Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Kod wtryskiwacza Bosch

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów

Kod wtryskiwacza Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Kod wtryskiwacza to unikalny kod lub numer identyfikacyjny przypisany do każdego wtryskiwacza. Ten kod jest używany przez producentów w celu identyfikacji modelu wtryskiwacza, jego specyfikacji oraz części zamiennej. Zwykle nadane korekty dawek paliwa są charakterystyczne dla kodów IMA wtryskiwaczy elektromagnetycznych. Z kolei kodowanie wtryskiwaczy piezoelektrycznych zawiera więcej informacji, a precyzuje je kod ISA i jest on odpowiedzialny za korektę napięcia sterującego pracą piezowtryskiwacza. Zatem poprawne znaczenie wtryskiwaczy powinno zawierać kod IMA i ISA w przypadku wtrysków Bosch funkcjonujących na zasadzie piezoelektrycznej. Natomiast w wypadku wtrysków o działaniu elektromagnetycznym prawidłowe kodowanie musi uwzględniać kody IMA wtryskiwaczy Bosch. Kody w szczególności ISA są nadawane na profesjonalnych stanowiskach diagnostycznych.

Kod wtryskiwacza Bosch
Kod wtryskiwacza Bosch

Kodowanie wtryskiwaczy Bosch

Proces ten polega to na określeniu przez specjalną maszynę prawidłowego napięcia graniczącego od podawania tego o najwyższym parametrze, oczywiście ma to miejsce tylko dla kodu ISA. W wypadku kiedy pomiary w różnych miejscach obciążenia dawek zawierają się w określonych odgórnie normach, komputer dokładnie wyznacza korekty IMA, co pozwala je następnie zestawić z kodami ISA we wspólnym zapisie. Wyznaczanie kodu IMA umożliwia generator kodów IMA. Każda specjalistyczna pracownia zawiera na swoim wyposażeniu niezbędny do kodowania sprzęt, ponieważ zabieg ten jest konieczny dla zachowania prawidłowego funkcjonowania wtryskiwaczy. Jest to spowodowane tym, że wszelkie procesy naprawcze, jak regeneracja bądź wymiana wtryskiwaczy obejmują jednocześnie nadawanie kodów wtryskiwaczom Boscha, czy też tych innych marek. Obecnie istniejące normy szczególnie kładą nacisk na taki stan rzeczy, ale generalnie niezakodowane wtryskiwacze objawy dają nieciekawe i zwykle brak kodu skutkuje znacznym pogorszeniem jakości pracy tych podzespołów.

kodowanie wtryskiwaczy Bosch
Kodowanie wtryskiwaczy Bosch
Udostępnij wpis

Komentarze

Adam

Wystawiono Rok temu

Kod wtryskiwacza Bosch to specjalny kod identyfikacyjny, który pozwala na identyfikację i rozpoznanie konkretnego modelu wtryskiwacza firmy Bosch. Kod ten składa się z kilku cyfr i liter, które określają parametry techniczne wtryskiwacza, takie jak rodzaj silnika, pojemność skokowa, typ paliwa, a także inne specyfikacje. Na przykład, kod wtryskiwacza Bosch 0280156131 oznacza, że jest to wtryskiwacz przeznaczony do silników benzynowych o pojemności 2.0 litra, pracujący z ciśnieniem wtrysku 200 bar. Dzięki temu kodowi, specjalista lub mechanik jest w stanie dobrać odpowiedni wtryskiwacz do danego modelu samochodu.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki