25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

Korekta wtrysku na minusie

Autor: Paulina Markowiak
Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.98

Zagadnienie określane, jako korekta wtrysku na minusie, wymaga głębszej interpretacji i dochodzenia, ale do pewnego stopnia jest to naturalne zjawisko. Na wstępie należy wiedzieć, że przez korektę definiuje się czas wtrysku, a także ilość paliwa potrzebną do zasilania. O tym, czy wystąpią korekty paliwowe na minus, decyduje sterownik silnika. To właśnie on decyduje o konkretnych parametrach, dlatego dbając o poszczególne wartości potrzebna jest aparatura, która potrafi odczytać dane ze sterownika. Żeby określić korekty wtrysku na minus bądź też na plus niezbędny jest czytnik OBD oraz wiedza teoretyczna umożliwiająca analizę uzyskanych wyników. Interpretacja wymaga wiedzy, o czym świadczą korekty na odpowiednim poziomie. Dla większości przypadków zakłada się, że dodatnie korekcje wtryskiwaczy świadczą o dłuższym czasie wtrysku paliwa. Z kolei korekta wtrysku na minusie określa skrócony czas niezbędny na wykonanie wtrysku paliwa do silnika. Oczywiście jak w każdym wypadku mogą się pojawić wyjątki, a zależy to od rodzaju samochodu. Wtedy analizy poszczególnych parametrów należy dokonywać, przy założeniach odwrotnych do omówionych. Można w ten sposób wnioskować, że prawidłowe korekcje wtryskiwaczy mogą mieć różny charakter. Warto o tym wiedzieć, dokonując analizy konkretnych wartości.

 

Korekta wtrysku na minusie
Korekta wtrysku na minusie

 

Minusowa korekta wtrysku

 

Ponadto minusowa lub dodatnia korekta wtrysku to normalnie widniejące wartości, które do pewnego stopnia są uważany, za całkowicie poprawny stan rzeczy. Dopuszcza się takie niewielkie odchyłki, które wynikają z normalnego funkcjonowania wtryskiwaczy. Kiedy jednak wartości wyraźnie przekraczają ustalone normy, może to być sygnałem problemów z układem wtryskowym. Może mieć to związek z zaburzoną pracą sterownika, jednak zdecydowanie częstszą przyczyną są zabrudzenia lub uszkodzenia wtryskiwaczy. Warto jednak określić źródło problemów z układem zasilania kierując się do profesjonalnej placówki diagnostycznej. Tam poza diagnostyką możliwe jest przywrócenie pełnej sprawności pracę wtryskiwaczy, przy pomocy usługi czyszczenia lub regeneracji wtryskiwaczy.

 

Minusowa korekta wtrysku
Minusowa korekta wtrysku

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO