Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

WYMIANA WTRYSKIWACZY BEZ KODOWANIA

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

Wymiana wtryskiwaczy bez kodowania jest opcją braną pod uwagę zwykle w przypadku wymiany wtrysków na własną rękę, lecz czy warto się na nią decydować? Wtryskiwacze są jednymi z najbardziej precyzyjnych elementów układu Common Rail. Produkowane z myślą o pracy w trudnych warunkach wysokiego ciśnienia, muszą one spełniać rygorystyczne normy emisji spalin, zapewniać największe osiągi oraz zużywać mniej paliwa. Skomplikowana budowa nie świadczy bynajmniej o tym, że wszystkie wtryskiwacze są takie same i zapewniają tą samą precyzję wtrysku. Czas impulsu wtrysku mierzony jest z dokładnością co do tysięcznych części sekundy. Dlatego też w praktyce niemożliwe jest uzyskanie jednakowego czasu. Przez to przyjmuje się pewną tolerancję dokładności dawkowania. Należy więc postawić pytanie – czy trzeba kodować wtryskiwacze?

Przykładowe wtryskiwacze Delphi
Wymiana wtryskiwaczy bez kodowania


Stosowanie kodów IMA

Odpowiednią kompatybilność układu wtryskowego zapewnia stosowanie kodów IMA. Pozwalają one monitorować i dokładnie sterować dawkami paliwa, a także ogólną pracą wtryskiwacza. Bez nich układ nie mógłby być zsynchronizowany i pracowałby nieprawidłowo. Kod IMA wpływa także na wyrównanie pracy wtryskiwaczy w kwestii ekologii, zużycia paliwa, a także osiągów i kultury pracy. Jest wiele oznak braku poprawnego kodowania wtrysków. Nie zakodowane wtryskiwacze, objawy których to między innymi nierówna praca silnika, zwiększone zużycie paliwa, znacznie podwyższona emisja spalin, czy też szybkie zapchanie układu wydechowego, a nawet wypalenie, stanowią poważny problem. Nie tylko pogarszają ogólną pracę silnika, ale mogą prowadzić do poważnych awarii. Dlatego tak ważne jest, aby wtryski były odpowiednio kodowane. Przy wymianie niezbędny jest reset wtryskiwaczy, a następnie wgranie sterowników koordynujących ich pracę. Przy tym należy dodać, że po regeneracji wtrysków nie zawsze trzeba je na nowo kodować, gdyż wymienione zostały tylko ich części, jak zaworek, końcówka, itp. Jeśli interesuje cię wymiana lub regeneracja uszkodzonych wtrysków, zachęcamy do kontaktu z naszym serwisem.

Wtryskiwacz Delphi po regeneracji w naszym salonie
Stosowanie kodów IMA
Udostępnij wpis

Komentarze

Maciek

Wystawiono Ponad 3 tygodnie temu

Wymiana wtryskiwaczy bez kodowania oznacza, że proces wymiany jest przeprowadzany bez konieczności ponownego skalibrowania lub kodowania wtryskiwaczy po ich wymianie. Wtryskiwacze w silnikach wysokoprężnych muszą być skalibrowane zgodnie z parametrami silnika, kodowanie to jest procesem przeprowadzanym za pomocą specjalistycznego oprogramowania i urządzeń diagnostycznych. Wymiana wtryskiwaczy bez kodowania oznacza, że nowe wtryskiwacze są zamontowane i pracują zgodnie z parametrami silnika, bez konieczności ponownego skalibrowania lub kodowania. Jednak trzeba pamiętać, że ta metoda nie jest zawsze możliwa do zastosowania i zależy od wielu czynników, takich jak model i rocznik samochodu, a także od doświadczenia i sprzętu warsztatu. Cena wymiany wtryskiwaczy bez kodowania może być niższa niż wymiana z kodowaniem, jednak cena ta może się różnić w zależności od marki i modelu samochodu oraz lokalizacji warsztatu.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki