Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Korekta wtrysku na minusie

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów

Korekta wtrysku na minusie Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Korekta wtrysku na minusie to sygnał wysyłany przez sterownik silnika, który zmniejsza ilość wtryskiwanego paliwa. Jest to sygnał korygujący, który ma na celu zmniejszenie ilości wtryskiwanego paliwa w przypadku, gdy silnik pracuje w warunkach niekorzystnych dla jego pracy, np. w niskiej temperaturze lub na dużych wysokościach. Zmniejszenie ilości wtryskiwanego paliwa ma na celu poprawienie pracy silnika oraz zmniejszenie emisji spalin. Żeby określić korekty wtrysku na minus bądź też na plus niezbędny jest czytnik OBD oraz wiedza teoretyczna umożliwiająca analizę uzyskanych wyników. Interpretacja wymaga wiedzy, o czym świadczą korekty na odpowiednim poziomie. Dla większości przypadków zakłada się, że dodatnie korekcje wtryskiwaczy świadczą o dłuższym czasie wtrysku paliwa. Z kolei korekta wtrysku na minusie określa skrócony czas niezbędny na wykonanie wtrysku paliwa do silnika. Oczywiście jak w każdym wypadku mogą się pojawić wyjątki, a zależy to od rodzaju samochodu. Wtedy analizy poszczególnych parametrów należy dokonywać, przy założeniach odwrotnych do omówionych. Można w ten sposób wnioskować, że prawidłowe korekcje wtryskiwaczy mogą mieć różny charakter. Warto o tym wiedzieć, dokonując analizy konkretnych wartości.

Korekta wtrysku na minusie
Korekta wtrysku na minusie

Minusowa korekta wtrysku

Ponadto minusowa lub dodatnia korekta wtrysku to normalnie widniejące wartości, które do pewnego stopnia są uważany, za całkowicie poprawny stan rzeczy. Dopuszcza się takie niewielkie odchyłki, które wynikają z normalnego funkcjonowania wtryskiwaczy. Kiedy jednak wartości wyraźnie przekraczają ustalone normy, może to być sygnałem problemów z układem wtryskowym. Może mieć to związek z zaburzoną pracą sterownika, jednak zdecydowanie częstszą przyczyną są zabrudzenia lub uszkodzenia wtryskiwaczy. Warto jednak określić źródło problemów z układem zasilania kierując się do profesjonalnej placówki diagnostycznej. Tam poza diagnostyką możliwe jest przywrócenie pełnej sprawności pracę wtryskiwaczy, przy pomocy usługi czyszczenia lub regeneracji wtryskiwaczy.

Minusowa korekta wtrysku
Minusowa korekta wtrysku
Udostępnij wpis

Komentarze

Dariusz

Wystawiono Rok temu

Maciek, czyli lepsza jest na plusie niż na minusie? Pomijając że pewnie idealnie byłoby na 0. U siebie miałem -0,8% po wymianie sondy mam korektę długą na 3.0, przejmować się ? Sonda była wymieniana bo miała niskie wahania między 0.2 a 0.6V podobno to efekt starości.

Czy ta opinia była pomocna?

Maciek

Wystawiono Rok temu

Korekta wtrysku na minusie oznacza, że silnik jest mniej efektywny niż powinien być podczas spalania paliwa. Taka sytuacja może być spowodowana wieloma czynnikami, takimi jak: Uszkodzenie lub zużycie czujników lambda Niedrożne lub zatkane wtryskiwacze Uszkodzenie lub zużycie pompy paliwowej Uszkodzenie lub zużycie jednostki napędowej Zbrudzenie / zapchanie filtra powietrza Niedrożny układ wydechowy Nieprawidłowe działanie układu kontroli emisji. Korekta wtrysku na minusie jest sygnalizowana przez komputer pokładowy jako błąd, który może być kodowany jako P0171, P0172, P0174 lub P0175. W celu rozwiązania problemu konieczne jest przeprowadzenie diagnostyki silnika, aby określić przyczynę i wykonać odpowiednie naprawy. Naprawy mogą obejmować wymianę lub naprawę czujników, wymianę lub naprawę wtryskiwaczy, naprawę lub wymianę pompy paliwowej, czy też usunięcie usterki z układu wydechowego.

Czy ta opinia była pomocna?

Obywatel

Wystawiono 3 lata temu

Nie ważne czy wtrysk ma dodatnie czy ujemne korekty paliwowe, jeśli są powyżej normy to mamy problem.Lepiej wtedy nie odkładać naprawy na później.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki