25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

Kod wtryskiwacza Bosch

Autor: Paulina Markowiak
Czas przeczytania tekstu: 1 minuta
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.98

Odnośnie tematu, jakim jest kod wtryskiwacza Bosch, można powiedzieć, że jest to nic innego jak indywidualne oznaczenie nadanych korekt dawek paliwa i kilku innych zmiennych. Zwykle nadane korekty dawek paliwa są charakterystyczne dla kodów IMA wtryskiwaczy elektromagnetycznych. Z kolei kodowanie wtryskiwaczy piezoelektrycznych zawiera więcej informacji, a precyzuje je kod ISA i jest on odpowiedzialny za korektę napięcia sterującego pracą piezowtryskiwacza. Zatem poprawne znaczenie wtryskiwaczy powinno zawierać kod IMA i ISA w przypadku wtrysków Bosch funkcjonujących na zasadzie piezoelektrycznej. Natomiast w wypadku wtrysków o działaniu elektromagnetycznym prawidłowe kodowanie musi uwzględniać kody IMA wtryskiwaczy Bosch. Kody w szczególności ISA są nadawane na profesjonalnych stanowiskach diagnostycznych.

 

Kod wtryskiwacza Bosch
Kod wtryskiwacza Bosch

 

Kodowanie wtryskiwaczy Bosch

 

Proces ten polega to na określeniu przez specjalną maszynę prawidłowego napięcia graniczącego od podawania tego o najwyższym parametrze, oczywiście ma to miejsce tylko dla kodu ISA. W wypadku kiedy pomiary w różnych miejscach obciążenia dawek zawierają się w określonych odgórnie normach, komputer dokładnie wyznacza korekty IMA, co pozwala je następnie zestawić z kodami ISA we wspólnym zapisie. Wyznaczanie kodu IMA umożliwia generator kodów IMA. Każda specjalistyczna pracownia zawiera na swoim wyposażeniu niezbędny do kodowania sprzęt, ponieważ zabieg ten jest konieczny dla zachowania prawidłowego funkcjonowania wtryskiwaczy. Jest to spowodowane tym, że wszelkie procesy naprawcze, jak regeneracja bądź wymiana wtryskiwaczy obejmują jednocześnie nadawanie kodów wtryskiwaczom Boscha, czy też tych innych marek. Obecnie istniejące normy szczególnie kładą nacisk na taki stan rzeczy, ale generalnie niezakodowane wtryskiwacze objawy dają nieciekawe i zwykle brak kodu skutkuje znacznym pogorszeniem jakości pracy tych podzespołów.

 

kodowanie wtryskiwaczy Bosch
Kodowanie wtryskiwaczy Bosch

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO