtryskowej w systemie Common Rail zależy od wielu czynników, takich jak typ silnika, pojemność skokowa, czy specyfikacja systemu. Zazwyczaj ciśnienie na listwie wtryskowej wynosi od 1300 do 1600 barów (lub 190 do 232 tysięcy psi) dla silników wysokoprężnych. Jednakże, aby uzyskać dokładniejszą informację dotyczącą ciśnienia na listwie wtryskowej dla konkretnego modelu samochodu, należy sprawdzić w instrukcji obsługi lub skonsultować się z producentem samochodu lub mechanikiem. Warto pamiętać, że nieprawidłowe ciśnienie na listwie wtryskowej może prowadzić do problemów z silnikiem, dlatego ważne jest utrzymanie odpowiedniego ciśnienia na listwie wtryskowej.

Czy ta opinia była pomocna?

Janko

Wystawiono 2 lata temu

W końcu wiem jakie powinno być ciśnienie na listwie CR, ciekawy artykuł

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki